Kraków - pilne!!!

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Kraków - pilne!!!

Post autor: mamimo »

Mam pytanie i prośbę: ponieważ na samo wyznaczenie terminu do CZD trzeba czekać ponad miesiac (dzwoniłam dzisiaj, przykra prawda :( ) Chciałabym ponownie wrócić do gastrolog w Krakowie.
Czy ktoś może mi powiedzieć, czy badania w kierunku celiakii (markery czy coś tam innego) wykonywane są z przychodni na NFZ?? Czy to są płatne badania??? Syn leczył się w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży (chyba jakoś tak), na Alei Pokoju. u dr Cieśli.
Bardzo proszę o pomoc. Zalezy mi na czasie.
Bo do Prokocimia to pewnie i 3miesięczne terminy.
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
mama Paulinki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 12 cze, 2004 20:46

Re: Kraków - pilne!!!

Post autor: mama Paulinki »

[Moje dziecko miało robione badania w szpitalu dziecięcym i nic za nie nie płaciłam.Teraz będzie miała kolejne badania w lipcu.Za żadne badania nigdy nie musiałam płacić.
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Ja leczę dzieci też u dr Cieśli, nigdy nie płaciłam za badania, jej w czerwcu miało nie być, ale może już wróciła. A do Prokocimia nie cierpię cchodzić, odwalają masówkę i nie trafiłam tam na nikogo życzliwego, a trochę miałam z nimi do czynienia.
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

Kasiu, czyli ze spokojnym sumieniem mogę jechać do niej ponownie? Jeśli wypisze skierowania na badania w kierunku celiakii, to od razu będę mogła tam zrobić? na miejscu? czy trzeba czekać ileś tam dni/miesięcy?

Z Tarnowa jestem, stąd te pytania.
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Jak pojedziesz w dniu, w którym ona przyjmuje rano, to nie ma problemu, powinni zrobić od razu, trzeba tylko przejść do gabinetu zabiegowego. o ile pamiętam, to tam jest strasznie dużo ludzi w środy popołudniami, bo wtedy jest odczulanie. Tel. do poradni,( jeśli gdzieś Ci się zapodział, albo masz stary): (12) 294-20-20,294-18-24(25). Jeśli byliście już u niej, to przygotuj sobie nr karty, którą tam macie. Pozdrawiam.
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

Dziękuję Kasiu :)
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Badania

Post autor: Sylwia »

Sprawdzałam na małopolskiej stronie NFZ i niestety lekarz rodzinny oczywiście może wypisać skierowanie na badania ale ono bedzie płatne ( nie ma na liście badań refundowanych dostępnych w podstawowej opiece zdrowotnej). Od specjalisty jest bezpłatnie (chyba, ze się mylę).
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

właśnie o bezpłatne mi chodzi.
Nasza tarnowska gastrolog nie zaleciła żadnych badań. Stwierdziła, ze syn jest zdrowy.
Do Krakowa jedziemy za 2 tygodnie :)
na dzień dzisiejszy bardzo źle z nim nie jest. Wiem jedno: jest silnie uczulony nadal na mleko krowie i jego przetwory.
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

hmmm
zarejestrowałam się na 15 lipca, na 15:45...... kurcze, czy o tej porze zrobią mu badania????????
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

Moze byc pewnie problem ale niekoniecznie. To pewnie zalezy jeszcze gdzie. W Krakowie z tego co sie probowalam zorientowac takie badania robia w szpitalu na ul. Skawinskiej i oczywiscie Prokocim (Wielicka). Robia oczywiscie tez inne prywatne laboratoria, ale terminy sa tam odlegle i ceny jakby wyzsze. Kiedys dzwonilam na Skawinska po godz. 15-tej i juz nikogo w laboratorium nie bylo. Mysle ze to jednak nie jest wielki problem, bo do badania potrzebna jest surowica krwi. Moja mama (nie jest z Krakowa) bedzie miala pobierana krew w swoim miescie i tam oddzielana surowice (to bezplatnie) a ją z kolei ja przywioze do analizy (mozna ja bez problemu przechowywac w lodowce - w laboratorium zalecono mi przechowanie jej w zamrazalniku i przewiezienie w termosie). Informowano mnie, ze niejednokrotnie taka surowica jest do nich przesylana poczta i nic sie nie dzieje. Musisz dokladnie wypytac bo nie ma sensu meczyc dziecka. Nie znam zupelnie przychodni na Alejach Pokoju o ktorej pisalas. Moze byc tak, ze w przychodni pobierana jest tylko krew a i tak material wedruje dalej do bardziej specjalistycznych laboratoriow (ja pytalam o te badania w laboratorium kliniki uniwersyteckiej ma Kopernika i tam mi powiedziano, ze to nieczeste badania i dano mi adresy o ktorych pisalam wyzej - numerow telefonow nie mam przy sobie ale moge poszukac). Najlepiej zadzwon do przychodni i zapytaj.
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

dzwoniłam :)
robią badania :)))))))) Do 17 pobierają krew. Tam bezpłatnie, skierowanie od gastrologa będę miec.
dzięki :)
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
ODPOWIEDZ