Lekarze polecani

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hazel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 17 mar, 2015 20:36

Re: Lekarze polecani

Post autor: Hazel »

Dziękuję, a czy wie.zna ktoś dobrego gastro i ginekologa we Wrocławiu lub okolicach?
Magdaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 09 kwie, 2015 23:41

Re: Lekarze polecani

Post autor: Magdaja »

Czy jest ktoś z Warszawy kto może mi polecić lekarza dla dziecka, który diagnozuje celiakie, chorobę Duhringa?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Lekarze polecani

Post autor: Leeloo »

Magdo jeśli mowa o Duhringu:
musisz się zgłosić do placówki, która ma możliwości pobrania wycinka i jego oceny- czyli jakaś poradnia przyszpitalna np. na Koszykowej (Szpital dermatologiczny) czy na Wołoskiej w szpitalu MSWiA.
do dermatologa/poradni dermatologicznej potrzebne jest skierowanie, może je wystawić lekarz rodzinny.

jeśli chodzi o MSWiA, to mając skierowanie "pilne"/"cito" wizyta odbywa się praktycznie od razu (czeka się razem z innymi pacjentami w poradni) lub następnego dnia. ale wtedy to skierowanie jest dla nich ważne dobę, także trzeba działać szybko.
jak jest na Koszykowej, nie wiem, bo się ostatnio sporo pozmieniało.


a celiakię diagnozuje gastrolog, więc kierunek-> poradnia gastrologiczna dziecięca (skierowanie), lub placówka prywatna.
Magdaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 09 kwie, 2015 23:41

Re: Lekarze polecani

Post autor: Magdaja »

Dziękuję za odpowiedź i podpowiedź.

Mój synek jest leczony od 6 lat u dermatologa na Wołoskiej... niestety do tej pory cały czas na AZS. Nikt nigdy nie powiązał tych jego problemów skórnych z bólami brzucha, najpierw z zaparciami, teraz z rozwolnieniami, niskim wzrostem, wzdęciami. Ba! Nikt nawet nie chciał wykonać mu podstawowych badań krwi chociaż nie raz o to prosiłam. Zwrócę się najpierw do poradni gastroenterologiczna. Czuję, że długa droga przed nami :|
kamilam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 22 wrz, 2015 07:53

Lekarze

Post autor: kamilam »

Cześć:)

Czy moglibyście polecić dobrego gastroenterologa z Warszawy?:)
Izabela50
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 21 lut, 2016 22:22

Re: Lekarze polecani

Post autor: Izabela50 »

Witam,czy moglibyście polecić dobrego lekarz gastroen z Poznania dla dorosłych. :)
GlutenfreQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 26 lis, 2016 12:21

Re: Lekarze polecani

Post autor: GlutenfreQ »

Cześć! O zgrozo, jak dawno tu nikogo nie było... Szukam lekarza rodzinnego lub internisty w Warszawie, który zna się całkiem dobrze na Celiakii. Taki, który będzie rozumiał moje objawy i ew. kierował na dodatkowe lub niezbędne badania, a nie ignorował jak do tej pory bywało (choć u lekarzy rzadko się pojawiałam do momentu diagnozy).
GlutenfreQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 26 lis, 2016 12:21

Re: Lekarze polecani

Post autor: GlutenfreQ »

Cześć, czy Warszawscy Celiacy mogliby się podzielić do których lekarzy rodzinnych lub internistów chodzą i mogliby polecić? (nie pediatrzy)
limu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz 22 cze, 2014 12:21

Re: Lekarze polecani

Post autor: limu »

Beata Stępień, kiedyś przyjmowała w luxmedzie.
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Lekarze polecani

Post autor: gnieka »

Serdecznie polecam Panią dr Ewę Waszczuk z Wrocławia!
Miała być tylko jedna wizyta,konsultacja.....ale wielkie zainteresowanie pacjentem,uważne słuchanie,doskonała pamięć(choroba pacjenta),zaangażowanie Pani Doktor Ewy Waszczuk sprawiło,że z wielką ochotą jeździłam na kolejne wizyty.Doskonałe podejście do pacjenta,krótko,konkretnie i na temat!Po zażyciu leków miałam dzwonić i informować na bieżąco swój stan zdrowia-z takim podejściem spotkałam się pierwszy raz,ze świecą szukać takiego lekarza!
Rewelacyjny lekarz,z całego serca polecam skorzystać z wiedzy i doświadczenia Pani Ewy!
(do Wrocławia jeździłam spod Opola)
Agnieszka
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Lekarze polecani

Post autor: ryska »

Czy w Warszawie w którejś placówce przyjmuje dietetyk na nfz? Wiem, że w szpitalach są dietetycy, ale tylko raz przypadkiem dowiedziałam się, że taka pani miała przyjmować a teraz nigdzie nie mogę znaleźć.
Przemax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 24 sty, 2017 18:34

Re: Lekarze polecani

Post autor: Przemax »

Wrocław

Szczerze polecam dra Jerzego Rozciechę, przyjmuje na Weigla. Starszy facet z doświadczeniem (15 lat ordynator gastro), sympatyczny, wszystko wytłumaczy, USG w cenie (150 zł wizyta). Na NFZ chyba nie przyjmuje, szkoda.
https://www.znanylekarz.pl/jerzy-rozcie ... ta/wroclaw

Mnie pchnął na gastro w poszukiwaniu celiakii z powowu objawów, mimo negatywnych markerów. Właśnie się wybieram i szuka lekarza, dlatego tu zajrzałem ;)
ODPOWIEDZ