wiek kostny a celiakia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
katarzyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25 gru, 2005 22:37
Lokalizacja: piła

Wiek kostny a Celiakia

Post autor: katarzyna »

Cześć mam pytanie czy wiek kostny może być opuźniony ze względu na celiakie .chciałabym powiedzieć że dieta jest prowadzona od 3 lat .Moja córeczka ma teraz pięć i pół roku wiek kostny ma trzyletniej dziewczynki wchodząc na diete Opuźnienie było 10 miesięcy.Ola ma też zaburzenia wzrostu przy prawidłowym poziomie hormonu wzrostu IGF1.PO :?: ZDRAWIAM.Kasia
kasia
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Awatar użytkownika
katarzyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25 gru, 2005 22:37
Lokalizacja: piła

Post autor: katarzyna »

Bardzo dziękuje za informacje.Pozdrawiam serdeczne Kasia :roll:
kasia
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Gaga pisze:P.S. Jutro jadę do Zabrza do Śl. Centrum Pediatrii z córką . U niej chyba coś z tarczycą nie tak , bo przekroczony cholesterol i wysoka fosfataza alk. = 267 może . Będziemy tez badać tzw. wiek kostny. generalnie jest niższa niż rówieśnicy - może ktoś wie co to oznacza?. Martwię się. :frown:
Rozumiem, że się martwisz, ale w tym dziale rozmawiamy o produktach, a nie o diagnostyce. Co diagnostyka ma wspólnego z octem? To jest pytanie do działu "Choroba, objawy, leczenie".
Proszę, zanim zadasz pytanie, użyj opcji Szukaj - zobaczysz, czy już o tym nie było i znajdziesz najodpowiedniejszy temat, do którego się możesz "dopisać". Jeśli nic o danym problemie nie było jeszcze, wtedy zakładasz nowy wątek w odpowiednim dziale.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Gaga pisze:Będziemy tez badać tzw. wiek kostny. generalnie jest niższa niż rówieśnicy - może ktoś wie co to oznacza?. Martwię się.
Moja córka też jest niska - to główny skutek niezdiagnozowanej w porę celiakii. A wiek kostny bada się prześwietlając nadgarstek - w naszy przypadku wyszły dwa lata opóżnienia rozwoju do wieku dziecka.
A tak przy okazji, może któraś z koleżanek Adminek i Moderek przeniesie nas w dobre miejsce :wink:
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

A moje córki sa wysokie(170cm) mimo,że późno zdiagnozowane(w wieku lat 5-ciu młodsza i 9 starsza).Obecnie mają 14 i 17 lat.Tyle tylko,że są b. szczupłe-zwłaszcz młodsza.

Mnie(a raczej mój post) też proszę przenieść razem z Gagą i asiarkiem tam gdzie potrzeba
Dziękuje.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

a ja zawsze byłam najmniejsza i do dziś nie jestem duża ale swoją mamę przerosłam - o to raczej nie było trudno :D
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

No ja to najwyższych nie należę, 161 cm tylko ale mi wystarczy :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 09 sie, 2006 00:11
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Gaga »

No tak, znowu się wygłupiłam. Przepraszam wszystkich a szczególnie moderatora.
Obecuję,że będę już milczeć zanim nie dotknę wcześniej opcji "szukaj".

:-&
Gaga
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Gaga czy masz już jakiś wynik z badania? Ja mam z córką ustaloną datę na grudzień robienia badań kontronych m.in. będziemy badać wiek kostny. Nie wiedziałam za bardzo jak to badanie wygląda, ale już tutaj na forum przeczytałam. Jeśli to tylko prześwietlenie nadgartska to chyab nic strasznego.
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Jola-Gabrysia »

Mamy ten sam problem moja córka jest mała wiek kostny /opóżniny o 3 lata/
prześwietlenie nadgarstka - to naprawdę nic strasznego . Robione miała te badanie ze dwa razy i to opóżnienie jest taki same mimo diety Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Jola-Gabrysia pisze:Mamy ten sam problem moja córka jest mała wiek kostny /opóżniny o 3 lata/
prześwietlenie nadgarstka - to naprawdę nic strasznego . Robione miała te badanie ze dwa razy i to opóżnienie jest taki same mimo diety Pozdrawiamy
Myślę, że takie stałe opóżnienie nie jest takie straszne (u nas też się utrzymuje), biorąc pod uwagę, że celiakowe dzieci póżniej dojrzewają, a dorośli póżniej się starzeją, więc liczę na to, że nasze dzieciaki będą dłuzej rosły i wtedy dogonią. Martwiabym się, gdyby to opóżnienie się zwiększało
Ostatnio zmieniony czw 28 wrz, 2006 22:46 przez asiar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ooowieczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 27 kwie, 2005 17:42
Lokalizacja: tczew

Post autor: ooowieczka »

nie wiem czy to komuś pomoże czy uspokoi ale kiedy u mnie rozpoznano celiakię -miałam wtedy niecałe 6 lat -miałam wiek kostny dziecka o 2-3 lata młodszego ode mnie i byłam przez to , jak na swoj wiek ,bardzo malutka!ale po wprowadzeniu diety zaczełam gonić rowieśników:) i po paru latach mój wiek kostny był już prawidowy :D teraz w wieku 21 lat na niedobor wzrostu na pewno nie narzekam :P u mojej bezglutenowej przyjaciółki sytuacja wyglądała identycznie-też wszystko nadgoniła po paru latach...
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

w wieku dziecięcym nie należy się przejmować opóżnieniem około 2 letnim należy się przejmować w wieku późniejszym
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

vixi - możesz rozwinąć??? ja mam 28 lat, nigdy nie badałam wieku kostnego. co by było gdyby sie okazało, że jest opóxniony? czy lekarz rodzinny powienien dac mi skeirowanie na badanie na wiek kostny (jak się robi?).

na marginesie: vixi ! witaj na forum! tu as bien passe le voyage en France??? :D podziel się wrażeniami (nie tylko na temat piwka, które miałaś szukać :wink:
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
ODPOWIEDZ