Parafie przyjazne bezglutenowcom

Moderator: Moderatorzy

tiniu59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 25 sty, 2013 16:21
Lokalizacja: Dębica

Post autor: tiniu59 »

Parafia Matki Bożej Anielskiej Kościół Św. Ducha
Dębica 39-200 ul.Chopina 2 woj. podkarpackie
Wystarczy zgłosić kapłanowi przed mszą, że chce się przyjąć Komunię bezglutenową.
Ostatnio zmieniony pt 25 sty, 2013 16:40 przez tiniu59, łącznie zmieniany 1 raz.
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Parafia pw. Św. Wawrzyńca

ul. Kościelna 6
89-100 Nakło nad Notecią

tel. (52) 385-26-20

Należy zgłosić przed mszą św.
Ostatnio zmieniony pt 25 sty, 2013 21:42 przez krystna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Parafia Wojskowa pw.Matki Boskiej Loretańskiej w Dęblinie,zapewnia komunię bezglutenową,należy zgłosić kapelanowi przed mszą i podejść w pierwszej kolejności.
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Momac »

Witam

chciałbym zgłośić kościół Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Kraków Prądnik Czerwony (z własnym komunikantem ale nie trzeba tłumaczyć)

Kościół Dominikanów przy ul. Stolarskiej w Krakowie (centrum miasta, przy Małym Rynku, bracia wiedzą w czym rzecz i komunikanty mają a i pod postacią wina nie miałam problemu)

W obu Kościach trzeba podejść do zakrystii
Natka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 11 lis, 2011 23:29
Lokalizacja: Radom

Komunia - adres kościoła

Post autor: Natka »

Witam

Parafia św. Piotra w Radomiu
ul. Terenowa 21
26-600 Radom
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

I parafia tuż obok, Radom, ul. Rapackiego Parafia Św.Jadwigi od lipca dostępna Komunia bezglutenowa, po moich kilkuletnich wysiłkach udało się) :D , a wcześniej korzystałam z zaprzyjaźnionego kościoła obok (Piotra właśnie :) )
Obrazek
pi-kor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 25 sty, 2013 17:37
Lokalizacja: Radom

Post autor: pi-kor »

Radom parafia Św. Józefa (księża pallotyni) ul. Młodzianowska124, tradycyjnie przed mszą trzeba zgłosić w zakrystii i pokazać się księdzu, który będzie odprawiał.
cwalinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 20 lut, 2013 21:04
Lokalizacja: Łomża

Post autor: cwalinka »

a czy w Łomży lub w Ostrołęce jest parafia w której bez problemu można przyjąć Komunię bezglutenową?
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

W Ostrołęce jest na pewno (w ubiegłym roku rozmawiałam z księdzem wikarym który przybył do nas na parafię z Ostrołęki i mówił że tam też mieli bezglutenowe komunikanty)tylko nie znam dokładnego adresu powinnaś zapytać księdza w tym kościele w którym akurat będziesz.
Lenka_a1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn 17 gru, 2012 21:16
Lokalizacja: Polska

Post autor: Lenka_a1 »

Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Duczkach. Trzeba zgłosić chęć przyjęcia komunii ok. 10 min przed mszą w zakrystii.
Duczki k/Wołomina, ul. Willowa 9.
mama_Zuzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23 sie, 2009 23:36
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: mama_Zuzi »

W Rzeszowie chodzę z córcią do trzech kościołów w których nie ma problemu z tym, aby przyjęła komunię niskoglutenową. Zawsze mamy komunię ze sobą, ale w kościele pw. Św. Judy Tadeusza, ul. Wita Stwosza ksiądz proboszcz zapewniał mnie, że takową posiadają. Oprócz tego chodzimy również do kościoła garnizonowego na ul. Reformackiej oraz do kościoła pw. Matki Boskiej Saletyńskiej na ul. Dąbrowskiego. Nie wiem czy mają komunię bezglutenową, bo jak napisałam zawsze przynoszę ze sobą, ale na pewno wiedzą o co chodzi i nie robią najmniejszego problemu. Jestem im za to bardzo wdzięczna.
Asiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 20 cze, 2012 13:14
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Asiak »

Witam

Dziękuję za wszystkie informacje o kościołach przyjaznych bezglutenowcom. Nasza lista powiększa się coraz bardziej. Może kiedyś ta lista nie będzie nam w ogóle potrzebna, bo w każdym kościele będzie można przyjąć taką komunię :)

Proszę jednak o wpisywanie nazwy parafii czy kościoła z dokładnym adresem (ulica plus numer) i jeśli jest taka możliwość to kierowanie tej informacji na maila j.kostrubiec@celiakia.pl

Mamę_Zuzi pozdrawiam serdecznie, sama też mam małą Zuzię :) i jednocześnie proszę o ustalenie czy w podanych kościołach jest "na stanie" komunia niskoglutenowa. Jest to dla nas ważne, bo z reguły nie podróżujemy z komunikantami. Wpisuję jednak na listę pierwszy podany przez Panią kościół.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Forumowiczów. <roza>
Joanna
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

W Ostrołęce kościół pw. Zbawiciela Swiata. Trzeba się zgłosić przed mszą
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Parafia pw Chrystusa Króla
Czyżowice, ul. Wiejska

- wystarczy przed mszą się zgłosić, paczka komunikantów niskoglutenowych jest na stanie, ale ja noszę swoje ;) Księża zorientowani i przychylni, zwłaszcza, że co jakiś czas jest nas dwie do komunii ;)

Parafia pw Św. Piotra i Pawła
Kłodzka 15
57-340 Duszniki-Zdrój

- księża zorientowani, komunikant trzeba mieć własny i zgłosić się chwilę przed mszą.

Kaplica szpitalna przy WSS nr 3 w Rybniku - Orzepowicach, ul. Energetyków

- księża zorientowani, posiadają łyżeczkę i można przyjąć komunię pod postacią wina; można też z własnym komunikantem.
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
martalinsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 23:53
Lokalizacja: Lublin

Lublin

Post autor: martalinsa »

Parafia w Lublinie przyjazna dla celiaków: Parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Lublinie :) Dzielnica Czechów
ODPOWIEDZ