"Kuchnia bez pszenicy" William Davis

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Ola_la » Cz 17 paź, 2013 11:03

Anula80 napisał(a):A po wiórkach kokosowych też się źle czujesz?

Głównie po wiórkach, bo te są najbardziej dostępne.
Ale nie zawsze tak było, kiedyś jadłam dużo kokosa, wiórki łyżkami - ale skończyło się, niestety.
To chyba nie jest bardzo popularna alergia, więc jeśli syn nie reaguje na wiórki/mleko kokosowe, to chyba będzie dla niego dobre.
Ta alergia nie ma nic wspólnego z celiakią, no może poza tym, że przez lata niestwierdzonej celiakii, kiedy trułam się glutenem, uwrażliwiłam się na masę innych rzeczy - w tym kokos.

I przede wszystkim - jako "doświadczona alergiczka" jeżę się na sam widok hasła "nieuczulające", "nie powoduje alergii". WSZYSTKO może uczulać i powodować alergię. Tylko niektóre produkty uczulają mniej, ale chyba tylko woda destylowana nie powoduje uczuleń. Choć podkreślę - CHYBA. I to nie są moje słowa, tylko lekarza, mądrego lekarza.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)

Postprzez Anula80 » Cz 17 paź, 2013 11:08

To fakt, że wszystko może uczulać. Pamiętam, jak mojego syna wysypało po malinach, to wszyscy się dziwili, jak to możliwe, bo przecież truskawki najczęściej uczulają, a nie maliny. A po truskawkach mu nic nie było, a potrafił zjeść sporo
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)

Postprzez Leeloo » Cz 17 paź, 2013 18:15

Ola_la napisał(a): I przede wszystkim - jako "doświadczona alergiczka" jeżę się na sam widok hasła "nieuczulające", "nie powoduje alergii". WSZYSTKO może uczulać i powodować alergię. Tylko niektóre produkty uczulają mniej, ale chyba tylko woda destylowana nie powoduje uczuleń. Choć podkreślę - CHYBA. I to nie są moje słowa, tylko lekarza, mądrego lekarza.

amen.

Anula80, apropo tej książki, widzę, że mamy podobne upodobania, bo również się do niej przymierzam :D dzisiaj nawet rozmawiałam o niej z moją profesor na uczelni ;)
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Anula80 » Pt 18 paź, 2013 07:49

Leeloo, wczoraj ją odebrałam :) Na razie przejrzałam tylko pobieżnie, ale sam wygląd bardzo mi się podoba. I jest naprawdę grubaśna - ponad 460 stron
Anula80

Postprzez Justyna1982 » Pt 18 paź, 2013 13:11

Ja oglądałam ja w empiku ale droga była. Sporo przepisów z mączką migdałową. Czym zastąpić top cudo. Z koleżanką się zastanawiałam i doszłyśmy do mąki ryżowej. Macie jakiś pomyśl bo zapewne taka mąka będzie droga jak złoto choć wiem, że bardzo zdrowa.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz

Postprzez Anula80 » Pt 18 paź, 2013 13:34

Jeżeli ktoś ma dostęp do bakalii z zakładu produkcyjnego, to wiem, że tam mają mąki z orzechów. Na pewno byłoby taniej niż w sklepie.
Tak się zastanawiam, jakby samemu zmielić migdały? Przed świętami zawsze są spore obniżki na bakalie
Anula80

Postprzez Anula80 » Pt 18 paź, 2013 13:45

Bezglutenowe produkty są tak drogie, że już mało co robi na mnie wrażenie. Ale jak ostatnio odkryłam, że kg mąki kokosowej kosztuje 70 zł a nawet więcej, to mało z krzesła nie spadłam. Mam nadzieję, że z migdałów to nie będzie taki kosmos. Albo faktycznie spróbować ją czymś zastąpić
Anula80

Postprzez Leeloo » Pt 18 paź, 2013 17:47

Anula80, kusisz kusisz, pewnie zamówię w nastepnym tygodniu :) znalazłam też "dietę bez zbóż" i się mocno zastanawiam

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Leeloo » Pt 18 paź, 2013 17:49

Anula80 napisał(a):Bezglutenowe produkty są tak drogie, że już mało co robi na mnie wrażenie. Ale jak ostatnio odkryłam, że kg mąki kokosowej kosztuje 70 zł a nawet więcej, to mało z krzesła nie spadłam. Mam nadzieję, że z migdałów to nie będzie taki kosmos. Albo faktycznie spróbować ją czymś zastąpić

mnie też już mało co zdziwi..

myślę, że migdały można spokojnie zmielić! inne orzechy tak samo. i Justyna1982, mąka ryżowa jest uniwersalna :)

mam uczulenie na kukurydzę, więc się nie wypowiem na temat funkcjonalności, ale może mąka kukurydziana tez się nada?

