Cukrzyca a celiakia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 31 mar, 2004 20:08

Cukrzyca a celiakia

Post autor: aga »

Cześć Wszystkim!!!
Właśnie otwarłam tę stronę z prostej przyczyny. Moja 3,5 letnia córka ma cukrzycę od 2 lat. Na ostatnich badaniach w szpitalu zrobili jej badania na przeciwciała IgA i podobno wyszły dodatnie. Jutro mamy się zgłosić na oddział w celu dokonania biopsji i nie bardzo wiem co mam o tym wszystkim sądzić. POMOCY!!!
gotamich
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 13 mar, 2004 21:25
Lokalizacja: Opole

Post autor: gotamich »

Witaj.Jestem mamš dwójki dzieci które od 2,5 roku chorujš na Cukrzycę <a miesišc temu dowiedziałam się ze maja dodatni wynik p/ciał zrobiono im biopsję aby w pęłnii być pewnym że jest to Celiakia bo przecież tu chodzi o dodatkowš dietę .Niestety w przypadku moich dzieci znowu wynik był dodatnii majš już zanik kosmków jelitowych .Od miesišcš więc mam dwie diety jednoczeœnie .Proponuję zgodzić się na biopsje robia jš w znieczuleniu ogólnym .słuze pomocš mój adres E_maila; gotamich@tlen>pl lub tu na forum czasem tu zaglšdam pozdrawiam serdecznie zyczac dużo wytrwałoœci> GOŒKA z Opola>
Wojtek

Post autor: Wojtek »

Celiakia jest chorobą o podłożu autoimmunologicznym (tzn. Organizm wytwarza przeciwciała przeciwko własnym komórkom). Niestety cukrzyca typu 1, która najczęściej występuje u dzieci) jest również chorobą o podobnym charakterze i dlatego obie choroby mogą współistnieć. Dlatego lepiej oczywiście zdiagnozować w tym kierunku.
ODPOWIEDZ