wyniki badań proszę o pomoc w interpretacji

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Niedawno zrobiłam sobie kontrolnie /oczywiście prywatnie/ P/c anty tTG IgA wyszło mi 20,54 RU/ml norma jest do 20 , więc mój wynik przekroczył trochę normę i zastanawiam się czy będąc na diecie już prawie dwa lata tych przeciwciał wcale nie powinno być , czy pewna ilość może się utrzymywać cały czas ?
I czy takie niewielkie przekroczenie normy , praktycznie na granicy nie jest tragedią , czy świadczy o jakiś porządnych wpadkach dietetycznych ? :/
Trochę się zmartwiłam, wolałabym żeby ich wcale nie było .
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Lekarz powie: nic to. Ja powiem: obecność tych przeciwciał może świadczyć o jakichś nieprawidłowościach. Jedna to niewłaściwe trzymanie diety, inna to może być niecałkowity zanik z okresu glutenowego. Przyjrzyj się diecie i usuń ew. kandydatów. Kiedy rzuciłaś gluten? Może zbyt mało jeszcze minęło czasu?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

titrant, no tak wiem lekarz, tylko trzeba się jeszcze do niego dostać, a tam gdzie chodzę zapisy na pół roku. Jestem na diecie od maja 2009 , więc idzie już drugi rok. Tak myślę że to kwestia wpadek glutenowych, ale tego nie da się chyba całkowicie uniknąć, niby czyta się skład, produkt wydaje się bezpieczny, a tu kicha, w praktyce co innego. Unikam takich ze śladowymi ilościami , lub wzmianką "może zawierac gluten" , "w zakladzie .." itd. ale widać to za mało .
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Podaj ze swojego menu przykład produktu, który podejrzewasz o zanieczyszczenie.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Pozwalałam sobie od czasu do czasu na "nie dokładnie sprawdzoną" wędlinę ze sklepu, nie żadna mielona , jakas sucha kiełbasa, szynka , tak na oko oceniona że jest okey, wiem , wiem ... że to głupie.
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Przez długi czas też sobie pozwalałem. Czasem nawet bariery opadały mi na tyle, że dawałem sobie wcisnąć coś, czego, pomyślawszy drugi raz, nie tknąłbym w życiu...

Doszedłem do wniosku, że takie niewielkie wpadki, nawarstwiwszy się, mimo braku przeciwciał, doprowadziły do pogłębienia innych dolegliwości (nietolerancyjno-alergicznych). Teraz staram się bardzo uważać. Nie biorę do jedzenia niczego, czego nie przygotuję sobie sam. Nawet kubek noszę swój, bo boję się używać gąbki z jakiejś ogólnej kuchni. I inne tego typu. A tu nagle się okazało, że ziarna kawy były trzymane w pojemniku, w którym wcześniej były ciastka...

Wolę przegięcie pałki w stronę nadmiernej ostrożności, niż jej niedogięcie i w związku z tym popadnięcie w ten stan, w którym spędziłem zeszłe lata. Muszę znów rzucić alergeny.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Proszę o trzymanie się tematu.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Katarzyna35 pisze:Niedawno zrobiłam sobie kontrolnie /oczywiście prywatnie/ P/c anty tTG IgA wyszło mi 20,54 RU/ml norma jest do 20 , więc mój wynik przekroczył trochę normę i zastanawiam się czy będąc na diecie już prawie dwa lata tych przeciwciał wcale nie powinno być , czy pewna ilość może się utrzymywać cały czas ?
I czy takie niewielkie przekroczenie normy , praktycznie na granicy nie jest tragedią , czy świadczy o jakiś porządnych wpadkach dietetycznych ? :/
Trochę się zmartwiłam, wolałabym żeby ich wcale nie było .
Ja bym się martwiła i poszukała ukrytych źródeł glutenu w diecie.
Do rozważenia lekarz, ewentualnie kolejne badanie za jakiś czas (chociaż drogie są).
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Glut
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pt 14 sty, 2011 11:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Glut »

Co sądzicie o wynikach?

