Alergia a nietolerancja

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Alergia a nietolerancja

Post autor: nelly23 »

Z tego co wiem,a wiem niewiele moj synek ma alergie na gluten,a nietolerancja to jest wrodzony zespol zlego wchlaniania czyli celiakia.
Czy u kogos z Was lekarze stwierdzili ze ma alergie.
Rozmaiwialam z kolega meza ktorego corka miala alergia i ta minela jak miala ok.4 lat.
Hubi ma byc na diecie bezglutenowej jeszcze kilka tygodni,a potem prowokacja.Mam nadzieje,ze wszytsko bedzie ok.
Ale....czy jezeli bedzie wszystko ok tzn ze juz nigdy nie bedzie musial byc na diecie bezglutenowej?Czy to juz nie wroci?
Jak myslicie,moze cos wiecie z wlasnego doswiadczenia?Niestety gastrolog bez zadnych badan i patrzenia na Huberta stwierdzil,ze tak szybka reakcja na gluten to alergia bo o celiaki mozna mowic dopiero gdyby biegunka pojawila sie po miesiacu,gdyz musi byc czas na zniszczenie kosmkow.Kurcze,im blizej tej prowokacji tym bardizej sie boje.
Dodam,ze Hubi dostal gluten jak skonczyl 10 miesiecy byl do biszkopt i po jakis dwoch dniach byla ostra wysypka i biegunka trwajaca 3 tyg.
Niestety jak sie pozniej od Was dowiedzialam dostalam gluten kilka razy w postaci parowek-mial po nich kilka przydkich krostek,ale waga zawsze szla idealnie i nawet podczas tyg 3 biegunki przybral super.
Wiem,ze moj post jest chaotyczny i strasznie dlugi,ale do kogo mam sie zwrocic jak nie do Was?
Pozdrawiam
Nelly i synek bez diety:)
ODPOWIEDZ