Anemia, wlew żelaza

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eilen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 kwie, 2016 19:52

Anemia, wlew żelaza

Post autor: Eilen »

W piątek miałam drugi wlew żelaza z powodu utrzymującej się anemii (poprzedni w lutym 2016). Jestem na diecie bg od kwietnia 2016. Celiakię zdiagnozowano u mnie przy okazji poszukiwań przyczyny anemii. W pierwszej chwili wydawało się, że dieta bg będzie pomocna w leczeniu mojej anemii ale niestety tak się nie stało. Doustnie żelaza przyjmować nie jestem w stanie przez problemy gastryczne stąd dożylne podawanie.
Czy ktoś z Was ma podobny problem z anemią? Jak sobie radzicie?
Virgo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 27 sie, 2018 00:47

Re: Anemia, wlew żelaza

Post autor: Virgo »

Moja lekarka powiedziała mi ostatnio, iż dożylne podawanie żelaza jest bardzo niebezpieczne i że ona widziała jak ludzie umierali po takim zabiegu. Pisze tak tylko dla ostrzeżenia, nie mam wiedzy w tym zakresie, tak mi powiedział lekarz.
gdzie-idziesz
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 07 cze, 2016 10:58

Re: Anemia, wlew żelaza

Post autor: gdzie-idziesz »

Od kwietnia jeszcze minęło zbyt mało czasu, by spodziewać się poprawy.
Mi po przejściu na dietę problem anemii minął (tfu tfu...). Wcześniej też zdarzały się sytuacje, że potrzebny był wlew.
Domowo radziłam sobie sokiem z kiszonych buraków, jest świetny.
Próbowałaś przyjmować aktiferol?
Też miałam problemy i w pewnym momencie zostały mi tylko wlewy, okazało się, że aktiferol nie wywołuje takich skutków ubocznych jak hemofer czy tardyferol, w zasadzie nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych, a przyswaja się świetnie.
ODPOWIEDZ