bardzo proszę o radę-pilne

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monika włodarczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 16:01
Lokalizacja: józefów

bardzo proszę o radę-pilne

Post autor: monika włodarczyk »

Jestem mamą niespełna 4-letniego Miłosza który ma alergię na gluten; na diecie jesteśmy od września 2005 roku; we wrześniu syn ważył 13kg a w listopadzie 13.6 w tej chwili nadal waży 13.6 i niestety od dwóch miesięcy ma spadek apetytu, przy tym jest nerwowy, jedzenie dla niego mogłoby nie istnieć; lecze synów (mam trzech wszyscy z alergią na gluten) w IMiD; proszę poradżcie coś? czy dawać jakieś syropy na pobudzenie apetytu jeśli tak to jakie? pozdrawiam
marivvi
Wojtek

Post autor: Wojtek »

A może przyczyna jest inna? Np. pasożyty, bakterie w przewodzie pokarmowym, które wywołują różne choroby, niedobór żelaza (co przy zespołach złego wchłaniania często występuje), i kilka innych przyczyn. To że wszyscy mają alergię na gluten, to nie znaczy, że wszystkie dolegliwo

[ Dodano: Wto 14 Mar, 2006 09:19 ]
dolegliwości należy łączyć z glutenem. A więc trzeba poradzić się lekarza, może kilka badań dodatkowych i będzie wszystko ok.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Anemia bardzo często objawia się brakiem apetytu. I wtedy należy zacząć od leczenia przyczyny, jakim jest brak żelaza. Ale możliwe jest też po prostu powolne regenerowanie jelit, w tym wieku organizm jest bardzo plastyczny, ale przy ruchliwym dziecku wydatki energetyczne często przewyższają podaż, zwłaszcza przy braku apetytu. Zakładam oczywiście, że dziecko leczone w IMiD jest przebadane pod kątem chorób pasożytniczych?
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

A może to jakieś ukryte źródła glutenu? Mam na myśli to, że z moich własnych doświadczeń z IMiD i z tego, co słyszałam od jeszcze jednej forumowiczki, lekarze w IMiD udzielają delikatnie mówiąc błędnych informacji co do diety bezglutenowej, na przykład takich, że skrobia pszenna (w normalnych produktach sklepowych, nie skrobia bezglutenowa) nie zawiera glutenu. Lekarka, która, jak już wspominałam na forum, w moim dzieciństwie naopowiadała mojej mamie takich bzdur, oraz stwierdziła, że podjadanie glutenu raz na jakiś czas nie szkodzi, była właśnie z IMiD...
ODPOWIEDZ