Wciąż na rzadko

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
spejson91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 03 cze, 2018 14:14

Wciąż na rzadko

Post autor: spejson91 »

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post na forum, dlatego też z góry przepraszam, jeżeli jest to nieodpowiedni dział. :)

Mam takie pytanie, mianowicie, już prawie drugi tydzień żyję ze świadomością, że stwierdzono u mnie celiakię, po diagnozie, odrazu postanowiłem zacząć dietę BG, kupuję tylko i wyłącznie produkty oznaczone kłoskiem lub opisane, że "produkt bezglutenowy". Do tej pory, nie będąc na tej diecie, luźne, wodniste wręcz stolce, nie dawały mi spokoju w normalnym, codziennym funkcjonowaniu (wypróżnianie się kilka razy dziennie). Od momentu zaczęcia stosowania diety, liczba wypróżnień zmniejszyła się do 1 razu dziennie, (sporadycznie 2 razy w ciągu dnia), i tutaj pojawia się moje pytanie, czy to normalne, że to jednorazowe wypróżnianie się, ma nadal dosyć rzadką postać? Nie jest to już wodniste, tak jak do momentu przed rozpoczęciem diety, ale stolec ma papkowatą/kisielowatą konsystencję, dodatkowo dodam, że stosuję lek "EMANERA 20", przez stwierdzenie zapalenia dwunastnicy.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Rj79
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: pn 17 lip, 2017 19:59

Re: Wciąż na rzadko

Post autor: Rj79 »

Absolutnie normalne, 2 tygodnie to bardzo krotki okres. W ciagu kolejnych miesiecy powinna nastepowac stopniowa poprawa - pamietaj tylko o rygorystycznym trzymaniu diety.

Powodzenia!
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Wciąż na rzadko

Post autor: Leeloo »

Daj sobie czas- powinno być coraz lepiej.
I piąteczka za nick g:D
ODPOWIEDZ