Dlaczego NIE wstepować do Stowarzyszenia?

Moderator: Moderatorzy

Nie jestem członkiem Stowarzyszenia bo:

Nie interesuje mnie w ogóle ta sprawa
0
Brak głosów
Uważam, że wysokość składki jest za duża
0
Brak głosów
Uważam, że Stowarzyszenie nic sensownego nie zdziała, więc szkoda mi czasu i pieniędzy na angażowanie się w wątpliwe przedsięwzięcia
2
5%
Jestem już członkiem innego stowarzyszenia albo organizacji, która pomaga osobom będącym na diecie bezglutenowej
2
5%
Z zasady nie jestem, nie byłem i nigdy nie będę członkiem żadnego stowarzyszenia ani organizacji
1
3%
Mamy inny powód nie wstąpienia do Stowarzyszenia
2
5%
Wstąpię do Stowarzyszenia tylko wtedy, jeśli członkostow będzie wiązało się wymiernymi korzyściami (np. zniżki u producentów na żywność bezglutenową)
0
Brak głosów
Planuję wstąpić do Stowarzyszenia, ale się jeszcze jakoś nie zebrałem
11
28%
Jestem już członkiem Stowarzyszenia!
21
54%
 
Liczba głosów: 39

Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Dlaczego NIE wstepować do Stowarzyszenia?

Post autor: Ola* »

Mój post, o dość zaczepnym tytule nie ma na celu oskarżania kogokolwiek, nie są to też pretensje skierowane w czyjąkolwiek stronę.
Oczekuje, że wywiąże się tu konstruktywna dyskusja i że może pojawi się odpowiedź na pytanie: czego chorzy na celiakie, czego WY oczekujecie od Stowarzyszenia. Bo rozumiem, że w tej chwili Stowarzyszenie na razie waszych oczekiwań nie spełnia :(
Na forum zarejestrowanych jest około 1000 osób. Przynajmniej 750 z tych osób było aktywnym na tym forum w zeszłym roku albo w roku bieżącym. W każdym miesiącu do forum dołącza średnio 20 użytkowników. Zakładam, że większość z nich są to osoby, które w jakiś sposób związane są z chorobą - są same chore, bądź jest jakaś osoba chora w rodzinie. Większość z nas, a raczej chyba wszyscy chcą żeby było lepiej, żeby celiakia w Polsce była szybko diagnozowana, żeby informacja na temat składu produktu była jasna, żeby produkty były właściwie oznaczana i żeby producenci byli świadomi, przeprowadzali badania i respektowali nasze prawa. Tymczasem Stowarzyszenie powstało kilka miesięcy temu i ma aż... 25 członków :diabelek: A w liczbie 25 osób, to ja sobie mogę założyć Stowarzyszenie Osób Które w 1999 Roku Ukończyły IV"e" w Liceum im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. Wybaczcie, moim zdaniem to nie brzmi poważnie: Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej w ilości 25 osób. Jeśli będzie nas więcej - jest szansa, że będziemy traktowani inaczej niż jako lokalna organizacja szaleńców, którzy walczą o prawa osób chorych na jeszcze jedną jakaś bliżej nieokreśloną egzotyczną chorobę.

Wstąpienie do Stowarzyszenia nie wymaga od nikogo aktywności, nie zobowiązuje do niczego. To tylko wyraz poparcia dla osób, które pomagają osobom na diecie bezglutenowej.Które pomagają nam albo naszym dzieciom!!! Poparcie, które wyraża się w liczbach. Małgorzacie tyle już się udało załatwić - praktycznie samej jednej, pomyślicie ile więcej możnaby zrobić gdyby za każdym z jej działań stały setki osób. Tyle na forum było już postów jak to jest dobrze za granicą, że produkty są dostępne, skład opisany, chorzy mają refundacje. To wszystko nie wzięło się tam z sufitu. W Anglii ichniejsze Stowarzyszenie liczy ponad 75 tyś członków!!! Bądźmy tymi, którzy popchną ten kamyczek, który poruszy lawinę!
Czy chodzi o pieniądze? Jeśli dla kogoś 30 zł na rok to za dużo, niech napisze do Małgorzaty, przecież każdą sprawę można rozpatrzeć indywidualnie. 30 zł to mniej niż flaszka dobrego alkoholu, mniej niż 2 bilety do kina.

