Odżywianie przed diagnozą

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Virgo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 27 sie, 2018 00:47

Odżywianie przed diagnozą

Post autor: Virgo »

Ciekawi mnie jak celiak odżywiał się przed rozpoznaniem u siebie choroby.
Zastanawia mnie czy jest jakiś szczególny "typ" jedzenia, które preferowaliśmy, czy zjadaliśmy za dużo produktów bogatych w gluten, jeśli tak, to jakie konkretnie były to produkty. Czy jedliśmy dużo owoców i warzyw, czy nasza dieta była urozmaicona? Co zazwyczaj piliśmy? Też jakie macie zwyczaje związane z jedzeniem - pijecie od razu po posiłku, czy czekacie pól godziny przed albo po. Co pierwsze z rana przeważnie wkładaliście do buzi? Czy jecie szybko czy wolno oraz ile posiłków dziennie i czy często podjadacie?
Czy jest tutaj jakiś schemat, jakaś wspólna nić powiązania, może coś co mogłoby kierować nas na nietolerancje tegoż białka.

Od siebie powiem, że na pewno jadłam dużo chleba - codziennie rano i wieczorem. Lubiłam makarony, ale nigdy nie lubiłam np naleśników, co najwyżej mogłam zjeść jednego. Warzywa były na moim stole, ale myslę, że trochę za mało i przede wszystkim nie świeże, ale raczej smażone lub gotowane. Słodycze zawsze lubiłam, więc często jadłam jakieś czekoladki przeważnie. Piłam też dużo mleka (teraz wykluczyłam). Przez cały dzień piłam tylko i wyłącznie czarną herbate z cytryną, w trakcie posiłków, przed i po. I ogólnie to bardzo wolno jem. Wole jeść mniejsze porcję, ale częściej.

Napiszcie proszę trochę o Waszym odżywianiu przed dietą bezglutenową.
gdzie-idziesz
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 07 cze, 2016 10:58

Re: Odżywianie przed diagnozą

Post autor: gdzie-idziesz »

Nie ma żadnego powiązania.
My żywimy (i żywiliśmy się przed diagnozą) bardzo zdrowo.
Chleb tylko na zakwasie, z domu pieczony z pełnoziarnistych mąk.
Słodycze tylko domowe, rzadko bardzo.
Codziennie min. 3 ciepłe posiłki, w tym ciepłe śniadanie.
Dużo kasz, mało makaronów. Bardzo dużo warzyw, surowych i gotowanych, do prawie każdego posiłku i jako samodzielny posiłek, niewiele mięsa, dobrego gatunku. Jajka wiejskie. Orzechy, owoce w dużej ilości swoje. Przetwory owocowe niskosłodzone, lub w ogóle bez cukru, swoje.
Żadnej przetworzonej żywności, żadnych dań gotowych, chemicznych przypraw, wędlin itp.
Bardzo mało nabiału, zero mleka.
Trzy cztery posiłki dziennie, powoli jedzone. Picie różnie, najczęściej ciepłe, codziennie zupa. Pieczywo tylko wieczorem, dzieci dostawały jeszcze kanapki do szkoły, śniadanie ciepłe - kasza jaglana z mlekiem kokosowym orzechami i owocami a córka zupę, bo kaszy nie lubi.
Dzieci karmione piersią, syn dwa lata (zachorował prawdopodobnie od razu po wprowadzeniu glutenu, zdiagnozowany jak miał 5 lat), córka karmiona piersią rok, zachorowała w 11 roku życia.
Virgo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 27 sie, 2018 00:47

Re: Odżywianie przed diagnozą

Post autor: Virgo »

Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie prowadzili i prowadzą państwo zdrowe odżywianie.
A zbaczając trochę z tematu, mój synek ma 3 lata, 3 mies., ja sie dowiedzialam o celiakii miesiąc temu. On nie ma typowych objawów. Jakie badania wykonać aby sprawdzić czy on też ma problem z glutenem? Byłam dziś u lekarza pierwszego kontaktu, dał mi skierowanie do alergologa.
gdzie-idziesz
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 07 cze, 2016 10:58

Re: Odżywianie przed diagnozą

Post autor: gdzie-idziesz »

Alergolog nie zajmuje się celiakią tylko gastroenterolog.
Najlepiej zrobić badanie genetyczne, które pokaże czy jest gen i ryzyko zachorowanie, czy nie. Jeśli gen jest obecny, zapisać się do poradni gastroenterologicznej dla dzieci i tam już poprowadzą.
ODPOWIEDZ