Mrash IIIb dobrze czy źle ?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
forma123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 13:46
Lokalizacja: Ciechanów

Mrash IIIb dobrze czy źle ?

Post autor: forma123 »

Witam pytanie dotyczące badania, które miałem ,,przyjemność,, doświadczyć. Jestem w trakcie badań diagnozujących celiakie. Na razie wynik gastro to Marsh IIIB częsciowy zanik kosmków. I tu pytanie wiem ze w sali to już prawie koniec ale ja ogólnie oprócz luźnych stolców oraz czasami bóli brzucha to objawów brak. Zastanawiam się czy może być to coś innego ?
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Raczej nie może być to coś innego. Zrób przeciwciała jeszcze.

Radzę ci nie czekać za długo na poważne objawy, których doznasz widocznie, bo niewidocznie to możesz je już mieć nawet w mocno zaawansowanym stadium, np. osteoporozę albo odpukać jakiegoś chłoniaka w jelitach.Niektórzy mają pecha i najpierw dowiadują się o osteoporozie albo chłoniaku, a potem dopiero o tym czemu na to zachorowali i że dieta bg mogła ich przed tym uchronić.
elzak3
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 02 gru, 2012 09:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elzak3 »

Po co robic przeciwciała? Szkoda pieniędzy tym bardziej że moga wcale nie dac odpowiedzi. Wynik z gastro w zupełności wystarcza do rozpoznania celiakii.
Ja z objawów miałam tylko anemie i nic wicej.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Ja też miałam tylko wynik gastroskopii znaczący. Przeciwciał nie miałam.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

To ciesz się że nie masz jakiś gorszych objawów. Mój mąż w chwili wykrycia celiakii miał IIIa wg Marsha i nie mógł już po woli normalnie funkcjonować. (Dlatego po wielkich namowach zgodził się na badania). Dołem i górą czasem ;/ ... bardzo przykra sprawa, do tego ważył 114 kg i ciągle nie mógł tego zgubić, do tego mega krwotoki z nosa, zasłabnięcia - omdlenia, czasem był jakby ... nieobecny myślami, itp.
Lekarz który go zdiagnozował powiedział że nie ma sensu nawet robić przeciwciał bo i tak mogą nie wyjść i natychmiast kazał przechodzić na dietę. Sam stwierdził że organizm męża jest wycieńczony. Teraz (ho ho już 2,5 roku diety) jest o niebo lepiej. Waga 93kg (i to też po mega schudnięciu do 85 kg) bez ekscesów "kibelkowych" i innych zdrowy, pełen energii :) i wkrótce zostanie ojcem :D :D
Tak więc przechodź na dietę :) i zdrówka życzymy :)
ODPOWIEDZ