Bylismy u gastrologa-prowokacja glutenem!

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Bylismy u gastrologa-prowokacja glutenem!

Post autor: nelly23 »

Hubi jest na diecie pol roku,tzn praktycznie od urodzenia bo ma dopiero 16 miesiecy.
Po wprowadzeniu glutenu po trzech dniach wysypka i ostra biegunka.
Teraz mam zaczac robic prowakcje,ale najpierw by wykluczac spulchniacze i inne rzeczy mam zrobic mu lane kluski na mace zytniej.Jak bedzie ok,to wprowadzic make pszenna,a dopiero pozniej zwykly chleb,a potem biszkopty.
Trzymajcie za niego kciuki,aby juz mogl jesc normalnie i aby prowokacja byla jednym wielkiem sukcesem!!!!!!!
Nelly i synek bez diety:)
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Nelly dołaczamy do Ciebie i Hubiego - mama Aga z bezglutkiem Robertem lat 4,5. Od tygodnia na prowokacji i nic :D :( . Nie wiem co sądzić o tym wszystkim, wszystko jest jak przedtem, u nas nigdy nie było biegunek (zazwyczaj były zaparcia).
A jak synek?
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Zle:((((

Post autor: nelly23 »

Maka razowa byla przez trzy dni i nic sie nie dzialo,niestety po mace pszennej pojawila sie brzydka kupka i takowych bylo ok.6 w tym dwie w nocy.Rano dalam mu smecte i teraz jest ok.A make pszenna a dokladniej kopytka dostal wczoraj o 13,a pierwsza brzydka kupka byla o 16,nie wiem czy to napewno od maki....tak szybko???
Ale nic innego nie moglo mu zaszkodzic:(((
W kazdym razie Wam zycze powodzenia.
U nas,tzn.u Huberta zaparcia byly do czasu wprowadzenia glutenu,potem gluten i biegunka.a potem juz idealnie...do wczoraj:(((((
Tzn.mial od czasu do czasu jakies problemy zoladkowe,ale jak ktos je kamienie i kwiatki to co sie dziwic.....az zaluje ze teraz jest od glutenu a nie od zjedzonego kwiatka:((((
Nelly i synek bez diety:)
Beta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn 28 cze, 2004 22:05
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Beta »

jak wygląda prowokacja glutenem. Czy lekarz zaleca jakies konkretne dawki glutenu w zależności od wagi dziecka. Mój syn ma 6 lat i waży 21 kg.
Beta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn 28 cze, 2004 22:05
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Beta »

Dodam , że jestem chora na celiakie, a on jest na dziecie od urodzenia.
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

Beta pisze:jak wygląda prowokacja glutenem. Czy lekarz zaleca jakies konkretne dawki glutenu w zależności od wagi dziecka. Mój syn ma 6 lat i waży 21 kg.
A czemu TWoj synek jest na diecie od urodzenia??nigdy nie podawalas mu glutenu?

Hubi dostal gluten przepisowo jak mial 10 miesiecy i pojawila sie blyskawicznie biegunka,po 6 miechach proba no jednak znowu dieta.
Nam lekarz polecil zaczac od maki razowej,z racji tego ze ma mniej glutenu.
Nelly i synek bez diety:)
Beta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn 28 cze, 2004 22:05
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Beta »

bałam się biopsji
Beta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn 28 cze, 2004 22:05
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Beta »

wiem, że 100% pewność daje tylko biopsja, a z tego względu że ja jestem na diecie-jemy całą rodziną tylko bezglutenowe produkty,
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

