Czy robić dodatkowe badania?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy robić dodatkowe badania?

Post autor: pleomorfa »

Tyle, że to są tylko przeciwciała przeciw transglutaminazie. Oprócz tego są jeszcze dwa warte uwagi - p. endomysium i p. deamidowanej gliadynie. IgA ogółem było robione?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
bgPio80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw 14 lip, 2016 20:02
Lokalizacja: Suwałki

Re: Czy robić dodatkowe badania?

Post autor: bgPio80 »

Teraz to pojawił mi się wielki znak zapytania :?: W laboratorium mówili mi że to będą kompletne badania i z tego co pamiętam to chyba właśnie miało być IgA ogółem a tego nie mam.Przejdę się do nich bo coś mi tu nie gra i nawet bym nie zwrócił na to uwagi gdyby nie to pytanie. Dziękuję.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy robić dodatkowe badania?

Post autor: pleomorfa »

No niestety Panie w laboratoriach wielokrotnie nie wiedzą na co w ogóle są oferowane badania :).
Ja się kiedyś spotkałam z mistrzostwem w postaci dialogu:
Ja: Poproszę badanie takie i takie
Pani: ale że jakie? Nigdy o takim nie słyszałam
Ja: no takie, mają Państwo w swojej ofercie i kosztuje 195zł
Pani: ale że takie drogie! Nigdy o takim nie słyszałam i nie wierzę, że takie mamy. A na co to w ogóle? Jest Pani pewna, że pani takie chce? A kto pani to w ogóle przepisał? :sylwester:

Powodzenia
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