Lekarze polecani

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
buba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 06 kwie, 2004 08:17
Lokalizacja: Szczecin

Lekarze polecani

Post autor: buba »

Postanowiłam otworzyć wątek dot. polecanych lekarzy zajmujących się celiakią. Proszę o następujące dane:

1. Imię, nazwisko lakarza
2. Specjalizacja (gastrolog, alergolog, itp.)
3. Adres (z podaniem miasta oczywiści)
4. Czy lekarz zajmuje się celiakią u dzieci, dorosłych, czy u wszystkich pacjentów (ważne, bo dorośli przechodzą celiakię inaczej niż dzieci)
buba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 06 kwie, 2004 08:17
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: buba »

No nie bądźcie tacy tajemniczy 8)

Podzielcie się informacjami nt. swoich lekarzy. Ja osobiście szukam lekarza ze Szczecina i myślę, że na to forum zajrzy jeszcze wiele poszukujących osób. Ten wątek mógłby stanowić ciekawą bazę danych, o ile oczywiście podzielicie się informacjami.
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kuba »

masz racje, je tez jeszcze nie trafiłem na lekarza który wzbudziłby moje zaufanie, ostatnio lekarz stwierdził że skoro jestem na diecie i jest dobrze to nie ma potrzeby szukania czegoś nowego ( co kolwiek to znaczy ) a dodam, że do diety wróciłem po 10-letnim "jedzeniu wszystkiego"., tak wiec poszukuję odpowiedzialnego lekarza w Lublinie :)
Kasia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 04 mar, 2004 19:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kasia »

No właśnie!!!
Od trzech miesięcy jestem na diecie, ale od kiedy wyszłam ze szpitala z diagnozą nie wiem za bardzo do kogo się udać. Moja historia jest podobna jak wiele tutaj: mam 24 lata i przez ostatanie 19 lat jadałam normalnie, bo w dzieciństwie już na celiakie chorowałam. Najlepsze jest to że dzięki jeszcze staremu forum sama wpadałam na to, ze jestem dalej chora, i musiałam dosłownie zmusić lekarza rodzinnego do wystawienia skierowanie do gastrologa, gdyż on tłumaczył mi,ze z tego sie wyrasta. I to w poradni akademickiej we Wrocławiu...oj ci lekarze :(
dlatego szukam gastrologa z Wrocławia i pozdrawiam wszystkich
RochelJo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn 10 maja, 2004 21:41
Kontakt:

Post autor: RochelJo »

Kasia pisze:No właśnie!!!
Od trzech miesięcy jestem na diecie, ale od kiedy wyszłam ze szpitala z diagnozą nie wiem za bardzo do kogo się udać. Moja historia jest podobna jak wiele tutaj: mam 24 lata i przez ostatanie 19 lat jadałam normalnie, bo w dzieciństwie już na celiakie chorowałam. Najlepsze jest to że dzięki jeszcze staremu forum sama wpadałam na to, ze jestem dalej chora, i musiałam dosłownie zmusić lekarza rodzinnego do wystawienia skierowanie do gastrologa, gdyż on tłumaczył mi,ze z tego sie wyrasta. I to w poradni akademickiej we Wrocławiu...oj ci lekarze :(
dlatego szukam gastrologa z Wrocławia i pozdrawiam wszystkich
o rany, jakbym własną historię czytała :) tylko zamiast "24" wstawić "27" ;-)
i też nie mogłam namówić lekarza żeby mi wystawil skierowanie... dlatego od roku już prawie nic nie zrobiłam :( (jakis rok temu dowiedizałam sie ze z tego się "nie wyrasta")


ja jestm z Krakowa i dzieki wsparciu z tego forum juz wiem, gdize zacząć.
choć fakt, że nie wiem do kogo dalej się zgłosić - myślę że podawanie konkretnych nazwisk i adresów nie jest złamaniem jakiejkolwiek tajemnicy lub ustawy o ochronie danych osobowych...

w dużym mieście moze być kilku gastrologów - ale np. tylko jeden dobry, sprawdzony, któremu można zaufać.