No i wykrakałam :( . Od wczoraj zaparcie, aż śluzówkę Robertowi porozrywało (mimo lnu, beneflory i jabłka). W nocy synek po raz kolejny miał koszmary, pobił mnie przez sen, dziś od rana oczy podkrążone, nawet teraz zdrzemnął się i rzuca się przez sen. To samo mieliśmy przed przejściem na dietę bezglutenową. Na diecie te sensacje minęły (po 3 dniach od rozpoczęcia). Strasznie się poci, choć to może brak wit. D3.
A wizyta nawet nie umówiona bo mieliśmy się zgłosić na początku sierpnia :( .
Aga
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
RochelJo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn 10 maja, 2004 21:41
Kontakt:

Post autor: RochelJo »

nic doradzić nie umiem, bo się nie znam.
chciałam tylko jakoś wesprzeć w przetrwaniu trudnego czasu. to musi być bardzo ciężkie patrzeć, jak sie dzieciaczek męczy... :(
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

ojej, widzę, że jedziemy na tym samym wózku :(
U nas dokładnie to samo. Pisałam już o tym. michał stał się bardziej agresywny, niespokojny, histeryczny. Miewa zaparcia. Plastelinkowej kupki nie zrobił odkąd wprowadziłam gluten. I do tego od kilku dni ma paskudną wysypkę na całym ciałku :( Wygląda, jakby go ktoś w pokrzywy wpuścił tyle, że bąbelki są czerwone. Ma zcharatany cały jeden bok.
nelly, trzymaj się dzielnie. Myślę o Was!
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
Basia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw 22 sty, 2004 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Basia »

Powiem szczerze - przerażają mnie Wasze opisy efektów prowokacji glutenem. Mnie na szczęście to ominęło - dr Runjer z CZD powiedziała mi, że wedle najnowszych międzynarodowych standartów taka prowokacja nie jest konieczna do zdiagnozowania celiakii (konieczne jest: przed dietą obecnośc swoistych przeciwciał we krwi i zanik kosmków jelita w biopsji, po zastosowaniu diety; zanik przeciwciał, regeneracja śluzówki oraz zanik objawów klinicznych). Nie chcę podważać lekarskich opinii, ale czasem się zastanawiam czy Wasze dzieci się naprawdę potrzebnie tak męczą (a Wy z nimi...)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Moja Kasia w ogóle nie miała biopsji, ani prowokacji - tylko badanie krwi (najwyższy stopień występowania przeciwciał) oraz wcześniejsze objawy towarzyszące celiakii (brzuch, kupki, itp.) zostały uznane przez lekarza za wystarczające oraz oczywiście poprawa zdrowia po zastosowaniu diety
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

Basia pisze:Powiem szczerze - przerażają mnie Wasze opisy efektów prowokacji glutenem. Mnie na szczęście to ominęło - dr Runjer z CZD powiedziała mi, że wedle najnowszych międzynarodowych standartów taka prowokacja nie jest konieczna do zdiagnozowania celiakii (konieczne jest: przed dietą obecnośc swoistych przeciwciał we krwi i zanik kosmków jelita w biopsji, po zastosowaniu diety; zanik przeciwciał, regeneracja śluzówki oraz zanik objawów klinicznych). Nie chcę podważać lekarskich opinii, ale czasem się zastanawiam czy Wasze dzieci lsię naprawdę potrzebnie tak męczą (a Wy z nimi...)
u nas nie ma celiaki,ale jest alergia na gluten,stad na prowokacja.
Nelly i synek bez diety:)
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Cześć prowokatorki i prowokatorzy :D . Trzymajcie się dzielnie. My w poniedziałek jedziemy na badania i wizytę kontrolną do Opola, zobaczymy co dalej. Chciałam zrobić badanie gdzieś bliżej i zmienić lekarza, ale polska rzeczywistość umiemożliwiła mi to (wizyta może w grudniu!).
Mój Robert nadal nieswój, często jest zmęczony, cały czas musi dostawać Beneflorę, żeby nie mieć zaparcia, wysypka też się pojawiła, ale na szczęście po nowym szamponie. Z tym, że na diecie żadne alergie się go nie imały :( .
Pozdrawiamy Aga z ferajną
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
ODPOWIEDZ