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Justyna1982 » Pt 18 paź, 2013 21:05

Na pewno da się zmielić ja często mielę różne rzeczy typu migdały, orzechy w młynku elektryczny6m takim do kawy. Tylko to małe ilości a na taki chlebek to już sporo mielenia. Migdały są drogie więc mąka też znalazłam w pierwszy, lepszy, sklepie 0.5 kg 27 zł
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Justyna1982

Postprzez Anula80 » Pn 21 paź, 2013 09:15

W Straszynie otwierają Netto i za 20zł ma być młynek do mielenia orzechów. Zamierzam go obejrzeć i na miejscu zdecyduję, czy go kupię
Anula80

Postprzez Anula80 » Pn 21 paź, 2013 09:39

Leeloo, choćbym nie zrobiła ani jednego dania z tej książki, to i tak jestem zadowolona, że ją mam. Przez to, że w weekend kiepsko się czułam, zdążyłam tylko trochę przeczytać. Zastanawia mnie jedna kwestia. Autor odradza kupowanie typowych gotowych produktów b/g. Uważam, że nie da się tego uniknąć, bo sama dziecku wafelków z kremem czekoladowym nie zrobię. Nawet jakbym chciała, to i tak od czasu do czasu się kupuje słodycze i inne smakołyki. Tak samo jest przeciwnikiem wszelkiego rodzaju skrobii: ziemniaczanej, z tapioki, kukurydzianej. A co z gotowymi mieszankami mąk? Nie jestem jeszcze na takim etapie (chociaż bym chciała), żebym sama robiła mieszanki mąk. Ale może powinnam. Tylko nie wiem, co z tymi skrobiami. Te 3 wyżej wymienione mam w kuchni :(
Anula80

Postprzez Anula80 » Pn 21 paź, 2013 09:44

"Zdrowa i smaczna dieta bezglutenowa, bezmleczna i bezjajeczna" Kamila Szpulak. Odebrałam w niedzielę. Dla mnie rewelacja - dużo przepisów ze zdjęciami. I najważniejsze - nie jakieś tam wymyślne i czasochłonne, tylko właśnie do stosowania na co dzień. Cena też fajna 9,90 w Matrasie. Ja polecam :)
Anula80

Postprzez Leeloo » Pn 21 paź, 2013 12:43

Anula80, autor jest na bakier ze wszystkimi produktami o wysokim IG, zaleca dieta low-IG dla wszystkich bez względu na choroby/wiek itd. Koleś ma rację, ale NIE dajmy się zwariować, od czasu do czasu gotowy słodycz, czy wypiek nikomu nie zaszkodzi. szczególnie, że masz dziecko :)
zawsze jego przepisy można modyfikować, ja chyba nigdy nie podążam ślepo za każdym słowem z receptury, chociażby ze względu na alergie.

Gotowe mieszanki mąk są wygodne, ale jasna sprawa, że lepiej jest robić takie wynalazki samemu. jest wiele przepisów w necie, na blogach BG, z których zobaczysz jakie proporcje są prawidłowe. to nie jest trudne, tylko trzeba znaleźć. wygląda to mniej wiecej tak: 2 szklanki mąki ryżowej, 5 łyżek mąki z amarantusa itd.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Leeloo » Pn 21 paź, 2013 12:43

Anula80 napisał(a):"Zdrowa i smaczna dieta bezglutenowa, bezmleczna i bezjajeczna" Kamila Szpulak. Odebrałam w niedzielę. Dla mnie rewelacja - dużo przepisów ze zdjęciami. I najważniejsze - nie jakieś tam wymyślne i czasochłonne, tylko właśnie do stosowania na co dzień. Cena też fajna 9,90 w Matrasie. Ja polecam :)

wyczuwam zakup :)

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książki z przepisami bezglutenowymi