Dobry lekarz w Poznaniu

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Lila
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: czw 14 wrz, 2006 11:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Lila »

Ja byłam z córką u p. dr Bączyk. Ponieważ córka jest cukrzykiem i miała niepokojace objawy nasza lekarka diabetolog przyjęła ją na oddział i zleciła badania przeciwciał i biopsję. Po wyjściu ze szpitala miałyśmy pierwszą wizytę. Mam mieszane uczucia. Czy ktoś z Was słyszał o niej cokolwiek? Pierwszą wizytę miałyśmy w czerwcu, następna zostala zaplanowana na przyszły rok.
Mama trzynastoletniej Liwii, chorej na cukrzycę i celiakię.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Nastce i mi chodzi o lekarza dla dorosłych, z którymi w naszym mieście niestety jest problem. :frown:
Obrazek
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

Odświeżę temat - szukam dobrego lekarza w Poznaniu. Chodzi o dolegliwościu u osoby dorosłej.
Fredzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 04 maja, 2009 13:23
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Fredzia »

Ja byłam u Panów Klincewiczów, w poradni Szpitala na Przybyszewskiego. Diagnozował mnie dr n.med. Henryk Klincewicz, po potwierdzeniu moich obaw i stwierdzeniu celiakii (zrobiono mi wszystkie niezbędne badania), przekazał mnie pod opiekę swojego syna dr n.med. Pawła Klincewicza. Terminy przyjęć są jak wszędzie na kasę chorych - czyli średnio jedna wizyta w roku :( Panowie są bardzo sympatyczni, udzielili mi wielu informacji i odpowiadali na wszystkie zadawane pytania.
Wiem również, że do dr Pawła Klincewicza można iść na prywatną wizyte w LUX MED na ul. Roosevelta.
Jak na razie nie mam zastrzeżeń do wizyt, które miałam i na dzień dzisiejszy mogę polecić dr Pawła, choć bardzo zabiegany z niego człowiek :)
Ostatnio zmieniony śr 29 lip, 2009 12:19 przez Fredzia, łącznie zmieniany 1 raz.
joana22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 19:38
Lokalizacja: poznań

Post autor: joana22 »

A ja chodziłam przez rok do klincewicza Pawła robił ma 2 razy gastro i nigdy nie pobrał mi wycinkow w celu wykluczenia celiakii tylko mi ciagle powtarzał ze chudne od nerwów przez prace albo mam zespól jelita wrazliwego...mam tez infekcje helicobakter wiec tez do tego sie przyczepiał w końcu znalazłam lekarke tez pracuje na przybyszewskiego jest ok zrobila mi biopsje no i mam 4 stopien zaniku kosmkow ..nie wiem czemu nie chce mi tylko zrobic przeciwciał czy z oszczednosci czy co ?ale zawsze ma dla mnie czas i wszystko wyjasnia jak trzeba jest miła i mozna jej sie wyzalic a ona zawsze podnosi na duchu .
nazywa sie dr ewa sajdak i przyjmuje w poradni chorób metabolicznych na przybyszewskiego .
madlen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 28 wrz, 2009 17:10
Lokalizacja: Toruń

Post autor: madlen »

Jako dziecko zaliczyłam kilku lekarzy o których piszecie poczawszy od dr. Bączyk poprzez Walkowiaka. Pochodzę z Konina i ostatni raz u gastroenterologa bylam w 2002 roku na ul Kolejowej u doktora Slawomira Kielka ktory zrobil mi gastroskopię, (niestety wykazała celiakie II stopnia) Nie jest zbyt mily w kontakcie, trzeba go ciagnac za język... gdyby wówczas bardziej uswiadomił mi konsekwencje zdrowotne zwiazane z nie przestrzeganiem diety to wzielabym sie za siebie, a takto zaczynam diete dopiero od dziś po kilkunastoletniej przerwie. Generalnie nie bylam zadowolona z jakości koninskiej opieki zdrowotnej, a szczegolnie z alergologów. Od kilku lat mieszkam w Toruniu i tylko raz trafiłam do niewlasciwego lekarza-urologa, do reszty nie mam zastrzeżeń - to mila odmiana. Za to teraz, po latach przerwy, na nowo muszę skontaktować się z gastrologiem w Toruniu- czy ktoś zna może dobrego lekarza?
nowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 28 paź, 2009 11:53
Lokalizacja: Parkowo

Post autor: nowa »

Odnośnie dr.Duninowskiej ja chodziłam do niej z moją córką badania zlecała ale żadnych konkretnych informacji od niej nie usłyszałam na temat zdrowia mojej córki.Raz stwierdziła że jest chora na celiakie a po kolejnej gastroskopi twierdziła że jest tylko alergia pokarmowa z czasem to minie .Teraz zmieniono nam lekarza na dr.Czub kobieta rzeczowa.na razie nie narzekam jutro mam mieć wyznaczony termin kolejnej biopsji dwunastnicy ,ja jakoś to znoszę ale moja córka ma dopiero 6 lat .
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

nowa, może udałybyście się do dr Klincewicz (małżonka dr Pawła Klincewicza), która jest pediatrą. Zna się na celiakii. Pracuje w szpitalu przy ulicy Szpitalnej.
Ostatnio zmieniony czw 03 gru, 2009 01:18 przez Nastka, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
princy-mincy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: princy-mincy »

Candy pisze:Odświeżę temat - szukam dobrego lekarza w Poznaniu. Chodzi o dolegliwościu u osoby dorosłej.
Polecam lekarza z Kliniki na Przybysza- Dr Krela-Kazmierczak.
Swietna lekarka, naprawde super! Ona wlasnie robila mi gastroskopie i opiekowala sie mna podczas mojego pobytu w szpitalu. Swietny lekarz, leczy pacjenta nie jego choroby. Bardzo dobre nastawienie.
Wiem, ze przyjmuje gdzies prywatnie, moge zdobyc numer, jesli ktos potrzebuje.