wiem, że temat ten już był poruszany w wątku "Stowarzyszenie jest zarejestrowane!!!", ale jakoś nie rozwinął się w głębszą dyskusję. Mam nadzieję, że może tu pojawi się więcej postów. Piszcie o co chodzi, przecież Stowarzyszenie powstało dla Was.
Załączam do postu ankietę.
Ostatnio zmieniony pt 18 maja, 2007 14:15 przez Ola*, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ola* pisze:Wstąpienie do Stowarzyszenia nie wymaga od nikogo aktywności, nie zobowiązuje do niczego. To tylko wyraz poparcia dla osób, które pomagają osobom na diecie bezglutenowej.Które pomagają nam albo naszym dzieciom!!!
No właśnie. Oczywiste jest, że im więcej osób zaangażowanych w pracę dla Stowarzyszenia tym lepiej dla spraw, którymi się zajmuje (czyli lepiej dla wszystkich chorych). Ale sama liczebność też jest ważna, pomocna, wspomaga stowarzyszenie w działaniu.

Co może zrobić jeden człowiek w walce ze złym systemem np. refundacji żywności?
Nic.
Co może zrobić z tym problemem ogólnopolskie stowarzyszenie, mające kilkuset członków, aktywnie zabierające głos w momentach, kiedy na górze decydują o nas?
Wiele.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Cały problem polega chyba na tym, że większość tych "niechętnych" boi się, że będziemy od nich czegoś wymagać. Jakiejś aktywności, działań itp. Otóż chyba nie koniecznie. Owszem, byłoby miło, gdyby każdy miał naturę społecznika i automatycznie zapisując się, zaczynał jakieś działania choćby uświadamiające otoczenie. Ale członkowie którzy po prostu są, są również cenni. Właśnie dlatego, że jak napisała Ola*:
Ola* pisze:To tylko wyraz poparcia dla osób, które pomagają osobom na diecie bezglutenowej.
Ola* pisze:Wybaczcie, moim zdaniem to nie brzmi poważnie: Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej w ilości 25 osób.
Nawet tacy, którzy nie są zainteresowani aktywną działalnością są dla nas cenni. Albo niech przestaną narzekać, że jest źle, bo nie mają do tego moralnego prawa.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pinhead
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 95
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 19:15
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Pinhead »

Popieram przedmowcow, Ludziki Moje Wy Kochane, zapiszcie sie do stowarzyszenia, te 30 zl/rok to naprawde nie jest duzo, a nawet jesli nie mozecie/ nie chcecie ich wplacic, zawsze mozemy dojsc do porozumienia.

Nie wiem czy powinienem o tym pisac (w razie czego prosze o edycje postu), ale ja co miesiac wplacam na konto stowarzyszenia 100 zl. Dlaczego? Bo nie jestem spolecznikiem, ale chce z czysto egoistycznego punktu widzenia, by mi, jako celiaka, wiodlo sie w Polsce lepiej, a jesli przy okazji zyskaja na tym inni celiacy, to tym lepiej. Wiec prosze wstepowac do stowarzyszenia, 'nabijac' nam liczbe uzytkownikow, nawet jesli nic nie chcecie dzialac w tym kierunku, wazne bycie po prostu byli.
Obrazek
Na diecie od 12.08.2002
Olesia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 16:57
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Olesia »

