Czy to gluten

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
milutek111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 24 lip, 2018 20:10

Czy to gluten

Post autor: milutek111 »

Witam mam problem od kilku lat brakuje mi cierpliwości i nie mogę wykryć co mi dolega kilka lat temu brałam antybiotyk tetracy kliny na trądzik i potem przytyłam 8 kg w 3 miesiace miałam ciągle mocne bóle głowy - po kilku latach zdiagnozowano niedoczynność tarczycy + glukoza 94 przy normie 98- po lekach zaszłam w ciaze glukoza spadała do dolnej granicy - starałam się jeść zdrowiej ale bez szału po ciazy okazało się ze nam 5 kg mniej niż przed ciążą polepszają mi się cera nie bolała mnie głowa po ciazy zaczęłam tyć zqtrzymywanue wody powróciły bóle głowy nagle biegunki na przemian z zaparciami i napady swędzenia takiego pod skórą pogorszenie cery - mój synek ma alergie wiec pomysłam ze to to - w czasie karmienia nie jadłam przez dwa miesiące mleka i jajek - nie widziałam poprawy teraz zaczynam z glutenem - na razie nie restrakcyjne - no chleb bez glutenu ale z piekarni gdzie piecze się wszystko i tak się zastanawiam czy to ma sens na razie nie czuje się na siłach z restrykcyjne dieta bo juz miałam taką z nabiałem; czy to może być nadwrażliwość na gluten kiedy podejrzewać celiaklie? Kiedy zobaczę efekty bo nadal mam swędzenie skóry a może to problem z jelita mi - czy to możliwe ze mam przepuszalne jelita i po załączeniu będę mogła jeść gluten macie jakieś rady z góry dzięki za odpowiedzi

Czy warto robić testy na nietolerancje - jeśli tak to jakie czy test z włosów jest miarodajny
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy to gluten

Post autor: pleomorfa »

Przede wszystkim przed diagnostyką nie przechodź na dietę!

Badania na nietolerancję czy nadwrażliwości zaczynamy od testów na alergię pokarmową, po prostu i na celiakię.
To może być niestety cokolwiek. Bez żadnych badań nic się nie powie.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