Pomóżcie !!!!!

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
On

Pomóżcie !!!!!

Post autor: On »

Witam.

Kilka dni temu miałem robione testy alergiczne, które to wykryły, że jestem uczulony na gluten. Mam w związku z tym trzy pytania:
1.) Czy to, że jestem uczulony na gluten jest jednoznaczne z tym, że jestem chory na celiakię, tzn. czy można być tylko uczulonym, ale nie chorym na tą chorobę?
2.) Lekarz, który przeprowadzał testy stwierdził, że musze się zgłosić na zabieg odczulający (przy pomocy komputera, biorezonansu czy jakoś tak, niby w 100% skuteczny) dzięki ktoremu nie będe już uczulony, a następnie przez pół roku mam stosować dietę bezglutenową dla regeneracji jelita i po niej wszystko wróci do normy i będę mógł jeść już potrawy zawierające gluten, czy to jest prawda, czy jest to możliwe?
3.) Czy oprócz gastroskopii i biopsji jest możliwe jakieś inne badanie, które wykaże czy dana osoba jest chora na celiakię czy nie?

Z góry dziekuję za odpowiedz, za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pawel_tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 06 cze, 2004 17:24
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pawel_tak »

1) Uczulenie a celiakja to chyba 2 różne schorzenia jednak nie jestem pewien w 100%.
2) To co lekarz powiedział jest prawdą, ale tylko jeżeli jesteś dobrze zdiagnozowany.
3) Oprócz tego są robione dość kosztowne badania na antygeny nie wiem dokładnie jakie. I one podobno mają pokazać coś... Ja czekam właśnie na wyniki. (Osobiście badań gastroskopicznych nie moge zrobić ponieważ mam zbyt wrażliwy przełyk i nawet znieczulenie nie pomaga :( )
Agnieszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka »

Sadze, ze twoje uczulenie nie jest celiakia. Ja osobiscie jestem chora na Duhringa i to jest niby uczulenie, bo jedzac gluten mam wysypke. Tylko, ze w tym wypadku odczulanie nic by nie pomoglo, moze tylko scisla dieta przez kilka lat a potem choroba moglaby sie cofnac.
Pozdrawiam
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Re: Pomóżcie !!!!!

Post autor: nelly23 »

Moj synek ma uczulenie na gluten-alergia to nie to samo co celiakia,ale dieta i tak musi byc
po drugie pytalam lekarzy o biorezonans i powiedzieli mi ze to czary mary i odczulanie polega na tym jakby podac szklanke wody i wmowic ze bedzie ok.Tak wiec poki co zrezygnowalismy z biorenozansu!
Nelly i synek bez diety:)
ODPOWIEDZ