biegunki, zaprarcia, złe samopoczucie dziecka

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

biegunki, zaprarcia, złe samopoczucie dziecka

Post autor: mamimo »

Jak to przetrwać do wizyty? Glutenu je niewiele (tylko 2 kromki chleba dziennie). Synek albo ma zaparcia, albo zatwardzenia. Brzuszek go często boli, bulgocze, jest nerwowy i pobudzony. Czekam na termin wizyty w CZD i jedziemy. Nie wiem kiedy to będzie. Mam nadzieję, że załapiemy się jeszcze na czerwiec.
Jak pomóc sobie i synkowi? W ataku histerii czy złości potrafi solidnie ugryźć. Wygląda jak dziecko z Afryki - chudy, a brzuch jakby się porządnie objadł :( Nie je czekolad, więc zatwardzenia na pewno nie po kakao. Na biegunki z kolei pomaga enterol.
Oby do wizyty...

Wiecie? Ja nadalnie wiem czy to tylko ta nietolerancja, czy aż celiakia... wiem, że na diecie miał świetne samopoczucie i super plastelinkowe stolce. Ja chcę zdrowe dziecko...
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
Awatar użytkownika
pawel_tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 06 cze, 2004 17:24
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pawel_tak »

Powinnaś narazie (do wizyty) wprowadzić djetę bezglutenową Ona zaszkodzić nie może więc może tylko pomóc.
pozdrawiam
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

niestety, nie mogę wprowadzić diety bezglutenowej. To jest druga prowokacja u syna i własnie teraz może mieć porobione badania. Gdyby nie jadł glutenu badania nie miałyby sensu. Musimy czekać na wizytę. Tylko to czekanie długie i trudne...
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
Olka

Post autor: Olka »

Trzymaj sie dzielnie i pomysl ze to dla "pozniejszego" dobra synka... wiem ze to pewnie nie latwo ale badz cierpliwa, juz niedlugo bedzie po calej prowokacji i sie wszystko wyjasni.

:)
Awatar użytkownika
ma-ski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 13 lip, 2004 20:25
Lokalizacja: niemcy

Post autor: ma-ski »

biegunka moze tez byc od laktozy( cukier mleczny)
ja tak mam
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

syn pije mleko nan bifidus junior. I to od 3 dni dopiero. Wczesniej nie pił mleka właśnie ze względu na laktozę. Bifidus zamienia laktozę na cukry proste i jest ok.
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
credo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 14:45
Lokalizacja: warszawka

Post autor: credo »

ma-ski pisze:biegunka moze tez byc od laktozy( cukier mleczny)
ja tak mam
uważajcie na laktozę - jest b wielu syropach i innych lekach np. lakcid ma laktozę z polecają ją na biegunki. mój lekarz poleca tylko LAKCIDOFIL ponoć bezlaktozowy
ODPOWIEDZ