Jaki sens rejestrować drugie stowarzyszenie w Polsce?

Moderator: Moderatorzy

moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

Ola* pisze: Już kiedyś pisałam - zarząd stowarzyszenia to nie Wszyscy Święci, tylko tacy sami użytkownicy forum jak ja czy Ty moniśko - i trzeba być im wdzięcznym za to, że chce im się zrobić coś więcej, a nie wymagać żeby cuda czynili. A jeśli my - sami zainteresowani - umywamy ręce od wspierania Stowarzyszenia, to sorry... :evil: brak mi słów.
To kłaniam się nisko Zarządowi Stowarzyszenia.

[ Dodano: Nie 19 Lis, 2006 15:54 ]
Zadam jedno konkretne pytanie. Jak zbieracie pieniążki na badanie produktów, to może są gdzieś udostępnione wynik badań, które przeprowadziliście?
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

moniśka pisze:Jak zbieracie pieniążki na badanie produktów, to może są gdzieś udostępnione wynik badań, które przeprowadziliście?
Stowarzyszenie jest na etapie rejestracji, jak już kilka osób Ci napisało. Co za tym idzie nikt na razie żadnych pieniędzy nie zbiera. Napisany jest Statut, w którym takie "szczegóły" jak składki członkowskie trzeba było przewidzieć (uprzednio zaś przedyskutować, nikt nie narzuca nic odgórnie). W momencie gdy zaczną się badania (a lista na ten temat jest tworzona, zapraszam do jej współredagowania - na Forum), zaczniemy myśleć o pieniądzach. Ale po kolei. Krokiem pierwszym było wyrejestrowanie Fundacji i powołanie na jej miejsce Stowarzyszenia. Poczytaj sobie spokojnie , bo o tym wszystkim na Forum jest bardzo dużo napisane. Ale trzeba czasu.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

Dzięki za wyjaśnienie, dalej będę szperała po forum i wszystko dokładnie przeczytam :D
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jest sens ??

Post autor: GosiaM »

Iza pisze:Mamy niezwykle podobne nazwy:
1. Polskie Stowarzyszenie Osób Chorych Na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania
2. Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiaką i Na Diecie Bezglutenowej
Z tego co czytam to Stowarzyszenie w Gorzowie zmieniło nazwę, od kiedy jeśli można spytać?,
bo przeciez nazywało się: Stowarzyszenie Osób Chorych na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania - bez słowa "Polskie".
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy jest sens ??

Post autor: Małgorzata »

Iza pisze:
Mamy niezwykle podobne nazwy:
1. Polskie Stowarzyszenie Osób Chorych Na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania
2. Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiaką i Na Diecie Bezglutenowej
Czyżbyście zmienili nazwę? My właśnie tworząc Stowarzyszenie kierowaliśmy się tym, aby odróżnić naszą nazwę o Waszej, która wszędzie brzmi: Stowarzyszenie Osób Chorych na Celiakię i Inne Zespoły Złego Wchłaniania.
???
Mam nadzieję, że to pomyłka z Twojej strony. W przeciwnym przypadku pomyslę, że to "Polskie" dodano niedawno, a to byłoby conajmniej dziwne...

A teraz druga, ważna sprawa.
moniśka pisze: Prowadzę Stowarzyszenie dla Cukrzyków i żadnych składek u nas nie ma i nie będzie na pewno w najbliższym czasie. Po to jesteśmy Stowarzyszeniem aby sami zdobywać pieniądze od sponsorów i pomagać cukrzykom, a nie jeszcze pieniądze od nich brać za to, że chorują i chcą się czegoś dowiedzieć.
Moniśko - nie wiem jaki jest Wasz statut i zakładam, że znacie ogólne zasady tworzenia stowarzyszenia. Prawo wyraźnie mówi, że majątek każdego stowarzyszenia powstaje przez wpłaty składek członkowskich. Oczywiście jest to symboliczny wkład, każdy szuka przecież sponsorów i składki nie są podstawą finansowania działalności żadnego stowarzyszenia. Jeśli u Was nie ma choćby minimalnej, symbolicznej składki to nie bardzo rozumiem...

