Choroba Duhringa

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sfenson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 05 lip, 2004 09:58
Lokalizacja: Z Czarnej Dziury

Choroba Duhringa

Post autor: Sfenson »

Ej Sorki ale jak ktoś zna jakieś strony o chorobie Duhringa gdzie tak jak tu moge pogadać o swojej chorobie to bedę BARDZO wdzięczny!!!


Pozdro Sfenson


P.S. Sorki za wcześniejsze wulgaryzmy ale jakoś mnie poniosło...Wszystkich urażonych bardzo mocno PRZEPRASZAM!!!Pa
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

czy mozliwe jest, ze bedac na diecie nadal mam wysypke? lekarze powiedzieli mi, ze mam celiakie, a dermatolog, ze wysypka na plecach i ramionach jest zwiazana z celiakia-podal mi nazwe lacinska ale to na pewno nie brzmialo jak choroba duringha:) i nie wiem czy w koncu mam chorobe duringha czy sama celiakie!! jak to rozpoznac?
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

powiedz mi, proszę, jak dokładnie wygląda Twoja wysypka?? Bo ja walczę z dziadostwem już rok i nie wiem co jest grane. Dermatolog mnie jeszcze nie oglądał, bo jakoś czasu brak...
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
Sfenson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 05 lip, 2004 09:58
Lokalizacja: Z Czarnej Dziury

Choroba Duhringa

Post autor: Sfenson »

Ej moja wysypka jest bardzo denerwujaca!Pojawia sie o jakis czas w różnych miejscach i o różnym nasileniu ale zawsze coś mnie swędzi i czasami budze sie cały poraniony bo w nocy sie strasznie drapie!Wysypka najczęściej pojawia sie w takich miejscach jak kolana, łokcie, na głowie, wzdłuż kręgosłupa, na tyłeczku(co czasami bardzo denerwuje)!



A jeżeli chodzi o to czy ktoś ma Duhringa czy Celiakie to bardzo proste!Jak ktoś ma Duhringa to jedząc gluten ma wysypke a jak ma Celiakie to częściej wymiotuje i boli brzuch!ja np. jem chleb to nic mi nie jest tylko mam później silniejszą wysypke!


I to tyle !!!


Pozdrawiam Sfenson
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

ja z kolei mam wysypke na plecach, ramionach no i pośladki:) swędzi - ciągle! ale to nie są(jak ktoś opisywał) pęcherzyki czy bąbelki. to jest drobna wysypka na dużej powierchni ciała. mniej więcej tak to wygląda:)
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Agnieszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka »

Wysypkę przy Duhringu zawsze opisuje się jako wodniste bąbelki czy pęcherzyki. Ja np. już tą formę przeżylam. Po kilku latach stosowania ścislej diety objawy się zmniejszają. Obecnie mam tylko czerwone plamki/y oczywiście nadal swędzące. No a miejsca występowania ograniczają się już waściwie tylko do pośladków co jest w tym najgorsze.
Sfenson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 05 lip, 2004 09:58
Lokalizacja: Z Czarnej Dziury

During

Post autor: Sfenson »

Ej czy jak bede brał tabletki to one mi pomogą i nie będe w końcu sie kurcze ciągle drapał?Czy to wreszcie zniknie?
Agnieszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka »

To wlaśnie po to są te tabletk. Ala jeśli to jest drobna wysypka wystarczy używanie maści, dopiero jak to nie pomaga stosuje się tabletki.
Awatar użytkownika
strus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 25 sie, 2004 14:55
Lokalizacja: Kraków

Duhring

Post autor: strus »

Właśnie dzisiaj, zdiagnozowanu u mnie chorobę Durhinga :(
Powiedziano mi, że mam przejść na dietę bezglutenową, z tym że nie oznacza to ścisłego unikania glutenu - mam znaleźć swój próg powyżej, którego mam nie przechodzić.
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia na temat "poszukiwania tego progu" proszę o podzielenie się nimi.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt 27 sie, 2004 22:07 przez strus, łącznie zmieniany 1 raz.
lat 29, diagnoza - choroba Duhringa (VIII 2004)
Agnieszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka »

Choroba Duhringa polega na tym, że jest zabronione jakiekolwiek spożywanie glutenu. Nie słyszałam nigdy o tym, by można było nie jeść go tylko do jakiegoś progu. Nawet najmniejsza dawka, przynajmniej u mnie, powoduje wysypkę. Lepiej upewnij się co do diagnozy jak nie u tego to u innego lekarza.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
strus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 25 sie, 2004 14:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strus »

