lekarz - Kraków

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jkrak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 12 cze, 2018 12:59

lekarz - Kraków

Post autor: jkrak »

Cześć,

czy mógłby mi ktoś polecić sprawdzonego lekarza gastrologa w Krakowie, który ma doświadczenie w "leczeniu" celiakii i choroby Duhringa? Znalazłem jeden wątek na forum, ale on jest sprzed paru lat, więc pozwoliłem sobie założyć nowy.

Dotychczas byłem u dermatologa i gastrologa na NFZ, zrobiłem badania (histopatologiczne i krew). Stwierdzono celiakię.
Tylko, że gastrolog, u którego byłem, okazał się średnio pomocny. Skierowanie na gastroskopię dał mi z wielką łaską, nie był w stanie stwierdzić czy choruję na Duhringa czy nie. Jego diagnoza i zalecenia sprowadziły się do twierdzenia: "ma pan celiakię, musi pan stosować dietę bezglutenową".

W związku z tym szukam odrobinę bardziej zaangażowanego lekarza i przede wszystkim takiego, który ma doświadczenie w leczeniu tego typu chorób. Oczywiście chodzi mi o lekarza przyjmującego prywatnie, bo NFZu mam już naprawdę dosyć i boję się robić tam gastroskopii.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: lekarz - Kraków

Post autor: pleomorfa »

Pani dr Przybyszewska przyjmuje prywatnie dorosłych i zna się na celiakii :)
Na forum powinien być gdzieś kontakt
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
jkrak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 12 cze, 2018 12:59

Re: lekarz - Kraków

Post autor: jkrak »

Dzięki za odpowiedź!
ODPOWIEDZ