Diagnozowanie 1,5 roczniaka - badanie genetyczne?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Julenka10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 22:01

Re: Diagnozowanie 1,5 roczniaka - badanie genetyczne?

Post autor: Julenka10 »

Gdzie na FZ w Warszawie polecicie mi gastrologa dziecięcego?
poprzez wyszukiwarke nie znalazlam za bardzo. Dzwonilam na Działdowska (polecana), niestety nie ma na razie miejsc, a pozniej przenoszą ich na Banacha, wiec nie zapisuja.
Nie chce wlasnie Synka kluc specjalnie, szkoda dziecka, na razie nie mam zadnych podstaw do obaw bo rozwija sie dobrze, a w rodzinie do tej pory nikt ie mial celiaklii, jestem pierwsza zdiagnozowana. Po mnie zaczajają badac sie dopiero brat oraz siostry cioteczne ktore maja Hashimoto, zobaczymy czy komus sie jeszcze trafi.
Ale jesli lekarz zaleciłby zrobic Synkowi badania z krwi - to wtedy ok. Tylko gdzie trafic na dobrego? Najlepiej na NFZ.
Awatar użytkownika
Kania78
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: śr 08 paź, 2014 11:32
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Diagnozowanie 1,5 roczniaka - badanie genetyczne?

Post autor: Kania78 »

Julenka10 okazało się przed świętami, że kuzynka też została zdiagnozowana w kierunku celiakii a zaczęło się jak u mnie od anemii.
Czyli nie jestem pierwszym przypadkiem rodzinnym z celiakią.
A co do dzieci, to mnie lekarz zalecił zrobić badania dzieciom, zwłaszcza że obie są alergiczki.
Wiadomo, że to nieprzyjemnie badanie dla dziecka i człowiek zwleka ale im szybciej tym lepiej - oczywiście wg mnie.
"...zbudujmy enklawę przed codziennym stresem, i jak dzieci cieszmy się każdym sukcesem..."
Julenka10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 22:01

Re: Diagnozowanie 1,5 roczniaka - badanie genetyczne?

Post autor: Julenka10 »

4 lutego idziemy do gastroenterologa dziecięcego. Musze sie przygotować z pytaniami ;)
mamaBezglutka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 26 sty, 2015 13:44

Re: Diagnozowanie 1,5 roczniaka - badanie genetyczne?

Post autor: mamaBezglutka »

Julenka10 my 19go stycznie byliśmy na Działdowskiej, tam pobrali nam krew, wyniki wyszły w porządku..teraz się onsultują i w pon dowiem się jakie kroki podejmą dalej..aha, my trafiliśmy na oddział pediatryczny (czekaliśy ok m-ca).
Julenka10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 22:01

Re: Diagnozowanie 1,5 roczniaka - badanie genetyczne?

Post autor: Julenka10 »

Dzieki za odpowiedz. My niestety pojdziemy prywatnie, ale do lekarza z Dzialdowskiej właśnie. Ja tam w sumie to sie nawet nie obawiam ze moze miec celiaklie. Coz, zyje ze swoja dopiero 2 mce i nie jest źle, a nawet troszeczke lepiej się czuje ;) A o ilez wygodniej byloby gotowac dla wszystkich bezglutenowo :)
mamaBezglutka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 26 sty, 2015 13:44

Re: Diagnozowanie 1,5 roczniaka - badanie genetyczne?

Post autor: mamaBezglutka »

U nas tylko u syna jest podejrzenie alergii/celiaki nie mniej jednak dla całej rodziny gotuję bg, my jemy tylko swopje pieczywo..a tak wszystko co robię, łącznie z pieczeniem ciast jest w wersji bg:) ilez to czasu potrzeba na gotowanie na dwa garki wszystkiego;)

Idziecie do Dr.Dziechciarza? Podono rewelacyjny..niestety na nasza umówioną wizytę wziął urlop, ale teraz czekamy na konsultacje u niego w szpitalu..jak tak nic nie zdziała to tez prywatnie się do niego wybieram..
Julenka10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 22:01

Re: Diagnozowanie 1,5 roczniaka - badanie genetyczne?

Post autor: Julenka10 »

Tak. Byliśmy u dr. Dziechciarza. Wybralam go ze wzgledu na super opinie. Po krotkiej wizycie moge powiedziec, ze rzeczywiscie fantastyczny, bardzo serdeczny i cierpliwy (moj syn akurat nie mial ochoty na zadne wizyty, chcial byc w domu wiec plakal i krzyczal przez caly czas mimo ze ogolnie lubi chodzic do "doktola" ;)
Gluten mamy podawać nadal, synkowi badanie z krwi zrobić po raz pierwszy jak skończy 2 latka, ale tak bez pospiechu, aby tylko w tym roku kalendarzowym. I ogólnie robic je mniej wiecej co 2 lata. Przez ten czas oczywiście obserwować, zwłaszcza czy rośnie. Czyli w sumie mniej więcej to co wiemy, no ale sie upewniłam :)
Jak mi się coś jeszcze przypomni to napisze.
Aha.. i plus taki ze będziemy mogli te wyniki zrobic na Działdowskiej.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Kania78
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: śr 08 paź, 2014 11:32
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Diagnozowanie 1,5 roczniaka - badanie genetyczne?

Post autor: Kania78 »

Zrobiłam badania starszej córce - przeciwciała i wyszły ujemne :-)
Radość wielka :-)
Jeśli -przeciwciała wyszły ujemne, to nie muszę już robić tych genetycznych?
Jak uważacie?
Wg pediatry nie a co Wy o tym sądzicie?
"...zbudujmy enklawę przed codziennym stresem, i jak dzieci cieszmy się każdym sukcesem..."
Julenka10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 22:01

Re: Diagnozowanie 1,5 roczniaka - badanie genetyczne?

Post autor: Julenka10 »

Ja to raczkująca jestem w tych sprawach, ale mysle ze nie ma sensu... Wasz przypadek jest bardzo podobny do naszego ;) Moze z góry założyć, ze predyspozycje macie i po prostu sprawdzaćtylko co 2 lata tak jak nam doradził?

Martwi mnie tylko jedno (będąc bardziej ostrozna niz lekarz ;) wynik ujemny o niczym nie przesadza, celiakie mozna miec, a wyniki moga byc ok. Dopiero gdy jest w stadium 3b-3c moga pokazac ją wyniki z krwi.
https://www.facebook.com/WiemyCoJemy/ph ... 290492895/
Julenka10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 22:01

Re: Diagnozowanie 1,5 roczniaka - badanie genetyczne?

Post autor: Julenka10 »

Kania, przespałam sie z myślą o zrobieniu badań genetycznych Twojej córce i ja na Twoim miejscu zrobiłabym je na fz. Moze poczekacie w kolejce, ale za jakis czas będziecie wiedzieć na pewno :)
Chyba ze chcecie wywalić 400 zl i wynik znać w ciagu miesiaca.

Pozdrowka :)
ODPOWIEDZ