Jak często chodzicie do lekarza???

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

kofi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 08:52

Re: Jak często chodzicie do lekarza???

Post autor: kofi »

Odkopałam ten wątek sprzed 10 lat, bo takie właśnie chciałam zadać pytanie.
Gastrolog, który postawił diagnozę i do którego chodziłam, mimo że nie byłam z niego zadowolona zwinął się z przychodni i nie będzie już w niej żadnego innego :okulary2:
W związku z tym odpuściłam sobie chodzenie do lekarza, chodzę tylko do hematologa, który daje mi skierowanie na badania - teraz już raz na rok, bo morfologia mi się poprawiła B12 drgnęła, po roku zastrzyków (nadal poniżej normy).
Przewstrzegam diety, ale jakoś czuję się taka... pozbawiona opieki. Wiem, idiotycznie to brzmi, ale wiecie - gdybym z jakiegoś powodu trafiła do szpitala i gdybym chciała poprosić o dietę - to nawet nie mam żadnego dokumentu, że mam celiakię (nie mam przeciwciał, diagnoza na podstawie gastroskopii), jak ktoś się dowie, że u lekarza byłam ostatnio półtora roku temu, to mnie oleje, bo dowodem na to, że jesteś chory jest historia choroby i częste wizyty u lekarzy - jakkolwiek głupio to brzmi.
Na diecie jestem 2 lata, więc pewnie powinnam zrobić gastroskopię (nie żebym strasznie chciała ;)), ale nie ma tego nieszczęsnego lekarza, kolejki w innych przychodniach to minimum rok czekania, chociaż gdybym rok temu się zapisała, to już byłabym przyjęta... No i nie wiem co mam robić. Ciągle sobie obiecuję, że pójdę prywatnie, ale naprawdę ciężko mi wyłożyć tę kasę, tym bardziej, że co wtedy - prywatnie gastroskopia? wg cennika 350 zł, więc już w ogóle polegnę finansowo. Przez najbliższe pół roku mam dentystę w planach, więc naprawdę nie mogę wydać takiej sumy badania.
Czy często chodzicie do gastrologa? Macie jakoś udokumentowaną chorobę?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Jak często chodzicie do lekarza???

Post autor: Leeloo »

wystarczy pójść do przychodni, złożyć wniosek o ksero dokumentacji- karty gastrologicznej. Czeka się do 2óch tygodni, mogą chcieć zapłaty za usługę.
Z takimi papierami możesz pójść do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o wypisanie zaświadczenia, że masz celiakię. Bo np. potrzebne Ci do pracy, czy na wyjazd itd. Chyba, że lekarz rodzinny wie o celiakii, zna Cię, to wypisze takie zaświadczenie bez niczego. W sumie hematolog też może. To nie są wnioski czy recepty, to tylko dokument świadczący o chorobie.

Do gastrologa terminy są wszędzie nieludzkie, więc co Ci szkodzi zapisać się teraz na zapas i może doczekać do wyznaczonej daty :)
kofi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: śr 03 gru, 2014 08:52

Re: Jak często chodzicie do lekarza???

Post autor: kofi »

Chyba tak zrobię (zarejestruję się teraz, jeżeli wcześniej jednak pójdę prywatnie to najwyżej odwołam).
Nie przyszło mi do głowy to zaświadczenie od rodzinnego - wie.
Dzięki.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Jak często chodzicie do lekarza???

Post autor: Leeloo »

pewnie, nic nie tracisz zapisem, na szczęście jeszcze za to nic od nas nie chcą :P
no i super, rodzinny powinien bez łaski wypisać taką karteczkę.
ODPOWIEDZ