Ile z Was ma

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Ile z Was ma

Post autor: nelly23 »

Oprocz celiaki nietolerancje mleka????
Pytam dlatego ze Hubert ma alergie na gluten-nie celiakie i lekarz stwierdzil-bardzo dobry,ponoc gastrolog-ze te dwie rzeczy wystepuja zawsze razem.
jednak ja nigdy nie zauwazylam zadnej reakcji u Huberta na mleko:jadl jogurty,sery itp i zawsze bylo ok.
Teraz bylismy w szpitalu:mial buegunke mimo przeszczegania diety,ale ja ją bardziej łącze z wirusem-byl wykryty w kale,ale byla tez krew wiec twierdza ze oprocz wirusa jest alergia.Czekam teraz na wyniki IgE-nie mam pojecia co to jest....ech ta sluzba zdrowia.
No i stad moje pytanie czy te dwie rzeczy:alergia lub celiakia zawsze wystepuja z alergia na mleko???
Teraz maly ma pic zamiast Bebilony ISOMIN-mleko sojowe.

Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi!
Nelly i synek bez diety:)
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Ja slyszalem, ze te dwie rzeczy idą ZAZWYCZAJ ze soba(a nie ZAWSZE).
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Ja mam dwoje dzieci chorych na celiakię: Kuba tylko na początku stosowania diety bezglutenowej(tzn. ok 7,5 roku temu) miał zalecone nie jedzenie mleka, ale nigdy nie wyszła mu alergia na mleko, natomiast Pysia od zawsze jest uczulona na mleko, nawet ja karmiąc ją piersią nigdy mleka nie piłam, bo ją wysypywało. Ma teraz 6 lat i nadal jest na diecie bezmlecznej. Tak więc m.in. moje dzieci są żywym przykładem na to, że to niekoniecznie nie musi iść w parze. Po prostu to sprawdź.
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

Kasia-mama pisze:Ja mam dwoje dzieci chorych na celiakię: Kuba tylko na początku stosowania diety bezglutenowej(tzn. ok 7,5 roku temu) miał zalecone nie jedzenie mleka, ale nigdy nie wyszła mu alergia na mleko, natomiast Pysia od zawsze jest uczulona na mleko, nawet ja karmiąc ją piersią nigdy mleka nie piłam, bo ją wysypywało. Ma teraz 6 lat i nadal jest na diecie bezmlecznej. Tak więc m.in. moje dzieci są żywym przykładem na to, że to niekoniecznie nie musi iść w parze. Po prostu to sprawdź.
No wlasnie ja karmiac piersia jadlam nabial i Hubi do tej pory jadl nabial...lekarz stwierdzil ze poki co trzeba odstawic a potem probowac od nowa:(

A jak jest z karmieniem piersia i glutenem?Czy on przenika do pokarmu i daje jakies objawy?
Nelly i synek bez diety:)
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Nic mi na ten temat nie wiadomo. Ja unikałam jedynie mleka i jego przetworów, oprócz sera żółtego, który jest najbezpieczniejszy ponoć z nich.
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Gluten przenika do pokarmu matki i jeśli dziecku zalecona jest dieta bezglutenowa to mamusia karmiąca równiez ją stosuje .
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

Jolka pisze:Gluten przenika do pokarmu matki i jeśli dziecku zalecona jest dieta bezglutenowa to mamusia karmiąca równiez ją stosuje .
No wlasnie tak myslalam,pamietam jak polozna kiedys mi opowiadala ze dzieciaczek nie przybieral na wadze i robil brzydkie kupki i matka miala stosowac diete bezmleczna,dopiero jakis inny lekarz kazal odstawic gluten i sie wszystko zmienilo.
Ja juz nic nie rozumiem:Hubi super przybiera na wadze,pomimo biegunki nic nie spada z niej,hehe a niekiedy by sie mu troche przydalo-12,5 kg:)
Poza tym nie bylo mu nic jak karmialam go piersia,jadlam wszystko procz pomidorow,ale to akurat minelo.
Tak samo ten nabial,nigdy nic mu po nim nie bylo,wszytsko bylo oki,a tu mi kaza go odstawic i nie pozwalaja mu jesc jogurtow itp.no i tym bardziej glutenu.
Biegunka minela,ale teraz ma goraczke i stwierdzono ze to na zabki,no to moze ta biegunka to tez na zabki???
ech i badz tu czlowieku madrym!
Nelly i synek bez diety:)
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Kaja oprócz nietolerancji glutenu,też ma alergię na mleko,do tej pory pije Bebilon pepti[kiedyś Bebilon pepti MCT].Od pół roku może soję.Nie może również mleka koziego[a ja się nim opijałam,gdy karmiłam piersią]jest uczulona na wiele pokarmów,ma też alergię wziewną.
:roll: Beata
ODPOWIEDZ