Większa wrażliwość na gluten przy stosowaniu diety ??

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

kabran ostatnio bóle stawów doskwierają mi bardzo mocno i mimo awersji chyba sie przejde do lekarza ... co do cisnienia mam bardzo niskie :)
A co do refleksji im mniej podjadam tym bardziej moje bebechy sa wrażliwe, a powinno byc odwrotnie #-o
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Całkiem możliwe Patko. Helicobakteru na pewno nie mam, ale refluks miałam przed wykryciem celiakii, później nie przyjmowałam leków. Chyba będę musiała coś z tym zrobić, bo budzę się rano z bólem nad pępkiem, takim uciskiem, i kiedy leżę, bardziej czuję ten ucisk. Czy to może być spowodowane przez reflux? Czy to ma coś wspólnego z dwunastnicą. Patko, napiszę jeszcze do ciebie na priva.
Jeśli chodzi o stany podgorączkowe, ja miałam przez parę lat prawie codziennie, do tego ciągle problemy z gardłem, bóle uszu, wysychanie śluzówek. Objawy ustąpiły po tym jak wykluczyłam nabiał i jajka. Teraz nie czuję się taka "zmulona", po nabiale tak się czułam. Co ciekawe, jedząc nabiał miałam problemy z koncentracją..
Z ciśnieniem krwi- za niskie.
Co do teorii Kabranka :wink: myślę że jeśli kosmki na tyle nie są uszkodzone, to wchłanianie ogólnie się poprawia, ale nie glutenu. Porównałabym to do trucizny, nigdy jej nie przyjmiesz dobrze, nawet jeśli masz już silny organizm..
Wrażliwość taka sama, może czasem bardziej odczuwalna..
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

ja miałam celiakię skapo objawowa teraz mam wrażenie ze opjawiły mi sie typowe objawy, a dietę przestrzegam bardziej niz kiedyś ... ](*,)
problemy z gardłem, bóle uszu, wysychanie śluzówek.
tez to mam, ale teraz tylko wysychanie śluzówki gardła ... Nie moge mimo uczulenia wykluczyc biała bo niemal nic bym wtedy nie jadla :( ech ....
Niestety na silnej diecie muszę bardzo sie pilniowac z "kaloriami" (w dużym cudzysłowiu), bo mi łatwiej "wchodzi" :lol:
ODPOWIEDZ