Dieta już jest - kiedy poprawa?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dnpolkowice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 19 lut, 2006 12:39

Dieta już jest - kiedy poprawa?

Post autor: dnpolkowice »

Mój synek 14 miesięcy jest po biopsji i badaniach wyniki za 2 tygodnie. od tygodnia jest na diecie bezglutenowej,bezmlecznej,jajek cukru. ma juz od 4 tygodni biegunki . z wypisem ze szpitala dostałam kreon,cropoz do picia i mam czekać na poprawę. Na razie stwierdzono zespół złego wchłaniania. ale kiedy ta poprawa, kiedy te stolce się zmniejszą bo mały się wykończy.
Ostatnio zmieniony wt 18 kwie, 2006 10:45 przez dnpolkowice, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

No coz...przy zespole zlego wchlaniania to nie tak jak przy celiakii. Juz w poprzednim poscie pisalam, ze nie bardzo rozumiem postepowanie lekarzy w tym wypadku...Natomiast zespol zlego wchlaniania moze pojawic sie po dlugotrwalej antybiotykoterapii i w ogole przy podawaniu sporej ilosci lekow, ktore na jedno pomagaja, a na drugie szkodza...Moze Twoje dziecko ma juz serdecznie dosc tych lekow?? Od czego w ogole problem sie zaczal, przypadkiem nie po leczeniu antybiotykami??
Mysle, ze jesli dieta jest trafiona to poprawa jednak powinna byc dosc szybko...choc to oczywiscie tylko moje zdanie. Gdyby to byla celiakia moze troche dluzej, ale tez chyba Twoje dziecko nie zdazylo sie zbyt dlugo najesc tego glutenu(od kiedy podawalas gluten?- bo normalnie zaleca sie od 10-12tego m-ca).
A jakiej wody uzywacie?? Moze woda do picia i gotowania pokarmow jest jakas trefna? (np zbyt mocno chlorowana lub inaczej oczyszczana chemicznie)
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Wydaje mi się, że trzeba zaczekać kilka tygodni... Stopniowo powinno być lepiej. Zespół złego wchłaniania, chociaż ma inną etiologię, w sumie jest podobny do celiakii. Organizm musi mieć czas na regenerację. Nic nie ma od razu. Musisz podawać dziecku dużo płynów, pilnować elektrolitów. A do przygotowywania jedzenia polecam wodę Żywiec, jest naprawdę dobra. I ma atesty!
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
dnpolkowice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 19 lut, 2006 12:39

Post autor: dnpolkowice »

tak to wszystko jest naprawdę niejasne. Adaś brał raz antybiotyk i było to zaraz po jego urodzeniu na drugi dzien. co do tego zespołu złego wchłaniania to lekarze w klinice sami się mieszają bo ciągle tylko o tej celiace z tego co wyrażnie mówią to celiakia też wchodzi w zespół złego wchłaniania. w piątek powinny być już wyniki biopsji może coś więcej się dowiem. narazie wróciłam od mojego pediatry, który pomógł już nieraz ilość stolców się zmniejszyła około3-4 i nie są już wodniste. będę czekać i zobaczę co dalej ale wodę zmienię napewno!!!!!!!!!! o tym nie pomyślałam a może?jeżeli chodzi o ten gluten to podałam w 10 miesiącu i nadal karmię piersią,w diecie zawsze byłam ostrożna bo starsza córka też alergik na roztocza i pyłki. dziękuję bardzo pa! może jest nadzieja że to alergia wtórna.
ania_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 19 lis, 2005 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania_p »

U nas poprawa nastąpiła po ok miesiącu stosowania diety. Poprawa tzn. lepszy apetyt(choć i tak nadal słaby) oraz zupełne ustąpienie bóli brzucha(nie było problemów z wypróżnianiem). Także podawałam dziecku Creon przez ok. 6 tygodni.
Dziecko antybiotyki do 4 roku życia miało podawane ok 4 razy. Przeziębienia leczone naturalnymi metodami.
Nie jest znana przyczyna powstania u mojego syna wtórnego zespołu złego wchłaniania.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Mam jeszcze jeden pomysł: skoro karmisz piersią, to uczulać może coś co jesz TY, a nie dziecko. I dostaje to z pokarmem.... Myślałaś o diecie eliminacyjnej dla siebie? I zobacz jeszcze ten adres: Zasady postępowania diagnostycznego, leczniczego i profilaktycznego w alergii i nietolerancji pokarmowej udzieci i młodzieży
http://www.gastrobaby.vir.pl/edukacja/gastro_0008.php
Może coś Cię zainspiruje. Pozdrawiam.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
dnpolkowice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 19 lut, 2006 12:39

Post autor: dnpolkowice »

zapoznałam się i poczytałam rozpoznanie alergii do łatwych nie należy. jezeli chodzi o karmienie piersią to mam taką sama dietę jak synek na nic sobie nie pozwalam. ostatnio odstawiłam go nawet na 3 dni aby sprawdzić czy bedzie jakaś poprawa a le zmian nie zobaczyłam. dziękuję pozdrawiam jutro może bedą te wyniki. pa
ODPOWIEDZ