2 pytania ----> temperatura i picie mleka

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawel_tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 06 cze, 2004 17:24
Lokalizacja: Włocławek

2 pytania ----> temperatura i picie mleka

Post autor: pawel_tak »

1. Od paru miesięcy wraz z bólami brzucha (kiedy nie stosowałem jeszcze diety) występują również gorączki ok. 37,4C. Jest to sprawa notoryczna i występuje prawie codziennie. Czy też macie coś takiego? Czy to normalny objaw podczas tej choroby?
2. Nie wiem czy moge pić mleko... Lekarze mówili że tak ale zauważyłem że jak wypije mleczko to zbiera mnie na biegunki i bóle brzucha. Też macie takie coś?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

W początkowej fazie diety i odbudowy układu pokarmowego mleko nie jest wskazane.
Wojtek

Post autor: Wojtek »

W celiakii nabiał nie jest przeciwwskazany, ale zdaża się, że współistnieje niedobór laktazy, który jest enzymem trawiącym białka mleka. To mogłoby tłumaczyć Twoje objawy po wypici mleka. Aby to potwierdzić trzeba wykonać test na laktazę (bada się to w wydychanym powietrzu, a więc badanie jest proste i bezbolesne). Jeśli wyjdzie dobrze, to może jest podrazniona trustka?
A co do gorączek to może być niestety wiele przyczyn i trzebaby dokładniej to przebadać (chociażby stany podgorączkowe mogą być przy niedokrwisyości).
ODPOWIEDZ