Nazwa naszego stowarzyszenia

Moderator: Moderatorzy

bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Jestem za hasełkiem - "Bez glutenu".
Awatar użytkownika
k4ja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 01 mar, 2007 21:39
Lokalizacja: Swindon

Post autor: k4ja »

Witam. Ja też jestem za "Bez glutenu". A jeśli nie to pierwsza wersja Stowarzyszenia.
Tak byłoby bardziej zrozumiałe, jestem nowa w temacie celiakii i szukając jakichkolwiek informacji wpisuje "bezglutenowe", "bez glutenu", "dieta bezglutenowa", bo jak już doczytałam wiele osób wie, że dla wielu osób celiakia to pojęcie bardzo znikome w jakich kolwiek poszukiwaniach. A myślę tu przede wszystkim o tym, że osób z celiakią/dietą bezglutenową przybywa i ich źródłem szukania jest najczęściej internet to chyba warto byłoby żeby trafiały na tą stronę, a nie tylko na informacje typowo książkowe i definicje choroby.
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

A moze
Polskie Stowarzyszenie Osob z Nietolerancjia Glutenu i Na Diecie Bezglutenowej,
lub
Polskie Stowarzyszenie Osob Zyjacych z Celiakia i Na Diecie Bezglutenowej

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Trochę już za późno na te propozycje. Nazwa już zarejestrowana w sądzie. Myślę, że najważniejsze właśnie jest w niej słowo "celiakia". Jak mamy informować o chorobie i propagować wiedzę o niej nie wymieniając jej w nazwie naszego Stowarzyszenia?..

Inna sprawa, że ciągle nie mamy żadnego skrótu, takiego na własny użytek, więc to nadal aktualne.
Obrazek
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Skrot na wlasny uzytek

Chleb z Innej Maki

Wiem, ze nie brzmi naukowo, ale nazwa jest zrozumiala dla wszystkich. I oddaje powage sprawy, bo chleb je sie codziennie. A cukierki z syropem czy sos sojowy nie musza byc jadane codziennie.

Przykro mi, ze nie jestem na bierzaco w temacie i spoznilam sie z ta nazwa Stowarzyszenia.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Ale pomyśl jak to brzmi: Dzien dobry, jestem ze Stowarzyszenia "Chleb z innej mąki".
:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Ja jak z kimś rozmawiam, to mówię po prostu: Stowarzyszenie Celiaków. Teraz to sama zaczęłam się zastanawiać czy to czasem nie brzmi niezręcznie...
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ja mówię (jak jest mało czasu) "Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią", a jak ktoś chce słuchać i ma na to czas to mówię pełną nazwę.
Ktoś potem zacznie szukać i nic nie znajdzie, po co tak kombinować i gmatwać innym w głowach?
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Rafal_tata pisze:"Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią"
Ja zawsze podkreślam jeszcze to: "Polskie" i mówię, że powstało w Warszawie w zeszłym roku.
ODPOWIEDZ