Witajcie:) mam teraz więcej czasu na nadrobienie zaległości "forumowych". Bardzo jestem zainteresowana Stowarzyszeniem i tym co się wokól niego dzieje... i zaciągnełam się w jego szeregi.
Kochani,żeby coś z tego wyszło to niestety nie możemy tego zostawić jednej osobie a starać się działać wspólnie. Jeśli o mnie chodzi, jestem gotowa do wszelkich działań na terenie Trójmiasta (narazie ;)).Być może już doszło do spotkań w tej kwestii - proszę o kontakt, dołączę; jeśli nie to myśle,że trójmiejscy "bezglutenowcy" mogą się zebrać i coś razem przedsięwziąć. Im nas więcej tym lepiej :) .. proszę o sugetie, oficjalne i nie tylko ;)
Pozdrawiam serdecznie :)
zaczynajcie! czas dokończy!
Obrazek
olusiam03
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 04 lip, 2007 19:06
Lokalizacja: Tychy

Post autor: olusiam03 »

Witam serdecznie!
jestem za stowarzyszeniami(jako tako ja nie jestem w stowarzyszeniu może w przyszłości nadrobię zaległości)A z resztą od niedawna jestem ponownie na bezglutenie(byłam w dzieciństwie). tylko niestety większość jest z różnych miejscowości, powinny być mniejsze koła w poszczególnych miejscowościach, które by zrzeszały te osoby. Jeżeli ktoś się orientuje czy są jakieś inne stowarzyszenia w okolicach Katowic, Tych proszę o informację.
A jeśli chodzi o:


"Czy chodzi o pieniądze? Jeśli dla kogoś 30 zł na rok to za dużo, niech napisze do Małgorzaty, przecież każdą sprawę można rozpatrzeć indywidualnie. 30 zł to mniej niż flaszka dobrego alkoholu, mniej niż 2 bilety do kina. "

Jeśli o ten post to dla mnie nawet te 30 zł jest dużo obecnie mam niecałe 500 zł na przeżycie na miesiąc - a oprócz jedzenia na które idzie strasznie dużo kasy to dochodzą mi wydatki na leki które też nie mało kosztują(ja wydaję na leki które muszę brać inaczej bym nie wstała z łóżka około 200 zł miesięcznie - tragedia!!!)
pozdrawiam wszystkich forumowiczów
ola
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

olusiam03 - w Katowicach działa Koło Przyjaciól Dzieci na Diecie Bezglutenowej przy TPD (ul.św. Jana 10). Pomagamy t a k ż e osobom dorosłym na diecie. W sklepiku, który prowadzimy jest trochę taniej niż w innych punktach.
Właśnie wkrótce wyjeżdżamy na bezglutenowe wakacje.
Zapraszamy w każdy wtorek.
Pozdrawiam
marcinWtk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 20 sie, 2007 10:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: marcinWtk »

Jeszcze nie wstąpiłem ze względu na archaiczność sposobu zapisania się do organizacji, z chęcią wesprę fundację jako jej członek, ale naprawdę w dobie internetowej komunikacji i takowej bankowości, ciężko mi wydrukować deklarację, spisać, pójść na pocztę, postać w kolejce po znaczek i wysłać.

Czy nie da / dało się tego rozwiązać bardziej nowocześnie?
Przecież taka prosta aukcja na allegro i jej wygranie to jak umowa cywilno-prawna, także nie sądzę żeby podpisanie deklaracji online + przelew pieniędzy nie mógł zafunkcjonować, również od strony prawno formalnej.
Dhuring sruring ... :/
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

marcinWtk pisze:ciężko mi wydrukować deklarację, spisać, pójść na pocztę, postać w kolejce po znaczek i wysłać.
Chyba trafiłeś w 10. Dla mnie to było najtrudniejsze i zajęło ok. 2 miesiące.

