Wizyta u dentysty a celiakia?! - pomocy!!!

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kasia.rw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 20 sty, 2004 08:33

Wizyta u dentysty a celiakia?! - pomocy!!!

Post autor: Kasia.rw »

Mam wielką prośbę. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, czy wszystkie materiały stosowane do robienia plomb są dla celiaków w porządku? Ja mam z tym niestety duży problem, gdyż od paru łądnych lat zawsze po założeniu nowej plomby muszę odczekać minimum parę miesięcy, żeby móc jeść na danej stronie, gdzie założona została plomba. Przeważnie bolesność (ząb reagował również na zimne i ciepłe jedzenie i płyny) ustępowała po kilku miesiącach, teraz niestety minął już prawie rok od mojej ostatniej wizyty u dentysty a z zębem jest coraz gorzej. Gdyby to była jednorazowa sprawa pomyślałabym, że dentysta nie był profesjonalistą, ale to zdarza się zawsze i jest coraz gorsze :cry:
Bardzo, bardzo proszę o pomoc, tym bardziej, że mam zamiar za parę miesięcy wyjechać za granicę i do tego czasu muszę uporać się z wszystkimi ubytkami! Mogę jakoś żyć jedząc tylko na jednej stronie, ale jak dentysta zaplombuje mi ząb też po drugiej stronie to przecież nie zrezygnuję z jedzenia!
Czekam na Wasze odpowiedzi, mając nadzieję, że ktoś mi pomoże.
Z góry dziękuję, Kasia.
beata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 19 sty, 2004 07:22
Lokalizacja: Legnica

Post autor: beata »

Na stronie http://czytelnia.esculap.pl/med_rodz/2001/01/10.html znalazlam wzmianke ze pacjentowi z masowymi ubytkami uzebienia na pewno nie sluzyloby stosowanie Antavalu natomiast bezpiecznym wypelniaczem jest Nipas. Strona podaje takze liste lekow bezpiecznych - polecam.
Kasia.rw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 20 sty, 2004 08:33

Post autor: Kasia.rw »

Dziękuję Ci bardzo Beatko!
Jeszcze dzisiaj pójdę do dentysty i zapytam jakiego wypełniacza użył ostatnim razem.
Pozdrawiam, Kasia.
Kasia.rw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 20 sty, 2004 08:33

Wizyta u dentysty

Post autor: Kasia.rw »

Niestety jak się dowiedziałam u dentysty ten wypełniacz, o którym wspomniałaś Beatko, to nie jest materiał na plombę, więc wiem, tyle ile wiedziałam do tej pory.
Może ktoś jeszcze wie coś na temat materiałów na plomby bezpiecznych i zabronionych dla celiaków??????????????????????????
Będę wdzięczna za każdą wiadomość.
Kasia.
ODPOWIEDZ