Grzybica -leczenie dietą

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Grzybica -leczenie dietą

Post autor: GUTEK »

Mojej znajomej syn ma grzybicę układu pokarmowego. Rodzice z całych sił próbują znaleźć produkty, które są dla niego bezpieczne. Zwracam się do was z prośbą o podesłanie linków do sklepów, gdzie można kupić produkty bez glutenu, cukru, mleka? Czy ktoś też ma podobny problem?
Na diecie od 15.03.2011
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Grzybica -leczenie dietą

Post autor: basiag »

GUTEK pisze:Mojej znajomej syn ma grzybicę układu pokarmowego. Rodzice z całych sił próbują znaleźć produkty, które są dla niego bezpieczne. Zwracam się do was z prośbą o podesłanie linków do sklepów, gdzie można kupić produkty bez glutenu, cukru, mleka? Czy ktoś też ma podobny problem?
To w takich internetowych sklepach jest więcej napewno produktów o które pytasz, bez glutenu, bez mleka to jeszcze sie cos znajdzie najgorzej z cukrem chociaz w makaronach, makach nie powinno byc cukru ,chociaz na polskiej ziemi to roznie z tym bywa, sklepy takie jak http://www.balviten.com/, http://www.bezgluten.pl/, http://gluttinio.pl/, mozesz tutaj cos poszukac, sa oznaczenia bedzie latwiej :)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Grzybica -leczenie dietą

Post autor: Leeloo »

GUTEK, może tu coś sensownego znajdą:
http://www.glutenex.com.pl/?k=katalog&d=3&d1=16
mamakoli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 05 lut, 2014 23:08

Re: Grzybica -leczenie dietą

Post autor: mamakoli »

Mój syn ma min. Nietolerancje fruktozy, mozemy spożywać do 0.5 grama do posiłku. Nie ma, produktów bez cukru, przynajmniej gdy ma się jeszcze celiakie, musielismy nawet odstawic mąkę kokosowa, ma 3.5 grama na 100, o mleku mozemy zapomniec ok 6 gram na 100 ml, to samo jogurty naturalne. Stosujemy mleko sojowe bez cukru. Przerobilismy juz wszystko to co my możemy używać to jajka, mięso, mleko sojowe, kasza gryczana, ryż, mąka ryzowa, 3 rzodkiewki dziennie, 0. 50 gram ogorka zielonego, ser żółty, jezeli chodzi o zupy to tylko rosół i trochę podziabanej marchwi. Nie stosujemy leków, za duzo cukru, tylko wziewne. Mogę służyć pomoca, cukier to nasz wrog, duzo o nim wiem, dieta jest niezwykle trudna, bo bazuje się cały czas na tych samych produktach. Powodzenia
mamakoli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 05 lut, 2014 23:08

Re: Grzybica -leczenie dietą

Post autor: mamakoli »

Dodam jeszcze , ze syn ma nietolerance laktozy i w mleku i jogurtach bez laktozowych jest cukier, dlatego nie mozemy stosowac. Do spozywanych produktow zapomnialam dodac ryby, nie mozna przede wszystkim ziemniakow za duzo maja skrobi. Wszystkie gotowe produkty bez glutenowe maja cukier, dlatego tylko maka ryzowa, mleka ryzowego nie mozna, pod wplywem fermentacji wytwarza sie cukier, jest go az 2.5 grama na 100ml.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Grzybica -leczenie dietą

Post autor: Leeloo »

Mamakoli, dysponujesz moze jakimis fajnymi tabelami z tymi cukrami? I tym ile się wytwarza podczas fermentacji?
mamakoli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 05 lut, 2014 23:08

Re: Grzybica -leczenie dietą

Post autor: mamakoli »

Mleko ryżowe ma informacje o fermentacji na opakowaniu, a pozostałe informacje można zobaczyć na stronach o fruktozemii, choć moim zdaniem są skąpe, trzeba też zwracać uwagę na ilość węglowodanów, jeżeli nie ma podanej ilości cukru, na opakowaniu- często się to zdarza.
ODPOWIEDZ