Poszukiwani ochotnicy z celiakią – badania nad enzymem

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Poszukiwani ochotnicy z celiakią – badania nad enzymem

Post autor: Leeloo »

Na prośbę pracowników Kliniki Gastroenterologii szpitala MSW publikujemy ogłoszenie o naborze do badań nad enzymem pomocnym w trawieniu śladowych ilości glutenu w diecie:

“Patogeneza chorób autoimmunologicznych w tym celiakii, nadal nie jest do końca poznana. Wyniki badań nad enzymem caricaina z owocu papai i jego wpływem na poprawę tolerancji glutenu mogą przyczynić się do ustalenia bardziej skutecznego leczenia choroby. Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie przeprowadza bezpłatne badania w tym kierunku. Polegają one na ocenie wpływu enzymu caricainy z owocu papai na trawienie śladowych ilości glutenu w diecie.
Poszukujemy 20 dorosłych ochotników chorych na celiakię w okresie remisji, stosujących dietę bezglutenową (w wieku 18-70 lat). Przez cały czas badania (6 tygodni) chorzy będą stosować dietę bezglutenową i spożywać śladowe ilości glutenu (około 1 grama dziennie w postaci komercyjnie dostępnych herbatników, spożywanych po 2 szt tylko podczas śniadania). 20 chorych będzie podzielonych na 2 grupy, z których jedna będzie przyjmować preparat GLUTEGUARD, a druga placebo. Preparat GLUTEGUARD zawiera 300 mg ekstraktu z owocu papai. Ekstrakt ten zawiera enzym caricaine, który jest specyficzny dla trawieniu glutenu. W trakcie badania wykonana będzie ocena kliniczna objawów celiakii, ocena stanu śluzówki jelita cienkiego przez endoskopię z oceną mikroskopową (dwa razy) i pobrana krew do badania miana przeciwciał przeciw transglutaminazie tkankowej (tTGA) – 2 razy.
Uzyskane wyniki mogą stanowić ważną wskazówkę terapeutyczną pozwalającą zmniejszyć liczbę incydentów zaostrzenia objawów celiakii w związku z nieskutecznością diety bezglutenowej lub nieświadomym przyjęciem produktów zanieczyszczonych glutenem.

Skontaktuj się z nami w celu rejestracji na badania medyczne oraz uzyskania wszystkich niezbędnych informacji.
Kontakt:
tel: (22) 508 14 13

beata.ponikiewska@cskmswia.pl
CSK MSW Klinika Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych
z Pododdziałem Leczenia Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit
ul. Wołoska 137
02-507 Warszawa”


http://www.celiakia.pl/poszukiwani-ocho ... d-enzymem/
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: Poszukiwani ochotnicy z celiakią – badania nad enzymem

Post autor: wieczorynka »

No może akurat choć ja już nie mam nadziei :) Znalazłam artykuł. http://hipoalergiczni.pl/moc-zakleta-owocu-papai/
ODPOWIEDZ