Endomysium Iga Poztywny 1:10000
Endomysium IgG negatywny

pp. antygliadynowe IgG 164,87 U/ml norma <25,0
pp.antygliadynowe IgA 487,54 U/ml norma 0 - 25

przeciwciała przeciw glutenowi na poziomie niewykrywalnym


Jelito jest całkowicie pozbawione kosmków. Do tego mam wrzody żołądka i dwunastnicy. Badania na przeciwciała robiłem mniej więcej po miesiącu bycia na diecie bezglutenowej.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Glut: przed badaniem na przeciwciała informują, że przynajmniej 2 tygodnie przed badaniem trzeba wszystko jeść i 2 dni przed samym badaniem nie brać lekarstw na alergię. Mnie uprzedzili.
Wydaje sie dziwne, że jeden wynik jest bardzo sprzeczny z drugim... Czy to badanie na antygeny było na alergie pokarmową, czy wszystkie alergeny?
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Glut pisze:przeciwciała przeciw glutenowi na poziomie niewykrywalnym


Jelito jest całkowicie pozbawione kosmków. Do tego mam wrzody żołądka i dwunastnicy. Badania na przeciwciała robiłem mniej więcej po miesiącu bycia na diecie bezglutenowej.
Jak na poziomie niewykrywalnym? Wynik

pp. antygliadynowe IgG 164,87 U/ml norma <25,0
pp.antygliadynowe IgA 487,54 U/ml norma 0 - 25

to ilość wykrywalna jak cholera!

Diagnoza: Celiakia.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

@Glut, kto zaproponował Ci przeciwciała p.gliadynowe? To obecnie najmniej wiarygodne badanie.
Ale fakt, coś się nie zgadza, norma jest o wiele niższa od wyniku, więc o co chodzi? Dasz radę to wyjaśnić u źródła?
Ostatnio zmieniony śr 09 lut, 2011 15:50 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Glut
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pt 14 sty, 2011 11:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Glut »

Zaproponowała mi pewna osoba z tego forum :)Nie wiem jak wyjaśnic te wyniki, czy to sprawa zmiany diety ....ale słyszałem też że u dorosłych czasem nie ma przeciwciał. Mam 30 lat. W poniedziałek ide do lekarza zobaczymy co powie...


Wiadomo że gluten trzeba odstawić tylko nie wiem czy to celiaka czy coś innego. Czy mam mieć dietę przez cłae życie czy przez jakiś czas. Mogą być inne przyczyny braku kosmków niż celiakia?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Do innych przyczyn częściowego zaniku kosmków zaliczamy:
- pasożytnicę (G. lamblia) zespół tzw. płaskiej śluzówki
- ostre infekcyjne zapalenie błony śluzowej jelita cienkiego (wirusowe i bakteryjne) - zazwyczaj przyczyną jest niedobór laktazy
- nadmierny wzrost flory bakteryjnej - bakterie rozkładają sole żółciowe oraz metabolizują witaminę B12 i węglowodany
- nadwrażliwość na białka mleka krowiego u dzieci
- tropikalna sprue - tropikalny poinfekcyjny zespół złego wchłaniania
- choroba Whipple'a wywołana przez pałeczkę Tropheryma whippelli, która wywołuje charakterystyczne zmiany w jelicie cienkim
- chłoniak - może znajdować się w każdym odcinku jelita
- niesterydowe leki przeciwzapalne
- enteropatia HIV, która charakteryzuje się biegunką i częściowym zanikiem kosmków błony śluzowej jelita cienkiego, bez innej określonej przyczyny
- głodzenie - powoduje częściowy zanik kosmków

cytat z naszego forum i z googla
Ostatnio zmieniony śr 09 lut, 2011 16:08 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Szczerze mówiac nie do konca rozumiem - sa wybitnie podwyzszone przeciwciala, calkowity zanik kosmkow (wspolczuje swoja droga!) - nie ma sie nad czym zastanawiac chyba, diagnoza nie pozostawia watpliwosci...
Obrazek
ODPOWIEDZ