stąd dołączam się do apelu - dzielcie się doświadczeniami!
agusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 12 maja, 2004 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: agusia »

Miałam to szczęście, że trafiłam na rewelacyjnego gastologa. Od razu uświadomił mi wszystkie zagrożenia niestosowania diety i przesłał mi diete bezglutenową. Jestem z nim w stałym kontakcie Przyjmuje prywatnie, ale też w szpitalu. Mieszkam w Warszawie.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

agusia pisze:Miałam to szczęście, że trafiłam na rewelacyjnego gastologa. Od razu uświadomił mi wszystkie zagrożenia niestosowania diety i przesłał mi diete bezglutenową. Jestem z nim w stałym kontakcie Przyjmuje prywatnie, ale też w szpitalu. Mieszkam w Warszawie.
Napisz o kogo chodzi albo tutaj albo do mnie na priva :D !

Ja w wyniku złych wyników wątrobianych (jak się okazało przejściowych) trafiłam do hepatologa, który wybadał i rozpoznał u mnie celiakię, czego nie zrobiło kilku gastrologów i internistów przed nim. Ale potem jako hepatolog przestał mnie leczyć :(
A teraz bardzo brakuje mi dobrego gastrologa. Ten u którego bywałam ostatnio też nie widział problemów poza przestrzeganiem diety, a w dodatku mówił o diecie na rok czy dwa ...
A ja ciągle nie mam wrażenia, że jestem zupełnie zaleczona i nie wszystko (bezglutenowe) mogę jeść :cry:
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Marcin
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pn 19 sty, 2004 14:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcin »

O lekarzu we Wrocławiu napisałem w poniższym watku:

http://www.celiakia.pl/modules/phpBB/viewtopic.php?t=72
buba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 06 kwie, 2004 08:17
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: buba »

Dlaczego nikt nie podje namiarów swoich lekarzy?! Błagam o informacje o lekarzu ze Szczecina lub Poznania!!!!!
akpn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 01 sty, 2005 01:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: akpn »

SZUKAM DOBREGO LEKARZA W POZNANIU. LEKARZA - GASTROENTEROLOGA ------------ DOBREGO. CZY KTOS POMOZE? :|
Mama Zosi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 22 lut, 2005 15:00
Lokalizacja: Warszawa

lekarze Warszawa

Post autor: Mama Zosi »

Witam wszystkich

Moja Zocha (lat prawie 2) niestety postanowiła dołączyć do szlachetnego grona "celiaków", polecam pozostałym mamom i tatom dwóch lekarzy z Warszawy - gastroenterolodzy dziecięcy - dr Celińska z CZD oraz prof Albrecht ze szpitala przy ul Działdowskiej.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

W szpitalu na Działdowskiej w Warszwie są wspaniali lekarze wspomniany już dr.Albrecht i dr.Dziechciarz.Tel.na oddział gdzie oni przyjmują to:45-23-281.do gabinetu lekarzy, 45-23-208 do pielęgniarek.
Acha! trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego.
Życzę powodzenia! :lol:
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Polecam Klinikę Dziecięcą w Katowicach na ul.Medyków.Po tym jak córka tam trafiła,stwierdziłam ,że to ,,machina" do wykrywania celiakii.Przy Monice takich dzieci było bardzo dużo.Dzięki operatywności dr.Szymańskiej jesteśmy w końcu na dobrej drodze.Polecam.Właśnie jedziemy 5 maja na kontrolę.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
marta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 10 mar, 2005 21:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: marta »

Poszukuję dobrego lekarza w Łodzi. Czy ktoś może podać mi jakieś namiary :?:
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: asia »

Interesuje mnie dr Dziechciarz i dr Albrecht ze szpitala na Działdowskiej w Warszawie.
Czy któryś z tych lekarzy przyjmuje prywatnie :?:
Jeżeli tak bardzo proszę o jakieś namiary.
Czy wybierając się na prywatną wizytę trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego :?:
Idąc pierwszy raz do gastroenterologa z jakimi badaniami już zrobionymi warto iść by nie tracić czasu :?:
Pozdrawiam Asia.Obrazek
ODPOWIEDZ