Lekarze polecani

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dana30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 24 sie, 2007 19:16
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Dana30 »

A czy ktoś może słyszał o jakimś dobrym lekarzu z Olsztyna ?
myszka23t
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 25 sie, 2007 13:20
Lokalizacja: malopolska

Post autor: myszka23t »

witam jestem tutaj od niedawna a na diecie juz 3 roczek zdiagnozowala mnie dr Zahradnik-Bilska z krakowa przyjmuje w przychodni przyklinicznej na Sniadeckich 5 mam do niej calkowite zaufanie zajmuje sie osobami doroslymi jakos inni gastrolodzy ze Sniadeckich nie przypadli mi do gustu :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

A mi w końcu po ponad 2 tygodniach wydzwaniania udało się porozmawiać z dr Dziechciarzem. Niestety chyba dr jest już zmęczony telefonami od nas celiaczków, bo powiedział, że młodych dorosłych raczej nie diagnozuje, bardziej doradza. Prywatnie nie chciał się spotkać, polecał Waryńskiego. Dzieci owszem, na Działdowską, ale żeby najpierw zrobić przeciwciała.. Porażka totalna. W wieku niecałych 30lat jestem kompletną ruiną. Objawami obdzieliłabym przynajmniej kilka osób, przez osteopenię, bielactwo, przewlekłe biegunki, notoryczne zapalenia nosogardzieli, zęby, włosy, bóle stawów, afty... A lekarze składają wszystko na to że mam małe dzieci. Mieszkam blisko stolicy, a zrozumienia zero. Total, nie mam pomysłu na przyszłość, a przede wszystkim kasy, buuu

No i psyche przede wszystkim...
Ostatnio zmieniony śr 26 wrz, 2007 14:24 przez Kasinka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Kasinka, może spróbuj, że tak zacytuję sama siebie ze str 6 tego wątku:
w Wawce dla dorosłych mogę polecić doktora Jarosława Basaja, bardzo sensowny facet, przyjmuje w Szpitalu Bielańskim (niestety nie wiem, jakie ma terminy, bo byłam u niego strasznie dawno temu) - gdzie przyjmuje prywatnie, tego niestety nie wiem.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

:) no coś muszę działać. Dzięki kfiatek. W ogóle wszyscy tu tacy przyjaźni :)
Jak ja nie zjem choroby, to choroba zje mnie... tylko tak ogólnie miałam doła, liczyłam trochę po cichu na tą Działdowską. Ale nie ma tego złego, trzeba wstać, kurz otrzepać i maszerować dalej :)
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Słuchajcie, jesli chodzi o IMiD w Warszawie -diagnozowanie i prowadzenie dzieci to moge juz z czystym sercem polecic goraco dr H. Gryglicka. Jest tam gastroenetrologiem dzieciecym i leczyla jeszcze mnie (wypis sprzed 15lat...i nic sie nie zmienila). Jest niesamowicie sympatyczna, dokladna, ma czas dla pacjenta(po pol godz na pacjenta) wszystko dokladnie wytlumaczy, pokaze, da skierowania, nawet deklaruje sie, ze bedzie dzwonic jakby cos bylo nie tak w wynikach. Ja mam dziecko teoretycznie zdrowe, ale zdrowe to ono bylo dla pewniego lekarza, ktorego juz mam nadzieje nigdy nie ogladac....bo okazalo sie, ze zrobienie dziecku samych przeciwcial bez IGA calkowitego jest bez sensu z natury...a tak wlasnie swiatly pan dr nauk medycznych te badania jej przeprowadzil. Teraz czekamy na wyniki zlecone przez tylko lekarz med. Gryglicka i te jak sadze beda calkiem kompletne.

Mloda jeszcze nigdy nie miala tak dokladnego badania, a ja wreszcie nie czulam sie traktowana jak matol, ktory nie ma prawa o medycynie czegokolwiek wiedziec.
Mysle,ze kazdy dorosly celiak majacy male dzieci spokojnie moze tez dostac tam skierowanie i przy okazji dzieci (mysle tu o Kasince) dowiedziec sie czegos dla siebie.

Przy okazji tlumacze o co chodzi z tymi cudownymi "wyleczeniami" z celiakii. Otoz osoby, ktore byly zdiagnozowane dawno temu(choc teraz pewnie tez jest to mozliwe) byly czesto mylnie diagnozowane z rozpoznaniem "celiakia". W rzeczywistosci osoby te mogly miec zupelnie inne zespoly zlego wchlaniania i inne choroby przebiegajace ze zmianami w sluzowce jelita podobnymi do celiakii. W zwiazku z tym takim osobom powinno sie wykonywac(czyli praktycznie kazdemu ktomy ma jakiekolwiek znaki zapytania w diagnostyce jako dziecko) prowokacje i co 3m-ce przeciwciala+ na koniec jesli nic sie nie dzieje biopsja. Jesli te wszystkie wyniki beda O.K. to mozna uznac, ze rozpoznanie bylo prawdopodobnie bledne, lub jest z jakiegos powodu niekompletne. Tak to mozna bylo "wyzdrowiec" z celiakii, ale tylko pod warunkiem przeprowadzania tego rytualu badan po okresie dojrzewania.

