Oznaczenia produktów bezglutenowych

Moderator: Moderatorzy

Amazonka9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 17 sty, 2013 23:58
Lokalizacja: Warszawa

Oznaczenia produktów bezglutenowych

Post autor: Amazonka9 »

W sobotę kupiłem pieczywo chrupkie "Chaber". Był na nim dziwaczny znak. Bardzo podobny do zakazu postoju. Szerokie czerwone koło w środku przekreślone czerwoną kreską. Z tym, że zamiast fioletowego tła były jakieś zboża. Wokół tego czerwonego koła, był napis:produkt nie zawiera glutenu.
Gdyby nie inna klientka, nie zwróciłbym uwagi na to dziwadło. Bo znak wraz za napisem ma średnicę 20mm. Na stronie głównej,czołowej dodatkowo umieszczono oprócz tego znaku niebieski napis: produkt nie zawiera glutenu.
Dlaczego ten temat ?
Bo firma Chaber postępowała nieuczciwie, podając na swojej stronie netowej, że jest to produkt bezglutenowy, gdy badania w Stowarzyszeniu stwierdzały 60 ppm.
Napiszcie co wiadomo zarówno na temat tego produktu, jak i na temat oznaczeń.

Pieczywo chrupkie Chaber jest bardzo smaczne. Byłaby to dobra alternatywa dla osób którym chleb bezglutenowy ciężko przechodzi przez usta.
Przyglądałem się też wyrobom firmy "Kania". Stowarzyszenie pisało o ateście. A jest tylko napis: produkt bezglutenowy.
Ostatnio zmieniony pn 28 sty, 2013 12:31 przez Amazonka9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Właśnie to jest problem, o którym mówimy i piszemy od lat.

Firma wymyśla własny dziwaczny znak, nie chce współpracować ze Stowarzyszeniem, nie szanuje nas jako grupy...

Dziwne, bo mając taką potężną wpadkę powinni być zainteresowani uwiarygodnieniem tych produktów, a tak - dalej nic...

Przypominamy - tylko w przypadku produktów licencjonowanych mamy pewność, że produkty są stale badane, wiemy jakie są wyniki badań, jesteśmy w stałym kontakcie z firmą.

Co dziwi jeszcze bardziej - SONKO, GOOD FOOD, KUPIEC i wiele innych firm zrezygnowało z własnych oznaczeń na rzecz ujednoliconego i wiarygodnego. To o czymś świadczy.
Obrazek
Amazonka9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 17 sty, 2013 23:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Amazonka9 »

Dzwoniłem do nich, napisali mi, że mają 13,5 ppm. Dla numeru partii który podałem.
Mają takie pieczywo bez tego ich znaku, i takie z tym znakiem.
Mnie interesuje jeszcze coś takiego jak chrupki kukurydziane BORAMEX.
Czy coś o tym wiadomo ? Mają atest "koszerności ".
Kania też nie ma standardowego znaku. Tylko napis. Tak samo jak włoskie wędliny.
Musiałem szukać w słowniku co to znaczy "sense glutene".
Wojciech Dowbija ma prawidłowy znak.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Dobija nie ma właściwego znaku niestety, też ma wymyślony.
Obrazek
Amazonka9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 17 sty, 2013 23:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Amazonka9 »

Niemiecka firma 3PAULY też nie ma prawidłowego znaku. takiego jak na stronie Stowarzyszenia.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Amazonka9 pisze:Niemiecka firma 3PAULY też nie ma prawidłowego znaku. takiego jak na stronie Stowarzyszenia.
Ale jak sam napisałeś - jest to NIEMIECKA firma. I znak ma pewnie prawidłowy, bo na świecie obowiązuje kilka "prawidłowych" znaków. Trudno oczekiwać, żeby na (nie taki znowu wielki) rynek polski wprowadzali inny znak niż na resztę świata...
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

3 Pauly to jak najbardziej licencjonowana firma. Sprawę ze znakami wyjaśnialiśmy wielokrotnie. Niestety w Polsce wielu osobom jest na rękę chaos jaki panuje w oznaczeniach, ale robimy co możemy żeby to wszystko uporządkować. Bo jak widać ludzie są zdezorientowani. Wkrótce napisze coś więcej na ten temat.
Obrazek
dorota pajor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw 29 lis, 2012 20:27
Lokalizacja: tarnów

Post autor: dorota pajor »

Dostałam na święta trochę słodyczy niemieckich i niestety wypieki cukiernicze polskie wypadają przy nich ...Polecam np. pierniki firmy Hammer Muhle nie dośc ze bezglutenowe również i bio. Niestety cena za 3 pierniki/waga 225 g/ to tylko 6 euro.
Amazonka9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 17 sty, 2013 23:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Amazonka9 »

