Komunia bezglutenowa - jest opłatek!!!!!!!!

Moderator: Moderatorzy

Postprzez mamadwójki » Śr 26 paź, 2011 10:56

U nas jest to świetnie rozwiązane - syn zgłaszam przed mszą, że przystępuje do komunii, jego opłatek jest układany na ołtarzu na osobnej paterze. Gdy podchodzi do komunii to przypomina, że przyjmuje komunię bg (choć większosć księży go kojarzy) i ksiądz idzie do ołtarza - bierze komunikat z patery i podaje synowi. Księża sami na to wpadli i jest ok.
Asia
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Justyna1982 » N 25 gru, 2011 18:31

Od dzisiaj w Świętochłowicach w Kościele Matki Boskiej Różańcowej jest dostępna komunia bezglutenowa.
Przed mszą wystarczy zgłosić się do zakrystii aby ksiądz przygotował taką komunię (osobno kładziona na paterze) no i aby wiedział komu ją podać.
Bardzo dziękuję księdzu proboszczowi, który ją sprowadził, szczerze zainteresował się problemem ludzi na diecie bg oraz ogłaszał po każdej mszy iż jest taka komunia już dostępna
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz

Postprzez aniadyrek » Wt 27 gru, 2011 20:07

W Nowym Sączu kościół pw św. Krzyża (na Helenie podpowiedź dla sądeczan) jest możliwość pzyjmowania bezglutenowej komunii należy przed mszą św. zgłosić się do księdza w zakrystii i umowić się na podanie komunikantu bg - są one przechowywane w osobnym naczyniu :) polecam bo sama już korzystam
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez anetabb » So 04 lut, 2012 22:20

a nasz proboszcz się oburzył jak zapytalam go o bezglutenowy opłatek powiedział,że jestesmy juz tak nowocześni,że nie wiemy co mamy wymyslić!!!,że jeden oplatek nikomu nie zaszkodził(pomijajac,że nie jeden bo przeciez biały tydzien itd)żebym nie przesadzała bo on mial juz tyle dzieci z celiakia...chore to jakieś co mam zrobic???moja córka ma komunie w maju...
:/
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Anna Mama Szymona » N 05 lut, 2012 09:03

Moje dziecko było u komunii rok temu i przyjmowało pod postacią wina.
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez aniadyrek » N 05 lut, 2012 09:36

moim zdaniem jeszcze raz porozmawiaj z proboszczem jeżeli nie pomoże to porozmawiaj z jego przełożonym np. dziekan dekanatu lub biskupem - nie można lekceważyć takiej sprawy, ksiądz powinien wiedzieć, że nie powinniśmy szkodzić swojemu zdrowiu
Rodzina bezglutków ja brat i wujek :) zapraszamy do Chełmca :)
Obrazek
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez anetabb » N 05 lut, 2012 21:43

dzis rozmawialam z ksi,edzem,który przygotowuje dzieciaczki nasze do komunii-bardzo miły i odrazu sam zaproponowal,ze sprowadzi tak opłatek dla moje córci :)
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez aniadyrek » Pn 06 lut, 2012 10:17

no i proszę udało się :) dobrze dla dziecka
Rodzina bezglutków ja brat i wujek :) zapraszamy do Chełmca :)
Obrazek
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez anetabb » Pn 06 lut, 2012 15:21

mój mały bezglutek chory-raczej bezglutka poszla do przedszkola i tak tydzien w przedszkolu tydzien w domku...straszna ma biegunkę :((

//Moderatorka: prosze trzymac sie tematu, to jest oplatka bezglutenowego
Ostatnio edytowano Pn 06 lut, 2012 18:49 przez anetabb, łącznie edytowano 1 raz
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Justyna1982 » Pn 06 lut, 2012 20:25

Ja miałam problem z byłym proboszczem, który dalej często prowadzi msze. Wiem, że to starszy człowiek ale ... moja komunię dodał do kielicha z pozostałymi no i straszna afera bo ja już przy ołtarzu a tu bach ... No i w zakrystii po mszy po raz kolejny tłumaczę, że każdy okruch szkodzi no i w jednym kielichu nie mogą być ... ech a całą mszę leżała ta hostia osobno w końcu po 15 min chyba zrozumiał ale afera była, wstyd przed całym kościołem normalnie ręce opadły
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Justyna1982

Postprzez anetabb » Pn 06 lut, 2012 21:33

no to pieknie!!!nie maja pojęcia a oburzaja się i nie potrafią zrozumieć innych
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Rawcu » Pn 09 kwi, 2012 14:02

Jeśli chodzi o Kraków to Komunię bg można przyjąć także w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na osiedlu Pychowice (ul. Wzgórze 33) - standardowo, wystarczy podejść przed Mszą i poprosić.
Rawcu
Nowicjusz
Nowicjusz

Gdańsk - Zaspa

Postprzez OLASKA » Wt 15 maja, 2012 13:40

Właśnie jesteśmy po I-szej Komunii naszego syna - jako pierwszy w parafii jest czynnie przyjmującym komunię bezglutenowcem. Ogłaszam więc wszem i wobec - w Gdańsku na Zaspie w kościele Opatrzności Bożej jest dostępna komunia bezglutenowa. My mamy tak dogadane że przed mszą syn idzie i przypomina się i jest dla niego przygotowywany komunikant na osobnej patenie. Komunię przyjmuje jako pierwszy bezpośrednio przy ołtarzu (jest ministrantem więc księdzu jest tak łatwiej).
OLASKA
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez noodle » N 16 wrz, 2012 21:38

A czy można kupić opłatek bezglutenowy? Wyprzedzam o kilka miesięcy, bo do Wigilii troszkę czasu, ale bardzo mnie to ciekawi... (jeśli przegapiłam info o tym, przepraszam)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
noodle

Postprzez jolo72 » Pn 17 wrz, 2012 08:43

jolo72
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe tematy