Dodatkowe info- jest duzo osob, ktore z nieznanych przyczyn nie maja odpowiedzi serologicznej i nie maja przeciwcial i tyle, bez biopsji ani rusz....

Troche dlugie, ale mam nadzieje, ze Wam to troche pomoze, a zwlaszcza w znalezieniu dobrego lekarza dla dziecka w Wwie.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Dzięki Anakon że o mnie myślisz ;) muszę koniecznie wydębić skierowanie dla dzieci do Instytutu, aczkolwiek nasz pediatra patrzy na mnie trochę podejrzliwie... Jak na razie muszę sama ustalić czy mam celiakię czy jakiś inny zespół. Mam nadzieję, że do końca roku już będę miała odpowiedź. Ale super że jest jakaś sensowna lekarz... no właśnie jak ma pojęcie to z reguły pediatra...
Sirranka, w Zabrzu jest lekarz Krystyna Karczewska, napisała wiele artykułów o celiakii u dzieci i dorosłych, co prawda w Śląskim Centrum Pediatrii,ale skoro ma pojęcie, to może warto spróbować, myślę że jako prof na pewno gdzieś prywatnie przyjmuje. No i tu się gdzieś na forum jej nazwisko pojawiło.
Obrazek
Maja113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 18:49
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Maja113 »

Dla wszystkich poszukujacych pomocy dobrego gastrologa dla dorosłych w Warszawie- polecam dr. Cybulską. Jest ordynatorem w szpitalu na Barskiej ale przyjmuje tez prywatnie w Alfie, na Nowym Swiecie, tel. do Alfy:826-26-59, 826-48-87, 826-34-97.
Podobnie jak większość z was przeszłam dużo lekarzy i szpitali w swoim życiu i ciesze się ze jakoś udało mi się dożyć wizyty u niej! mam 27 lat a "od urodzenia" chorowałam na wszystko co się da.Wg mnie, to był/jest jedyny dobry lekarz w moim życiu :D
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

Mam pytanko czy ktos zna dobrego neurologa w okolicach Wałbrzycha??Może być nawet gabinet prywatny :) Bardzo prosze o pomoc :)
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Młoda - nie wiem czy ktoś Ci udzieli odpowiedzi na Twoje pytanie. Ten wątek dotyczy lekarzy, którzy zajmują się diagnozowaniem i leczeniem celiakii. Nie lekarzy dowolnych specjalności.
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

A gdzie powinnam to wpisać??Bo mi bardzo zależy na tym lekarzu :)
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Nie zapominajmy, że celiakia to głównie układ pokarmowy, ale rzutuje też na inne układy. Gluten może powodować również zmiany neurologiczne - czasem nieodwracalne. Ja np. oprócz gastrologa leczę się również u endokrynologa i alergologa. Mam nadzieję, że nie będę musiała rozszerzać listy, choć muszę jeszcze do ortopedy i o neurologu też rozmawiałam z internistą. Z tego co czytamy tu na forum ludzie leczą się na mnóstwo rzeczy, głównie z powodu celiakii. Także, może znajdzie się osoba, która zna odpowiedź na pytanie Młodej :)
Obrazek
aneczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 06 lut, 2008 19:15
Lokalizacja: warszawa

Post autor: aneczek »

Witam. Jestem od niedawna na tym forum. Szukam lekarza, ponieważ jestem bardzo chuda i nie mogę przytyć (37 kilo/ 154 cm wzrostu). Czy ktoś może coś wie o doktorze Krzysztofie Pniewskim z Centrum Medycznego Damiana, czy warto do niego się wybrać? I jeszcze jedno czy Przychodnia Polskiej Fundacji Gastroenterologii - tam się można umówić prywatnie czy trzeba bardzo długo czekać na wizytę? Pozdrowienia dla wszystkich.
iwcia74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 11 mar, 2008 11:27
Lokalizacja: szczecin

Post autor: iwcia74 »

witam
czy ktoś mógłby polecic dobrego gastrologa dla dorosłych w Szczecinie?
macez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 13 mar, 2008 23:06
Lokalizacja: internet

Post autor: macez »

marta pisze:Poszukuję dobrego lekarza w Łodzi. Czy ktoś może podać mi jakieś namiary :?:
polecaml lekarza czmp dr Czkwianianc super gastroenterolog ,przez 8 miesięcy walczyliśmy z niewiedzą lekarzy i tylko dzięki temu że Pani dr robiła wszystkie badania teraz nasz 6 letni Stasio od 3 lat jest na diecie iczuje się super.
ODPOWIEDZ