Jak celiakia się komuś przydzarzy, to właściwie dotyka w różny sposób całą rodzinę, więc jest uzasadnione stowarzyszanie się całych rodzin. Dlatego proponuję, żeby te formularze drukować po kilka i jak już trzeba iść na tą pocztę i stać po znaczek, to nie z jedną deklaracją, ale przynajmniej z kilkoma.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Proponuję póki co następującą formę zapisywania się do Stowarzyszenia:

-drukuję deklarację
-wypełniam i podpisuję po czym skanuję
-wysyłam mailem na adres: info@celiakia.pl

Czy tak jest mniej archaicznie? :D
Ostatnio zmieniony wt 25 paź, 2011 21:41 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
marcinWtk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 20 sie, 2007 10:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: marcinWtk »

Hehe, no zdecydowany krok do przodu :)

Wkrótce dołączę do stowarzyszenia :)

Pozdrawiam, idę się przyjrzeć nad czym to stowarzyszenie aktualnie pracuje w innych wątkach ;)
Dhuring sruring ... :/
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Niektórych tematów o Stowarzyszeniu niestety nie przejrzysz, bo są w części forum zarezerwowanej jedynie dla członków ;)
Zapraszamy do nas.
Obrazek
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

Joanna P. pisze:Jak celiakia się komuś przydzarzy, to właściwie dotyka w różny sposób całą rodzinę, więc jest uzasadnione stowarzyszanie się całych rodzin.
postanowiłam odświeżyć bardzo zakurzony wątek,
a uważam ze Ola* dobrą robote kiedyś zrobiła g:)

Zapisujmy się, choćby i całymi rodzinami ;)
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Super, że temat powraca.

Refleksja na ten temat: Polacy w większości nie lubią należeć, nie lubią robić czegoś razem, są indywidualistami w niezbyt dobrym znaczeniu tego słowa, są nieufni, są narodem, a nie są obywatelami...Wiadomo. Szkoda.

Taka ogólnie znana uwaga, pesymistyczna. Do naszego Stowarzyszenia należy prawie 900 osób, to dużo, ale w 5-milionowej Finlandii należy 25 000.

Na naszym forum jest prawie 5000 osób, którym przecież zależy na tym, żeby żyło się lepiej. Dlaczego nie chcą się zapisywać? Nie wiadomo... Przecież chyba nie jest barierą nie do przejścia te 30 zł raz w roku? ( w dodatku na prośbę zainteresowanego możemy z tej składki zwolnić).

Nie chcę nikogo nagabywać ani ciągnąć na siłę, bo nie ma przecież obowiązku należenia do żadnego stowarzyszenia.
Chcę tylko powiedzieć, że należenie do naszego wspólnego Stowarzyszenia to jest wielka wartość - dla nas wszystkich. Poza tym, chyba już udowodniliśmy nieprzekonanym, że nie jesteśmy jakąś organizacją-krzak, tylko coraz większą i silniejszą grupą ludzi, która zaczyna mieć wpływ na jakość życia bezglutenowców w Polsce. Zobaczcie co już osiągnęliśmy - bezglutenowa komunia, licencjonowane bezpieczne bezglutenowe produkty, menu w restauracjach, setki lekarzy i dietetyków, z którymi jesteśmy w kontakcie i którzy lepiej diagnozują, gazeta, bezpłatny poradnik itd itd. Chcecie więcej? Zapisujcie się, będziemy silniejsi!


Wielkie dzięki dla tych, którzy są w Stowarzyszeniu!!! Z radością biorę się do dalszej pracy nad "Bez glutenu" 3, które dla Was teraz przygotowujemy :D
Ostatnio zmieniony wt 25 paź, 2011 22:09 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

Małgosia jest niesamowita. Szacun dziewczyno :053:
Ale sama tej machiny nie pociągnie. I na szczęście nie musi,
bo otacza Ją grono zapaleńców, z którymi przez te lata wykonała
niezłą robotę g:)

Kiedy w lipcu 2011 szukałam w internecie forum, stowarzyszenia, grupy wsparcia,
trafiłam na wszystkie możliwe opcje ;) , ale zostałam tutaj, bo zobaczyłam
jakie działania sa podejmowane, jakie są osiągnięcia, no i co tu dużo mówić, na co
pójdzie ta moja składka.

I tak sobie myślę, po co są stowarzyszenia ?
Po to by w dużej liczbie członków każdy odnalazł dla siebie miejsce.
Jedni potrzebują działać, inni się schować, ale wszyscy potrzebujemy efektów tego zjednoczenia.
Więc do dzieła :568:
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
ODPOWIEDZ