Z drugiej strony taka składka (40 zł na rok, można wpłacać ratalnie, nie przesadzajmy, że to suma nie do przejścia, dużo więcej wydaje się na różne średnio ważne rzeczy często nie zdając sobie nawet z tego sprawy, pomijam tu oczywiście przykłady skrajnej biedy, do których zawsze podchodzi się indywidualnie) ma być także takim symbolicznym wkładem członka stowarzyszenia na rzecz wspólnego dobra, tak też można to rozumieć. Ponadto - płacę więc wymagam, uczestniczę w procesie decyzyjnym, pilnuję jak wydaje się te moje pieniądze, do czego mam pełne prawo stając się członkiem stowarzyszenia.

Dla mnie to logiczne, tak to rozumiem i nie pojmuję, co w tym miałoby być złego.

Olu* - składki członkowskie a ewentualna zrzuta na badania to zupełnie dwie różne rzeczy, ale nie będę o tym teraz pisać, niech najpierw zostanie zarejestrowane prawnie Stowarzyszenie:) i wtedy przystąpimy do działania:)

Zobaczcie - jeszcze nic się nie wydarzyło, a już wymaga się od nas publikacji wyników badań... Bardzo proszę nowych użytkowników - czytajcie, szukajcie informacji (FUNKCJA SZUKAJ) zanim zaczniecie pisać, nie można wiecznie wszystkiego wyjaśniać od początku.
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Małgorzata pisze:Z drugiej strony taka składka (40 zł na rok, można wpłacać ratalnie, nie przesadzajmy, że to suma nie do przejścia, dużo więcej wydaje się na różne średnio ważne rzeczy często nie zdając sobie nawet z tego sprawy, pomijam tu oczywiście przykłady skrajnej biedy, do których zawsze podchodzi się indywidualnie) ma być także takim symbolicznym wkładem członka stowarzyszenia na rzecz wspólnego dobra, tak też można to rozumieć. Ponadto - płacę więc wymagam, uczestniczę w procesie decyzyjnym, pilnuję jak wydaje się te moje pieniądze, do czego mam pełne prawo stając się członkiem stowarzyszenia.
w zasadzie podpisuję się pod wypowiedzią Małgorzaty. Chciałabym jedynie dodać jeszcze, że uiszczenie składki rodzi poczucie odpowiedzialności za wspólną sprawę. Działamy dla siebie!
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Iza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 12:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp/Szczecin

Post autor: Iza »

Tak moj bład, nazwa jest bez Polskie, miala byc zmieniona ale taka zmiana pociaga za soba sporo kosztow i zrezygnowalismy na jakis czas, ale teraz juz niebedzie sensu zmieniac wiec zostanie tak jak jest.
Wracajac do skladki czlonkowskiej, to tak jak juz Malgorzata wspomniaja, niejest to kwota nie do przejscia, i przede wszystkim nieidzie do czyjejs prywatnej kieszeni. Stowarzyszenie nei zyje z powietrza, a sponsorzy niegarna sie do wspierania.

Pozdrawiam
1997:diagnoza zanik kosmków jelitowych 3go stopnia
2008: diagnoza brak zaniku kosmków jelitowych
:-))
aktualnie na diecie
www.celiakia.nom.pl
www.celiakia.phorum.pl
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

rozgłos

Post autor: renatka84 »

Przyznam sie ze nie czylam calego wątku bo nie mam na to czasu (siostra jutro wychodzi za mąż :P ) Uważam apropo kilku pierwszych wypowiedzi że istnienie kolejnego i kolejnego i kolejnego stowazyszeni itp organizacji faktycznie doprowadzi do swoistego rodzaju rozgłosu. Może niektórzy tego nie chcą, nie lubia sie afiszowac ze cos im jest. Ja uwazam ze naprawde tak wiele mówi sie o dzieciach chorych to na raka, na inne bardzo powazne schorzenia, cukrzyce ipt.. a przeciez celiakia to nie wiele lepsza choroba.. tez wyniszcza poniekad organizm :/ Pisalam kiedys do tvn zeby zamiast robic programy o tym jak slawni ludzi piora skarpetki (w cudzyslowie) i o innych malo pozytecznych tematach, wspomnieliby cos na temat celiaki i chorób pokrewnych. Dla mnie to szalenie wazne zeby nas nie pomijano i ludzie wiedzieli nie tylko co to jest ale na czym tak naprawde polega!! Im nas wiecej tym bardziej mozemy sie wspierac i organizowac dla siebie różne rzeczy ktorych na codzien sami nie jestesmy wstanie osiagnac.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt 29 gru, 2006 20:17 przez renatka84, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