Choroba Duhringa... moje watpliwosci :(

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Nie wiem nic na temat powiązania Duringa z jajkiem konkretnie, ale u mnie ewidentnie nastąpiła nietolerancja jajek i czuje się fatalnie po jajkach.
MR Mateusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 21 paź, 2023 11:29

Re: Choroba Duhringa... moje watpliwosci :(

Post autor: MR Mateusz »

Witam! Wszystkich🙋‍♂️
Zmagam się z duhringiem od 2007. 3 lata biegałem po lekarzach(w Turku i okolicach) nikt nie wiedział co mi jest faszerujac mnie jakimś badziewiem typu (enkorton itp) co nic nie pomoglo wręcz zaszkodzilo. Dopiero w Łodzi zdiagnozowali z badania krwi na przeciw ciała norma1:10 u mnie1:320
Aby potwierdzić dałem wycinek skóry. Nie zaleczylem choróbska całyczas wysypka raz mniej raz więcej, zależy jaki tryb życia prowadzę...
Porady:
wiadomo dieta BG.
Uwaga- stres depresja; nasila wysypkę zaopserwowalem to od 5 lat. Jak jestem szczęśliwy nie muszę brać leków bo nie ma takiej potrzeby.
Skrzywdzil nas wszystkich za dziecka przemysł farmaceutyczny i sieciowa pasza w marketach.
Długo miałem problem z tą chorobą się oswoić i czasem do tej pory wprowadza dyskomfort ale trzeba żyć dalej...😗💨💨💨🍀🌞💪
Ps: jakby ktoś miał na stanie dapson bądź disulone z chęcią odkupię🙏mój nr.tel. 512 219 148
Najlepszości Wytrwałości i Radości dla Was wszystkich 🌞🍀🙋‍♂️ Mateusz Ratajczyk
piotrfire
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw 15 cze, 2017 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Choroba Duhringa... moje watpliwosci :(

Post autor: piotrfire »

Nie wiem czy załatwiłeś sobie ten Dapson ale tak na przyszłość. Ja kupuję wysyłkowo w aptece w Gorlitz , warunek, potrzebna recepta papierowa. Koszt 285 zł za 100 tabletek.
ODPOWIEDZ