Lekarze polecani

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Nie wiem czy ktoś dzisiaj oglądał telelwizję rano (PROGRAM 2) i w "Pytaniu na śniadanie" było dziś o alergiach, głównie dziecięcych, (mówiono o celiakii również) wysłałam e-maila z zapytaniem i w odpowiedzi dostałam namiary na lekarzy z Warszawy, może komuś się przyda:

Dr Adam Sybilski

alergie pokarmowe, niemowlęce, pediatra.

Asystent w Oddziale Dziecięcym Szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej 137

tel.22/508-12-21

prof. Jerzy Kruszewski

konsultant krajowy w dziedzinie alergologii

Warszawskie centrum alergologii

Warszawa ul. Lewicka 4

22/646-71-01

22/646-87-93
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Asia S. pisze: prof. Jerzy Kruszewski konsultant krajowy w dziedzinie alergologii
Warszawskie centrum alergologii Warszawa ul. Lewicka 4
Byłam u tego lekarza i strasznie się zawiodłam.
O diecie wiedział mniej ode mnie (komunia, skrobia modyfikowana) i raczej był nastawiony na inne alergie. Poza dietą nie miał innych pomysłów. Nie wiedział czego trzeba pilnować, jakie robić badania itp.

A i dodatkowo to jest klinika dla dzieci i pan profesor chyba z rozpędu mówił do mnie na ty, co brzmiało dość dziwnie.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trillion
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: śr 30 lis, 2005 14:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Trillion »

Monika23 pisze:DO Elola:
Wiesz ostatnią gastroskopię miałam w 2002 roku. Było strasznie. Nie chcę nawet wracać opisami do tego jak było. Wtedy postanowiłam, że to ostatnie moje badanie bez znieczulenia. I tak też będzie. Będzie anestezjolog, znieczuli mnie, wtedy mogą robić co chcą, wyrywać mi kawałki dwunastnicy i co tam jeszcze chcą. Ale bez znieczulenia na pewno nie zgodziłabym się. Może ktoś uzna, że w głowie mi się poprzewracało, ale ja iem swoje. Moje badania były koszmarem i nie mam zamiaru przechodzić tego jeszcze raz. Co do badań w dzieciństwie... Wiesz ja mam wykrytą celiakię od 15 miesiąca życia i naprawdę miałam już kilka gastroskopii. Jako dziecko niestety też. Niektórych nawet nie pamiętam bo byłam tak mała.
Dzięki za wsparcie, na pewno w poniedziałek przed badaniem będzie mi potrzebne.
No tak, to bardzo zalezy od tego, kto robi gastroskopie. Mnie robil dr Ziemniak w Krakowie (ul. Szlak) i bylo absolutnie bez zarzutu, az sie zdziwilam. Wazne tez, zeby jezyk trzymac z boku, zeby nie bylo odruchu polykania. i zeby starac sie o tym nie myslec
Celiakia od maleńkości; ponownie zdiagnozowana 2005 (Marsh III)
ziutka1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 08 cze, 2006 20:27
Lokalizacja: chwilowo Tłuszcz

Post autor: ziutka1980 »

O rany, czytam i czytam i chyba nie ma tu namiaru na lekarza dla dorosłych w Wawie, którego ktos moglby polecic... Bo rozumiem, ze dr Albrecht I dr Dziechciarz przyjmują dzieci?...
A ja jestem z okolic Wołomina i byłam z mężem u lekarza gastrologa w Kobyłce na wizycie prywatnej i o ile po pierwszej bylismy w miare zadowoleni, to druga juz nas rozczarowala.
A ja nie wiem, co robic, bo mi mąz niknie w oczach, stara się być na diecie bezglutenowej (jak polecił nam ten lekarz za pierwszym razem), ale nic sie nie poprawia. Fakt, że ścisło się diety nie trzyma, bo o celiakii nie było mowy - żadnych skierowań na badania specjalistyczne ani nic.
Dlatego baaardzo serdecznie prosze o jakiś namiar na lekarza, który może troche lepiej zdiagnozowałby mojego męza - najlepiej w Warszawie, obojętnie czy państwowo, czy prywatnie.
Proszę.
żona bezglutka
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

