Suplementacja diety bg, bezmlecznej i beztłuszczowej

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
akpn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 01 sty, 2005 01:23
Lokalizacja: Poznań

Suplementacja diety bg, bezmlecznej i beztłuszczowej

Post autor: akpn »

Witam,
Napiszcie proszę co musi być dopilnowane przy stosowaniu diety, tak aby nie wpaść w nowe problemy zdrowotne. Dieta jest bezglutenowa, bezmleczna i beztłuszczowa.
Pozdrawiam wszystkich
Andrzej
Ostatnio zmieniony pt 30 cze, 2006 06:39 przez akpn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Joj... Chyba co to jest dieta bezglutenowa, to nie muszę tlumaczyć...
Co do diety bezmlecznej, sprawdzaj na opakowaniach (w składzie) czy nie ma: mleka, białek mleka, laktozy, serwatki w proszku itp. Wśród produktów bezglutenowych jest sporo specjalnie bezmlecznych, jest to zaznaczone. Zamiast mleka krowiego możesz próbować zamienniki sojowe (jeśli nie ma alergii na soję). A co do beztłuszczowości... To pewnie musisz unikać tłuszczu i tyle. Zastanawiam się tylko, w jaki sposób suplementować witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K), bo z diety znikną... Należałoby chyba łykać takie w kapsułkach (one mają zawarty tłuszcz, właśnie po to, żeby się dobrze wchłaniały). Z innymi witaminami nie powinno być problemu.
Poza tym - taka dieta wydaje mi się dość restrykcyjna i nie wiem, czy "chałupniczym" sposobem uzyskasz należytą pomoc. Może powinienieś skonsultować się z jakimś fachowcem - dietetykiem...
No i bezmleczni- odezwijcie się!
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Moja córka jest na diecie bezglutenowej i bezmlecznej.Zamiast mleka pije mleko sojowe lub dodajemy wody do naleśników .Pilnie czytamy etykietki na produktach kupowanych w zwykłych sklepach, żeby nie trafić na mleko lub gluten. Można się do tego przyzwyczaić.
Mleko sojowe kupuje w REMIE na ul. Kuflewskiej na Targówku produkcji czeskiej naturalne koszt około 7.50 (10 saszetek w opakowaniu) jedna saszetka starcza to na jedną szklankę.
Polecam też mleko w proszku też produkcji czeskiej koszt 9 zł to kupuje na bazarze
na Bródnie przy ul.Kondratowicza.

Na pewno w Poznaniu też jest Rema to trzeba poszukać działu ze zdrową żywnością.
I w tym sklepie jest dobre zaopatrzenie w takie produkty jak mąka kukurydziana , kasza jaglana , kasza krakowska, soja ziarna, itd.
Życzę wytrwałości . Mama Ani :lol:
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

Ja również od niedawna przeszłam dodatkowo (poza bezglutenową) na dietę bezmleczną. Uzupełniam ją tak jak p. Dorota mlekiem sojowym. To jedyny sposób żeby zrobić jakieś ciastka czy naleśniki i zabielić kawę. Kupiłam napój sojowy firmy Langsteiner (18,00 PLN za 400g - można zrobić z niego 4l mleka), ale widziałam też takie mleko firmy Polgrunt (w podobnej cenie). Chleby niskobiałkowe produkują nasze podpoznańskie Sady, ze słodyczy też jest tak jakiś wybór, no i makarony. W przyszłym tygodniu będę tam więc się zorientuję co jeszcze mają w ofercie.
Faktycznie jeśli chodzi o dietę niskotłuszczową to może dietetyk podpowie Ci co jeść żeby nie było żadnych braków w organizmie.
ODPOWIEDZ