Lekarze polecani

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

Sława, nie sława, chodzi o pomoc a nie o nazwisko... Często z nazwiska nic nie wychodzi... Ja mam dość więc postanowiłam się w końcu wybrać do lekarza... Co z tego wyjdzie, nie wiem. Szczerze jestem pełna nadziei, ale i obaw. Dziś się przekonam.
Współczuję Ci zaostrzenia. To zawsze jest straszne, ale badź dobrej myśli... Przecież to nie będzie trwało wiecznie. Ja przynajmniej sobie to tak zawsze tłumaczę.
Pozdrawiam Cię ciepło i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

No więc byłam... Konkretów zero... Najpierw zrobimy gastroskopię, a później porozmawiamy. No więc w poniedziałek 16.01 mam zrobić
:(
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

No ale jak było? Miły, kontaktowy? Jakie odniosłaś wrażenie? Każdy lekarz chce robić własne badania, to norma, ale gastroskopii Ci nie zazdroszczę. Ale NIC Ci nie powiedział? żadnych przypuszczeń, czego właściwie będzie szukał? W każdym razie trzymam kciuki.
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Dasz radę :!: Naprawdę można to przeżyć. Mój syn miał robioną gastroskopię już w wieku 7 lat. Pamiętaj żeby w momencie kiedy będziesz miała odruch wymiotny - głęboko oddychać. To naprawdę pomaga, sprawdziłam to na sobie. Wspieram Cię mentalnie i życzę korzystnego wyniku badań g:)
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

DO Kabran:
Szczerze... spodziewałam się trochę czegoś innego... W sumie to poczułam się trochę jakbym zawracała głowę bo przecież to taka choroba, jak nie choroba... Może się mylę ale nie była to wizyta moich marzeń.
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

DO Elola:
Wiesz ostatnią gastroskopię miałam w 2002 roku. Było strasznie. Nie chcę nawet wracać opisami do tego jak było. Wtedy postanowiłam, że to ostatnie moje badanie bez znieczulenia. I tak też będzie. Będzie anestezjolog, znieczuli mnie, wtedy mogą robić co chcą, wyrywać mi kawałki dwunastnicy i co tam jeszcze chcą. Ale bez znieczulenia na pewno nie zgodziłabym się. Może ktoś uzna, że w głowie mi się poprzewracało, ale ja iem swoje. Moje badania były koszmarem i nie mam zamiaru przechodzić tego jeszcze raz. Co do badań w dzieciństwie... Wiesz ja mam wykrytą celiakię od 15 miesiąca życia i naprawdę miałam już kilka gastroskopii. Jako dziecko niestety też. Niektórych nawet nie pamiętam bo byłam tak mała.
Dzięki za wsparcie, na pewno w poniedziałek przed badaniem będzie mi potrzebne.
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

Do Kabran:
Mam jeszcze pytanie. Skoro jest się na diecie to po co gastroskopia? Co to da? Bo lekarz powątpiewa w to że mam celiakię i dlatego chce zrobić badanie. Ale czy to coś da skoro jestem na diecie? A druga sprawa. Powiedział, że jak ktoś ma celiakię to prowokacje nie powinny mieć miejsca.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Napisałam do Ciebie na PW.
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

asia pisze:Interesuje mnie dr Dziechciarz i dr Albrecht ze szpitala na Działdowskiej w Warszawie.
Czy któryś z tych lekarzy przyjmuje prywatnie :?:
Jeżeli tak bardzo proszę o jakieś namiary.
Czy wybierając się na prywatną wizytę trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego :?:
Idąc pierwszy raz do gastroenterologa z jakimi badaniami już zrobionymi warto iść by nie tracić czasu :?:
Dr Albrecht przyjmował raz w tygodniu (nie wiem czy to jest aktualne) w spółdzielni lekarskiej ul. Mokotowska 8/6 ,rejestracja tel. 022/8253880. Nie trzeba skierowania. Można też dzwonić na oddział i umówić się osobiście z jednym bądź drugim (oczywiście na prywatną wizytę). Tel.022/45-23-281 i tel.022/45-23-213.
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: asia »

Dzięki Grażynko za info.
Ostatecznie nie trafiliśmy ani do Dziechciarza ani do Albrechta. Naszym lekarzem został prof. Radzikowski.
Pozdrawiam Asia.Obrazek
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

Dziś jadę na konsultację i po wyniki gastroskopii.. No i zobaczymy... może w końcu ktoś coś powie mądrego... bo jak do tej pory to wszyscy działają na mnie ogłupiająco...
Pozdrawiam
Monika
3xmama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw 16 lut, 2006 09:33

Post autor: 3xmama »

Witam, prosze o namiary na dobrego lekarza w Rzeszowie lub okolicach, moze byc prywatny , i pyt. czy jest szansa zarejestrowac sie z dnia na dzien , czy wszedzie musza byc kolejki?
katarzynak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 19 lut, 2006 09:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: katarzynak »

Jestem z Sosnowca. Jak ktoś zna jakiegoś dobrego gastro... dla "dorosłych" z tych okolic to proszę o kontakt.
totalit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 20 lip, 2005 20:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Lekarz dla osoby dorosłej

Post autor: totalit »

Mieszkam w okolicy Zielonej Góry ale chcę polecić lekarza z Zabrza
to Pani Profesor Karczewska, nie chodzi mi o to że to "profesor" To specjalista od celiakii i wspaniały człowiek. Prowadzi w Zabrzu poradnię dla dorosłych celiaków.
Basia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw 22 sty, 2004 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Basia »

Ja także szukam lekarza "od dorosłych" w Warszawie - państwowca albo prywaciarza, nieważne, byle się znał. mam 29 lat, od 4 lat na diecie, ale coś mi się zaczyna paprać i muszę niestety ruszyć w dżunglę służby zdrowia...
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie
ODPOWIEDZ