Bylam raz u Dr hab (a moze juz Prof) Henryka Klincewicza i wiecej nie zamierzam- pan owszem sympatyczny, ale nie widzial potrzeby prowadzenia mnie po zdiagnozowaniu celiakii i ciezkim zespole zlego wchlaniania. mam tylko przestrzegac diety.
Dr Krela miala zupelnie inne poodejscie- densytometria pol roku po szpitalu (strzal w 10- mam osteopenie przez ten cholerny zespol zlego wchlaniania), kontrola pozioomu wit D3 i wapna calkowitego (tez strzal w 10, bo mialam ciezki niedobor wit D3, nadal ja przyjmuje, teraz mam tylko niedobor).
Za 4 mce bede miec kontrolna gastroskopie (by sprawdzic stan jelit) i we wrzesniu kontrolna densytometrie.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry lekarz w Poznaniu

Post autor: GOSIASIT »

Ja też szukam gastroenterologa dla osoby dorosłej w poznaniu.

Z dziecięcych mogę z czystym sumieniem polecić dr Malewskiego (Koziegłowy), przyjmuje tylko prywatnie i niestety wszystkie badania sa pełnopłatne, 2 lata temu za badanie rtg z kontrastem (na szpitalnej) przy diagnozowaniu refluksu zapłaciłam 500zł.
No ale czego sie nie robi dla dziecka :)

Poproszę o namiary i opinie na temat dr Krela-Kazmierczak z Przybysza
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
redreed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 04 sie, 2014 16:05

Re: Dobry lekarz w Poznaniu

Post autor: redreed »

Polecam dr Pawła Klincewicza- pierwszy lekarz, który nie radził mi abym się mniej denerwowała i stresowała (swoją drogą rada słuszna, ale niestety nie działa w moi przypadku). Przyjmuje na Przybyszewskiego (NFZ, ale terminy są b.b. długie) lub w Cerusie (prywatnie, ul. Grunwaldzka w piątki popołudniu, co drugi w miesiącu, wiem, że najbliższy termin kiedy będzie przyjmował to 10.10.2014).
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry lekarz w Poznaniu

Post autor: GOSIASIT »

Dziękuję, myślałam ze już tu nikt nie zagląda.
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
mayah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz 30 lis, 2014 17:08

Re: Dobry lekarz w Poznaniu

Post autor: mayah »

[quote="GOSIASIT"]Ja też szukam gastroenterologa dla osoby dorosłej w poznaniu.

Z dziecięcych mogę z czystym sumieniem polecić dr Malewskiego (Koziegłowy), przyjmuje tylko prywatnie i niestety wszystkie badania sa pełnopłatne, 2 lata temu za badanie rtg z kontrastem (na szpitalnej) przy diagnozowaniu refluksu zapłaciłam 500zł.
No ale czego sie nie robi dla dziecka :)

/quote]


Oczywiście, że ten lekarz przyjmuje również dorosłych (od dłuższego czasu). W internecie znajdzie namiary na jego stronę i tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.
z tego co wiem, to nie tylko przyjmuje prywatnie ale o to trzeba się dokładnie dopytać bo na 100% nie jestem pewna.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry lekarz w Poznaniu

Post autor: GOSIASIT »

Tak wiem już doczytałam i byłam u niego,mi potwierdził na podstawie moich wyników badań ze to celiakia,a młodej zalecił badania genetyczne,zrobiłam,wynik wyszedł niejednoznaczny i tak się wybieram do niego żeby to zinterpretować,ale kurde 100 km jechać żeby usłyszeć że to albo celiakia albo nietolerancja,efekt ten sam-nadal dieta.może późna wiosną się wybiorę żeby przy okazji zapytać o postępowanie wobec dziecka które lada dzień się urodzi,a propos glutenu bo będzie w grupie ryzyka.
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Dobry lekarz w Poznaniu

Post autor: Anula80 »

GOSIASIT pisze:może późna wiosną się wybiorę żeby przy okazji zapytać o postępowanie wobec dziecka które lada dzień się urodzi,a propos glutenu bo będzie w grupie ryzyka.
Jeżeli się kiedyś zdecyduję na drugie dziecko, to najchętniej bym mu w ogóle nie wprowadzała glutenu. W domu i tak by jadło jak my wszyscy. Ale wiem, że tak nie można.
Jak dowiesz się jakie są zalecenia doktora w tej kwestii, to proszę podziel się z nami. Bardzo mnie to nurtuje
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