Celiakia - objawy

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Verosik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 03 lis, 2013 20:46
Lokalizacja: Kraków

Celiakia - objawy

Post autor: Verosik »

Witam serdecznie całe forum, jest to mój pierwszy post. Piszę do was z zapytaniem jaka jest szansa że jestem chory na tą chorobę.
We czwartek robiłem badania na gluten, gliste ludzką, grzyby, borelioze.
Wyszło mi iż jestem uczulony na gluten i w organizmie wykryto gliste oraz candida albicans( drożdże). Mam podniesione próby wątrobowe, bóle brzucha. Postawiono mi diagnozę podejrzenia celiakii.
Przy badaniu palpacyjnym czuć rozdęcie pętli jelit. Czasem odczuwam ból po lewej stronie.
Miałem robioną kolonoskopie przy której wyszło lekkie przekrwienie błony śluzowej.
W obecnej chwili ograniczam fast foody gdyż boli mnie po nich brzuch ( mam na myśli mc donald, kfc itp. ) ale przez ostatnie kilka lat nie gościłem tam często. Jedyne co częściej jadłem to kebaba ale to w zaufanych miejscach po których mi się nic nie działo.
Codziennie jem potrawy zawierające w sobie gluten. Z reguły jeśli jest to domowe jedzenie nic mi się nie dzieje, ale jeśli zjem gdzie indziej to mam bóle brzucha(ale nie zawsze).
Mam 18 lat, paliłem pół roku papierosy i obecnie palę e-papierosa. Co do mojego życia, mam dobrą kondycję i lubię grywać w piłkę nożną :). Jak w życiu zdarzają się stresy (obecnie rodzice się rozwodzą). Ale mam dziewczynę która mnie wspiera i jakoś się tym nie przejmuję :)). Gorzej jednak jest gdy się stresuję bo zazwyczaj przez to mnie boli brzuch... :<
Jutro jadę na badania pokarmowe do alergologa i wtedy dowiem się więcej na temat kolejnych badań na gluten. Z tego co mi wiadomo badania na celiakie kosztują 350 zł, czy da się jakoś inaczej dowieść, czy jestem na nią chory ?
Z moich przypuszczeń wyszło mi uczulenie na gluten w komplikacji glisty z grzybami... Ale to tylko przypuszczenie, nawet nie wiem czy to możliwe.
Co do tych bólów brzucha miałem kiedyś podobny problem w gimnazjum, lecz zwykła dieta miesięczna mi pomogła, ale teraz się to nasiliło. Proszę o szybką pomoc. :)
Diafora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob 02 lis, 2013 20:53
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Diafora »

Masz alergię na gluten i jeszcze go nie odstawiłeś? Pracujesz sobie na ciężkie choroby w przyszłości. Dopiero jak Ci zrobią gastro z biopsją można sprawdzić celiakię, ale alergia na gluten, to dostatecznie poważny powód, żeby go wyeliminować.

No, ale każdy dokonuje wyboru sam.
Trzymaj się!
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: pleomorfa »

Verosik, co do badań na gluten typu p/c p. gliadynie czy endomysium to faktycznie są drogie. Ja jestem aktualnie w czasie robienia szukam miejsca, by zrobić przeciwciała "taniej". Znalazłam ostatnio taniej, bo po 68zł, ale niestety okazało się, że "to stary cennik i już takich badań nie wykonują". Biorąc pod uwagę, że znalazłam też po 150, to byłoby malutko. Ale pozostaje szukać dalej.

Jakiego typu badanie na gluten miałeś?
Jeżeli masz alergię na gluten, to warto zrobić badania na celiakię, bo jest duża szans, że masz. A jak nie masz to i tak musisz zmienić dietę z racji alergii. Czy fast food czy nie, nie ma większego znaczenia. Mogłeś się po nich źle czuć, bo one ogólnie mają pełno syfu w sobie, a nagromadzenie glutenu jest tam w większości produktów ogromne.

Jeśli masz na myśli uniknięcie badań z krwi (które z tego, co się orientują wychodzą najdrożej- choć mogę się mylić) to jeszcze jest gastroskopia.

Powodzenia
Ostatnio zmieniony pn 04 lis, 2013 14:30 przez pleomorfa, łącznie zmieniany 1 raz.
Verosik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 03 lis, 2013 20:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Verosik »

Dzisiaj zrobiłem kolejne badania układu pokarmowego, z których wynika iż nie jestem uczulony na gluten, białko...
We czwartek robiłem rezonansowe na których mi wyszło, że jestem uczulony... heh. dziwne to trochę. Do obu badań robiłem testy skórne.
A co do przestrzegania diety dopiero we czwartek dowiedziałem się, że jestem uczulony na gluten, a dziś się dowiaduje, że nie jestem. Nie wiem co o tym myśleć :<
ODPOWIEDZ