Nietolarancja glutenu

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Kcal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw 12 cze, 2014 15:36

Re: Nietolarancja glutenu

Post autor: Kcal »

zauważyłam że syn nie ma apetytu gdy przyjmuje Actiferol (żelazo), w dni w które mu go nie podaje je inne produkty poza kaszką. Zastanawiam się czy nie odstawić całkowicie żelaza, wczoraj podałam mu Forrum i dzisiaj prawie nic nie zjadł
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Nietolarancja glutenu

Post autor: Leeloo »

żelazo doustne ma takie efekty uboczne niestety. szczęście, że nie ma biegunek czy innych atrakcji z wydalinami.
Kcal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw 12 cze, 2014 15:36

Re: Nietolarancja glutenu

Post autor: Kcal »

Zastanawiam się nad odstawieniem suplementacji, poziom żelaza powinien być już w normie. Może jedzeniem uzupełni ewentualne braki
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Nietolarancja glutenu

Post autor: Leeloo »

warto zbadać morfologię + żelazo + FERRYTYNĘ, czyli magazyn żelaza w organizmie.

dieta mimo wszystko powinna być boagta w żelazo, skoro był z nim problem.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Nietolarancja glutenu

Post autor: Justyna1982 »

Ja synowi dawałam ferrum nie było raczej problemów ale to było bardzo dawno temu. U nas braki były podczas karmienia piersią. Nie braliśmy długo a obecnie mamy tak dobry, ze lekarka pytała czym my się suplementujemy ;) Co lepsze syn mięsa prawie w ogóle nigdy nie jadł i nie je wyjątek robi dla kotleta ;) Poszukaj na necie ja przeglądając z ciekawości natknęłam się, że m.in wody mineralne może u nas to właśnie działa? Bo moje dzieci głównie piją takie wody. Do tego wszędzie dosypuje jakieś zdrowe platki czy też popping i takim sposobem u mnie nawet naleśnik jest "podrasowany" o zdrowe dodatki :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Nietolarancja glutenu

Post autor: Leeloo »

do tego żelazowego dosypywania super są też: mak, sezam, pestki dyni, słonecznik.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Nietolarancja glutenu

Post autor: Justyna1982 »

Słonecznik moje dzieci uwielbiają lekko podpieczony na suchej patelni i posypuję chlebek
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Kasia87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 26 gru, 2014 12:06

Re: Nietolarancja glutenu

Post autor: Kasia87 »

Witajcie. Jestem tutaj pierwszy raz. Na diecie jestem od października natomiast niedokonca wiadomo czy to alergia czy nietolerancja glutenu :/ celiakia ejst wykluczona bo nie mam typowych objawów. Na diecie jeste lepiej. Chciłam na sylwestra zrobić sernik na zimo z serków homogenizowanych natomiast neiw iem jakie zastosować ? Mozecie pomóc ?
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Nietolarancja glutenu

Post autor: uniaczek »

Kasia87 serki homo kupuję w Biedronce nie wiem jakie: czytaj skład!
Na pewno Danone ma serki czyste od glutenu g:)
Kasia87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 26 gru, 2014 12:06

Re: Nietolarancja glutenu

Post autor: Kasia87 »

Dziękuje serdecznie za odpowiedź :) Jutro udam sie na zakupy
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Nietolarancja glutenu

Post autor: pleomorfa »

A na przyszłość Kasiu warto użyć wyszukiwarki w prawym górnym rogu strony i jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi, napisać pytanie w odpowiednim dziale wśród działów kuchennych :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Kcal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw 12 cze, 2014 15:36

Re: Nietolarancja glutenu

Post autor: Kcal »

dawno nie pisałam, dieta przynosi rezultaty. Syn waży prawie 12 kg, od kwietnia mam mu wprowadzać gluten (o ile nie zaobserwuje nic niepokojącego), w czerwcu kontrolne badania. Powiem szczerze że strasznie się tego obawiam, tym bardziej że raz je normalnie a raz prawie nic nie chce i zawsze staram się czegoś doszukiwać :(
ODPOWIEDZ