Czy celiakia może wycieńczyć?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dnpolkowice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 19 lut, 2006 12:39

Czy celiakia może wycieńczyć?

Post autor: dnpolkowice »

dzięki temu forum dowiedziałam się tyle na co nie odpowie żaden lekarz. moja kuzynka ma 12lat dopiero teraz stwierdzono celiake. ma już padaczkę niedowagę i wiele innych przypadłości. ja mam rocznego synka urodził się 56długi i 4kilo wagi. karmie piersią i przybierał na wadze jednak od kiedy zaczął się poruszać wiadomo zżucił kilogramy ale mało urusł73cm. robi 3-4 kupki dziennie bez podejrzanego zapachu. czy można zrobić tak małemu badanie na celiakę w przychodni w laboratorium zapłacic, nie prosząc się lekarzy i jakie badanie. bardzo dziękuję za przeczytanie tak długiego listu.pozdrawiam
katarzynak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 19 lut, 2006 09:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: katarzynak »

Ja jestem chora na celiakię, a ( narazie ) mam zdrowego synka. Piszę "zdrowego" bo po urodzeniu i jakiś czas później miał robione badania ( pobierana krew z pięty ) i wyszły pozytywne. Ale nic nie jest pewne dopóki nie zostanie wprowadzony gluten do jego diety. Niedługo wybieram się na konsultacje z kompetentną!!! lekarką to będę mogła powiedzieć coś więcej na ten temat. Dziękuję
dnpolkowice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 19 lut, 2006 12:39

Post autor: dnpolkowice »

naprawdę byłobymi łatwiej. ja naszych lekarzy omijam amieszkam w małej miejscowości. ostatnio byłam na szczepieniu i mi się dostało że wprowadziłam gluten w 10 miesiącu, lekarz twierdzi że nie ma takiego modułu żywienia. jest baedzo niekompetentny bo wszedzie pisze że 10. to już moje drugie dziecko córka 6 lat zdrowa i duża. synek rozwija się prawidłowo tylko martwi mnie jego wzrost że tak mało urusł. a czytałam nieraz na forum że gluten może go chamować. pozdrawiam

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:23 pm ]
co to znaczy że pobierano mu krew z piety po urodzeniu czy każde dziecko ma takie badanie?
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

krew z pięty pobiera się w noworodków na badania w kierunku fenyloketonurii (też obowiązuje dieta bezglutenowa, ale dodatkowo niskobiałkowa), natomiast póżniej, to chyba wtedy, gdy dziecko należy do grupy ryzyka (np.celiakia rodzica).
ODPOWIEDZ