Komunia bezglutenowa - jest opłatek!!!!!!!!

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Ola przyjęła Pierwszą Komunię pod postacią niskoglutenowego komunikantu :) Ksiądz kupił większą ilość hostii, więc jeśli ktoś z Kielc jest zainteresowany, to zapraszam: parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Słowiku (dzielnica Kielc).
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
mlobko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 27 sty, 2008 19:38
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: mlobko »

Proboszcz w mojej parafii zanim zdążyłem przynieść mu namiary na piekarnię zameldował mi przez katechetkę, że już zakupił komunikanty bezglutenowe. Mój syn podchodził w pierwszej parze do księdza do przyjęcia komunii i on wiedział, że pierwszy powinien komunię otrzymać chłopiec. Komunikant oczywiście był konsekrowany w oddzielnym naczyniu i przynoszony przez księdza w palcach tak aby nie stykał się z innymi.
Bardzo dobre rozwiązanie - polecam.
Jeżeli chodzi o parafię jest ona w Płońsku - kościół św. Maksymiliana Maria Kolbe.
estelle00
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 13:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: estelle00 »

A mój proboszcz właśnie pomylił opłatki i zaserwował mi glutenowy ;((( Nie mam na niego siły! Jak udało się rozwiązać sprawę hostii to pojawił się problem z zamotanym księdzem! Już nie wiem jak przyjmować tę komunię żeby było bezpiecznie...I co teraz zrobić żeby nie ponieść konsekwencji tego 'błędu dietetycznego"?
Fredzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 04 maja, 2009 13:23
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Fredzia »

A może mi ktoś pomoże z komunią w Krakowie? Chcę pojechać na weekend i się zastanawiam czy jest tam jakaś przyjazna parafia? W końcu w Krakowie kościołów nie brakuje, ale jak sobie pomyślę, że mam iść do całkiem obcego księdza i się tłumaczyć, a znając życie, nie będzie wiedział o co chodzi, to mi tak trochę smutno.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie wiem, czy nie będzie najprościej skontaktować się z Christiana-Dąbrowscy w Opocznie. Może poinformują Cię do której parafii wysłali komunikanty?
Fredzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 04 maja, 2009 13:23
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Fredzia »

Dzięki za pomysł, nie wpadłam na to :) jednak co dwie głowy to nie jedna :)
Accipiter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt 15 mar, 2005 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Accipiter »

Prawdopodobnie od września w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie-Włochach (Nowe Włochy, ul. Chrościckiego) będą niskoglutenowe komunikanty. Gdyby ktoś był zainteresowany tym, żeby było ich więcej niż tylko dla mnie jednej, proszę o kontakt na priv :)
Ostatnio zmieniony pn 13 lip, 2009 09:11 przez Accipiter, łącznie zmieniany 1 raz.
Accipiter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt 15 mar, 2005 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Accipiter »

Na stronach episkopatu opublikowano dziś najnowszy numer "Anamnesis" (58), w którym jest komunikat o naszych komunikantach. "Anamnesis" jest oficjalnym pismem Komisji ds. Dyscypliny Sakramentów i Kultu Bożego Episkopatu Polski, więc wszystkich zainteresowanych można odsyłać do oficjalnego źródła - niech szukają wersji papierowej lub zajrzą tutaj: http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesi ... str.41.pdf :)
myszka312a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 10 mar, 2009 12:56
Lokalizacja: OstrOw Mazowiecka

Post autor: myszka312a »

Ja Komunię nosze ze sobą do Kościoła i to jest najlepsze rozwiązanie. Tylko gorzej z księżmi. w jednej parafii nie miałam najmniejszych problemów. był dla mnie przygotowany oddzielny kielich z którego pierwsza dostałam Komunię, natomiast w innej mimo moich wyjaśnień dotyczących choroby ksiądz podczas mszy "wrzucił" moją Komunię do innych i ... Wściekłam się niesamowicie ipowiedziałam że więcej nię będę tam chodzić z Komunią.
myszka312a
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Program Szymona Hołowni "Między sklepami", o którym wspominała wyżej Małgorzata ;):
http://www.onet.tv/miedzy-sklepami-odc- ... ,klip.html#
Ostatnio zmieniony czw 05 lis, 2009 05:12 przez Nastka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Sprawę hostii niskoglutenowych trzeba nagłaśniać dalej poprzez media, zarówno te świeckie, jak i te katolickie.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Cantoris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 23 maja, 2007 22:38
Lokalizacja: Trójmiasto :)

Post autor: Cantoris »

Witam:)
dla zainteresowanych - jest możliwość przyjmowania komunii św. bezglutenowej w Gdańsku , parafia Bożego Ciala ( Gdańsk - Morena, ul.Piecewska 9 ).
Dostarczyłam ks.Proboszczowi komunikanty, wystarczy zgłosić się w zakrystii 10 min.przed Mszą św. i poprosić pana kościelnego o przygotowanie na osobnej paterze naszego komunikantu.Potem pokazać się księdzu naocznie (żeby wiedział komu ma dać komunię ) i ustalenia momentu podejścia do komunii ( ja zawsze podchodze bezpośrednio do ołtarza na samym początku Komunii ).
Dodatkowo będzie jeszcze umieszczona taka informacja w ogłoszenia parafialnych
pozdrawiam wszystkich :)
Ewa
benito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 08 lip, 2009 19:51
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

witam

Post autor: benito »

Jestem nowa bo dopiero w maju tego roku u mojej córki stwierdzono celiakię.Dziś rozmawiałam z proboszczem o komunii bz i powiedział żebym w tej sprawie napisała do biskupa.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Ojoj, przede wszystkim nie ma takiej potrzeby żebyś pisała - chyba jakiś niereformowalny proboszcz, przecież pismo i zarządzenia w tej sprawie były ostatnimi czasy rozsyłane po wszytkich parafiach, opisywane w prasie, mediach... Aż trudno wymienić...
Masz może u siebie jeszcze jakiegoś księdza oprócz proboszcza? Może ten dysponowałby lepszą wiedzą w tej sprawie?

Tu link do info na naszej stronie:
http://celiakia.pl/index.php?option=com ... &Itemid=87

a kilka postów wyżej jeszcze na inne stosowne strony :)
Ostatnio zmieniony czw 26 lis, 2009 23:04 przez Kasinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Do każdej parafii (przynajmniej tak miało być w teorii) wysłane zostało pismo w sprawie komunikantów BG, poza tym informacja została opublikowana oficjalnie w biuletynie Anamnesis. Nigdzie nie musisz pisać.
Wydrukuj, przeczytaj i pokaż proboszczowi to: http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesi ... .76-78.pdf
A tu masz certyfikat wystawiony przez biskupa Zimowskiego dla firmy CHRISTIANA-DABROWSCY produkującej komunikanty BG http://www.celiakia.org/informacje/BGko ... yfikat.jpg Twój proboszcz ma się z nimi skontaktować w sprawie zamówienia. I w zasadzie to tyle ;)
Ostatnio zmieniony czw 26 lis, 2009 23:55 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