ziutka1980, ile mąż ma lat? Z tego co dr Dziechciarz mówił na Międzynarodowych Dniach Celiakii w Warszawie to on przyjmuje pacjentów 30-letnich nie wiem czy nawet nie starszych #-o tego dokładnie nie pamiętam.
Obrazek
ziutka1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 08 cze, 2006 20:27
Lokalizacja: chwilowo Tłuszcz

Post autor: ziutka1980 »

a, no chyba że tak, bo mąż ma 25 latek, więc może się załapie?
dziś juz za późno było dzwonić, więc zainteresuję się jutro i dowiem się czegoś osobiście.
a swoją drogą, to ciekawe, jakie on ma terminy... ](*,)
żona bezglutka
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Agniesia pisze:ziutka1980, ile mąż ma lat? Z tego co dr Dziechciarz mówił na Międzynarodowych Dniach Celiakii w Warszawie to on przyjmuje pacjentów 30-letnich nie wiem czy nawet nie starszych #-o tego dokładnie nie pamiętam.
Za to ja pamiętam :D Do 35 lat, więc się jeszcze załapie. Dokładnie pisałam o tym tutaj: topics8/czy-leczycie-sie-dodatkowo-vt1228.htm
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

kfiatek pisze:Za to ja pamiętam :D Do 35 lat, więc się jeszcze załapie. Dokładnie pisałam o tym tutaj: topics8/czy-leczycie-sie-dodatkowo-vt1228.htm
Tak po cichu mówiąc, to miałam nadzieje, że będziesz pamiętać :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Agniesia pisze:
kfiatek pisze:Za to ja pamiętam :D Do 35 lat, więc się jeszcze załapie. Dokładnie pisałam o tym tutaj: topics8/czy-leczycie-sie-dodatkowo-vt1228.htm
Tak po cichu mówiąc, to miałam nadzieje, że będziesz pamiętać :D
Czyli liczyłaś na moją przerażającą pamięć do takich szczegółów? :D Ech, dobrze liczyłaś, bo ja ten link sprawdziłam i podałam tak pro forma :P Mój mąż ma ze mną ciężkie życie, bo często jestem mu w stanie zacytować co powiedział do mnie w danej sytuacji parę lat temu - potworna cecha u żony, prawda? :D
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

kfiatek pisze: Mój mąż ma ze mną ciężkie życie, bo często jestem mu w stanie zacytować co powiedział do mnie w danej sytuacji parę lat temu - potworna cecha u żony, prawda?
Wiem, że to kompletnie nie na temat, ale jestem dokładnie taką samą jędzą =P~
Ostatnio zmieniony śr 28 cze, 2006 13:54 przez asiar, łącznie zmieniany 1 raz.
dnpolkowice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 19 lut, 2006 12:39

lekarz z gdańska

Post autor: dnpolkowice »

proszę o pomoc czy ktoś zna dobrego gastrologa dziecięcego z gdańska
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

Dobrym lekarz jest dr. Iwachów , jest to lekarz dzieciecy .Przyjmuje w zabrzu na ul 3 maja ( szpital )
Ostatnio zmieniony ndz 02 lip, 2006 23:30 przez smerfetka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

smerfetko - a czy wiesz coś na temat specjalistów dla dorosłych w województwie Śląskim?
Bo mój aktualny lekarz, to szkoda gadać....
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Olu* -poradnia dla dorosłych celiaków jest w Zabrzu.Polecam dr Kasnera. Jutro porazmawiamy.
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

no teraz dr.Kasner bedzie mnie prowadzic :) musiałam zmienic bo mam juz skonczone 18 lat :P
ODPOWIEDZ