Ola_la pisze:Ale jak sam napisałeś - jest to NIEMIECKA firma. I znak ma pewnie prawidłowy, bo na świecie obowiązuje kilka "prawidłowych" znaków. Trudno oczekiwać, żeby na (nie taki znowu wielki) rynek polski wprowadzali inny znak niż na resztę świata...
Może trochę logiki w rozumowaniu. Bo sugerujesz, że Stowarzyszenie to jacyś "odszczepieńcy" od reszty Świata.
Dlaczego u nas znak nie jest międzynarodowy ? Napewno inny niż w innych krajach ?
Chyba, że na świecie jest "wolna anmerykanka". Tak jak jazda samochodem w Anglii.
Pieczywo chrupkie 3PAULY jest kilka razy droższe od Chabera. I Chaber smakowo jest znacznie lepszy od 3PAULY.
Jeżeli teraz trzymają normę to chwała im za to.
Ostatnio zmieniony wt 29 sty, 2013 11:48 przez Amazonka9, łącznie zmieniany 1 raz.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Amazonka9 pisze:Może trochę logiki w rozumowaniu. Bo sugerujesz, że Stowarzyszenie to jacyś "odszczepieńcy" od reszty Świata.
Trochę logiki - jako członkini Stowarzyszenia nie czuję się odszczepieńcem. Ale na świecie jest kilka RÓWNOPRAWNYCH stowarzyszeń celiaków i mają one swoje RÓWNOPRAWNE oznaczenia.
Czy sugerujesz, że mogą być nieprawne, bezprawne, czy bezpodstawne? Że firma Schaer czy 3Pauly używają "nieprawidłowych" i "nieprawnych" oznaczeń?

To jest tak, jak z oznaczeniami BIO, EKO, itp. - tak samo z oznaczeniami Gluten Free - funkcjonuje ich kilka na świecie i są równoprawne. Oczywiście, tak jak BIO, EKO, tak i Gluten Free bywają zupełnie od czapy i wymyślone przez konkretną firmę. Ale akurat nie dotyczy to wymienionej przez Ciebie niemieckiej 3Pauly.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Ten symbol oraz wszystkie do niego łudząco podobne są zastrzeżone. Może być zielony, czarny, czerwony, najlepiej z "C" w środku (ale niektóre stowarzyszenia tego "C" nie stosują)

Inne wymyślone znaki i znaczki (np. trzy kłosiki, znak "zakazu", przekreślenie wystające poza okrąg, dwukolorowy kłos - pomysłów jest wiele) - są tylko "wariacją na temat". Stowarzyszenia nie mają kontroli ani nad jakością produkcji, ani nad badaniami..

Niedługo będzie publikowana pełna lista licencjonowanych producentów z całej Europy, będzie można sobie sprawdzić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Amazonka9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 17 sty, 2013 23:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Amazonka9 »

Ola_la pisze:Ale jak sam napisałeś - jest to NIEMIECKA firma. I znak ma pewnie prawidłowy, bo na świecie obowiązuje kilka "prawidłowych" znaków. Trudno oczekiwać, żeby na (nie taki znowu wielki) rynek polski wprowadzali inny znak niż na resztę świata...
To twoj tekst w cytacie. Trzeba myśleć co się pisze. I jakie ma to znaczenie.
Niestety, pisząc, że Niemcy mają napewno znak prawidłowy, oceniasz nas (Stowarzyszenie) jako wywrotowców.
Tak na marginesie -skąd ta pewność ? Że to akurat Niemcy ? W styczniu jest pewna rocznica.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Ale na świecie jest kilka RÓWNOPRAWNYCH stowarzyszeń celiaków i mają one swoje RÓWNOPRAWNE oznaczenia.
Właśnie trwa odwrót od wymyślania własnych znaków a stowarzyszenia celiaków z całej Europy, zrzeszone w AOECS, pracują nad tym by ujednolicić swoje systemy znakowania na rzecz tego jednego znaku, który pokazała Małgorzata.
Obrazek
marcin19801
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 29 sty, 2013 20:39
Lokalizacja: Łódź

Post autor: marcin19801 »

Ja też widziałem ten nowy znak na pieczywie Chabra, dzwoniłem tam i powiedzieli że zaczeli stosować oznaczenie Gluten free ponieważ uruchomili we własnym laboratorium stanowisko do oznaczania glutenu w kazdej partii produktów i sa pewni co wpuszczaja na rynek w 100 %, a znaku stowarzyszenia nie będą stosować ponieważ mają swój. Swoją drogą to ich pieczywo faktycznie bije na głowę inne tego typu produkty
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

No cóż, nic, że znak podobno badziewny, ważne, że własny... typowa polska mentalność :mur:

a my witamy sto pięćdziesiątą którąś kombinację na temat przekreslonego kłosa, jakby mało było atrakcji przy samym czytaniu etykiet
Ostatnio zmieniony wt 29 sty, 2013 21:07 przez nula, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