Czy szczupły jestem przez chorobę?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Czy szczupły jestem przez chorobę?

Post autor: manu666 »

Otóz, mam 18lat i 4 dni temu dowiedzialem sie ze mam chorobe Duhringa. Cale zycie jestem strasznie chudy, czy mozliwe ze wlasnie przez ta chorobe jestem chudy??Czy jest mozliwosc abym jakos chociaz troche zgrubl?????
Ostatnio zmieniony czw 30 lis, 2006 20:06 przez manu666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

No, na zdjęciu profilowym buziak nie wygląda na strasznie chudy, ale jeżeli Cię to martwi, to mogę Cię chyba trochę pocieszyć. Większość osób przestrzegających diety wygląda całkiem kształtnie, sama mam w domu pultasa, który wyglądał strasznie właśnie przed dietą, a gdzieś po roku jej stosowania przybyło sporo kilogramów i centymetrów :lol:
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

hmm... skoro ta choroba jest skórną postacią celiakii to powiem że ja też strasznie schudłam. Ale po przejściu na diete bg. powoli zaczynam wracać do starej wagi. Myśle że narazie musisz przestrzegać diety... może zaczniesz przybierać na wadze.
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

Ja niestety na diecie bardzo zeszczuplałam (jakieś 7 kg). Przed stosowaniem diety też nie był ze mnie grubasek więc teraz jest jeszcze gorzej, ale być może to dlatego że miałam przez pewien czas wyłączonych z jadłospisu dużo produktów i kalorycznie nie dawałam rady, żeby to pogodzić. trzeba nabrać wprawy w szukaniu zamienników potraw i wszystko będzie ok.
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

No ,ale kurcze od malego jestem strasznie szczuply i jest mozliwosc ze wlasnie po stosowaniu diety przytyje chociaz kilka kg??bo bardzo bym chcial zgrubnac lecz nie moge(zawsze bardzo duzo jadlem a cale zycie jestem szczuply) powiedzcie mi czy mam szanse na zgrubniecie??czy wreczy przeciwnie, i czy to moze przez chorobe cale zycie bylem chudy???
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Możliwe są wszystkie opcje (choć nie naraz :wink: ). Być może całe życie miałeś kiepskie wchłanianie, ze względu na chorobę jelit. A może masz po prostu taką przemianę materii. Trudno to tak jednoznacznie ocenić. Zwłaszcza na odległość :wink: . W razie czego możesz się wspomagać Nutridrinkami i in. preparatami do żywienia bezresztkowego (poszukaj, bo już nieraz o nich pisałam na Forum).
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

zgadam się kabran. Narazie musisz być na diecie... jeśli nie zczaniesz tyć to znaczy, że masz bardzo szybką przemiane materii. A jak zaczniesz to przez niewłaściwa prace jeslit...
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

No ale kurcze to jest tragedia, jak ja mam 180cm wzrostu a waze 57kg??To cos jest chyba nie tak, strasznie chcialbym zgrubnac, chociaz kilka kg:(Kompletnie nie mam pomyslu na to zeby nabrac troche tuszy:/
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Może pocieszę trochę wszystkich chudzielców, do których sama się zaliczam, co wprawia w zakłopotanie wszystkie dostępne ciocie. Usłyszałam ostatnio od znajomej, że "ludzie na diecie bg są tacy zgrabni". Myślę, że musisz być jakiś czas na diecie, aby w pełni zauważyć rezultaty w stylu lepsze samopoczucie bądź też przybranie na wadze. Ja na diecie schudłam 6 kg i tak już zostało, trochę mnie to denerwuje, ale może po protu muszę się przyzwyczaic do nowej "ja", chudszej, ale zdrowszej. Choć niektórzy twierdzą, że kto gruby ten zdrowy...
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

ania pisze:Choć niektórzy twierdzą, że kto gruby ten zdrowy...
Tia, stereotyp, pokutujący głównie wśród rodziców. Grube dziecko=zdrowe dziecko. :evil: Tak naprawdę każdy człowiek ma określoną, tylko sobie właściwą wagę, i nawet żadne indeksy tego nie zmienią. Do wagi ciała zalicza się mnóstwo elementów, poza ilością tkanki tłuszczowej także np. grubość kośćca, ilość tkanki mięśniowej (mięśnie są cięższe niż tłuszcz), itp. I tak naprawdę nie każdy pulchny ma od razu nadwagę, a nie każdy chudzielec niedowagę. Do dakich parametrów też trzeba podchodzić z rozsądkiem i rozwagą.
@manu666. Jeszcze raz polecam - pij Nutridrinki. Albo coś podobnego. Nutridrinka kupisz w każdej aptece bez recepty, są to napoje w kartonikach/buteleczkach, wysokoenergetyczne, hiperkaloryczne, bezglutenowe i na ogół klinicznie wolne od laktozy. Poproś panią w aptece, to Ci pomoże wybrać. 1 taki Nutridrink to ok. 300 kcal, więc stanowi równowartość lekkiego posiłku. Jak wypijesz 2-3 dziennie dodatkowo (oprócz normalnego jedzenia) to nie ma siły, przytyjesz na pewno. Najwyżej Twój portfel schudnie. :wink: (1 op. to ok. 6,00 zł).
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Moja lekarka na pytanie czy w końcu przytyję na diecie odpowiedziała: "a Pani rodzice sa szczupli czy puszyści. Więc po kim chce być Pani gruba"?
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

ja jestem po tatuiu.. tata jest szczupły, a za to mama ma troche ciałka :) ja latwo chudne i ciężko tyje... ale taka prawda, że to już jest genetycznie uwarunkowane... tak jak kolor oczu :) oczywiście z ciałem można zrobić wszystko, ale może stawiac opory.
Poza tym jak rodzice za bardzo "karmią" dzieci tłustymi schabikami z ziemniakami, nie odmawiają slodyczy... to potem to dziecko jest nieszczęśliwe. Przypomina mi się taki dowcip: Wraca jaś ze szkoły i mówi "mamo, mamo dzieci się ze mnie śmiają że jestem gruby" "jasi, nieprawda, a teraz idź zjedz, już ci nalałam zupki do wanny"
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

możesz wage zwiększyć masą mięśniową :) tzn. jeść dużo białka i chodzić na siłownie... Ale to już chyba ostateczność
Awatar użytkownika
skrzypcowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 16:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: skrzypcowy »

ja też jestem bardzo szczupły (178/60) ale u mnie to jest raczej kwestia przemiany materii. Najlepiej będzie jeśli zaakceptujesz siebie takiego jakim jesteś ;-)
*gwiazdeczka*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 18 lis, 2006 00:36
Lokalizacja: gliwice

Post autor: *gwiazdeczka* »

to raczej nie wynika z choroby ... tzn może w pierwszym jej okresie ... ja choruje na celiakię od 3 roku zycia a całe życie mam problemy z nadwagą momo że jem raczej nie za wiele :?
ODPOWIEDZ