Uczucie głodu

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Virgo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 27 sie, 2018 00:47

Uczucie głodu

Post autor: Virgo »

Witam wszystkich :). Dowiedziałam się o celiakii miesiąc temu. I też tyle stosuje dietę bezglutenową. Przed diagnozą często czułam się głodna (co umiem sobie wyjaśnić), ale nawet teraz na tyle na ile jem i tak czuje się głodna. Teraz chyba to uczucie głodu troszkę mija, ale nadal potrzebuje więcej czasu aby zobaczyć czy to jest związane z celiakią.

Także moje pytanie brzmi: czy Wy również pomimo jedzenia po diagnozie, ale z początku stosowania diety często czuliście się głodni? Czy to może mieć związek z tym, że składniki odżywcze źle się wchłaniają, a zatem organizm nie "czuje" aby zjadł?
gdzie-idziesz
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 07 cze, 2016 10:58

Re: Uczucie głodu

Post autor: gdzie-idziesz »

Ja myślę, że to ma związek z tym, że więcej myślisz o jedzeniu:)
Każdy odchudzający Ci to powie. Choćby nie wiadomo ile jadł, samo skupienie się na jedzeniu powoduje odczuwanie głodu.
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Uczucie głodu

Post autor: ryska »

od czterech lat jestem na diecie bg i mogłabym jeść bez przerwy. A nie mogę przytyć.
Virgo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 27 sie, 2018 00:47

Re: Uczucie głodu

Post autor: Virgo »

ryska - podejrzewasz w związku z tym jakiś inny problem?
Hania89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 26 cze, 2018 14:37

Re: Uczucie głodu

Post autor: Hania89 »

A u mnie z kolei odwrotnie. Dłuższy czas przed diagnozą, jak i teraz (jestem ponad 3 m-ce na diecie bezglutenowej) nie odczuwam głodu, a wręcz praktycznie ciągły brak apetytu. Mam dodatkowo zapalenie żołądka, więc moje menu jest bardzo okrojone, bo nigdy nie wiem co mi zaszkodzi. Mam nadzieję, że z czasem wszystko się unormuje i poczuje jakieś burczenie w brzuchu i ogromny apetyt ;)
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Uczucie głodu

Post autor: ryska »

Virgo:
podejrzewam, że z jakiegoś powodu za szybko jedzenie przechodzi mi przez przewód pokarmowy i w związku z tym nie zdążam go wchłaniać. Ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić i czy w ogóle to jest jakaś choroba czy tylko "taka moja uroda".
ODPOWIEDZ