Też mi się to wydawało dziwne, ale tak mi powiedzieli.
Nie miałem co prawda pobieranej próbki (badają pod mikroskopem czy jakoś tak :wink: ) - diagnozę postawiono po objawach na skórze (ponoć bardzo wyraźnych) oraz na podstawie wyników badań na obecność autoprzeciwciał w surowicy (P. gliadynie oraz P. endomysium).
Ponadto "kiedy byłem małym chłopcem" (tj. między 1 a 3 rokiem życia) byłem na diecie bezglutenowej bo miałem zespół złego wchłaniania, czyli jak się teraz doczytałem celiakię nabytą - po tym okresie wszystko mi przeszło i jadłem "normalnie".

A więc na podstawie tego wszystkiego powiedzieli, że mam właśnie Duhringa :(

Przeraża mnie nieco ta myśl, bo nie widzę się za bardzo w tej diecie (nie wiem nawet co dziś zjeść na kolację albo jutro na śniadanie).
Ale cóż jakoś będę musiał sobie poradzić - mam nadzieję, że z Waszą pomocą, na którą liczę, jakoś się w to "wgryzę".
lat 29, diagnoza - choroba Duhringa (VIII 2004)
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

Ludzie pomocy.Moja córcia na b/glutenowej i b/mlecznej ostatnio dostała na pośladkach-całych paskudną wysypkę. a właściwie nie wysypkę, ale skóra była żywoczerwona, sucha, lekko łuszcząca, okropnie swędząca.Ogień, Ole nie mogła spać. Czy to może być objaw Duhringa?????Miała też problem z wypróżnianien, bóle brzucha i wzdęcia, zatrzymanie gazów. Ola chodzi do Ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych, może zjadła coś z glutenem, nie wiem , bo córka nia mówi. Ale po 4 dniach w domu,ścisłej diety, i śpi spokojnie, i wysypka znikła. Proszę napiszcie czy wysypka w Duhringu to tylko pęcherzyki?? :? :roll:
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Moje dziecko też miewa takie objawy[dzisiaj niezbyt mocne].Ja smaruję maścią robioną,mało hydrokortizonu,wiec mogę stosować bez ograniczeń.
Bóle brzucha,wysypki itd.to u niej objaw alergii.[Takie objawy miewa nie tylko po glutenie ,ale np.po sztucznych barwniku-lizaczku...].

Dlaczego Twoje dziecko jest na diecie?

Gorąco pozdrawiam Beata
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

Ola w okresie niemowlęcym i poniemowlęcym miewała częste biegunki ( zielone pieniste) do tego skóra atopowa. Po zrobieniu pierwszych testów alergicznych , (nic nie wykazały) stopniowo miała wprowadzany gluten. Od tego czasu zaczęły się zaparcia, ale córce objawił się też autyzm, więc najlepiej przez lekarzy było ocenić stan Oli jako zaparcia nawykowe. Wypróżnienia co6-7 dni.Miała objawy nietolerancji na mleko- wysypki, więc do diety niskolaktozowej szybko wróciliśmy. Od ubiegłego roku do tego doszło,że największy przestój był 2 tyg, ( wypróżnienie po 3 wlewkach), no a potem to już wróciły biegunki( 10- 15 wypróżnień). Córka była badana w styczniu na gasrtoenterologi i jak już gdzieś pisałam, badania wykazały chroniczne zapalenie żołądka i dwunastnicy, nieprawidłowe, wysokie, pogrubiałe kosmki jelitowe i nacieki ezynofilarno-limfocytarne. testy alergiczne z krwi- ujemne. Najpierw zalecono nam Ranigast i Cropoz przed każdym posiłkiem, ale objawy nie zanikały, nie mialam zamiaru robić jej wlewek co 3 dni(jak nam zalecono), biegunka wróciła gdy córka po raz pierwszy zjadła ciasto z kremem ( zapomnialam dodać,że Ola nie jadła nigdy w swoim życiu pieczywa). byłam zrozaczona , bo córka się męczy a nikt nie umie mi pomóc. teksty lekarzy: to mnie przerasta, przepraszam itp. Córka jest autystyczna. Pomoc uzyskałam przez internet na forum o autyźmie, tam zalecają dietę b/glutenu i b/ mleka w celu zmniejszenia objawów autystycznych( teoria o opioidach- więcej wiadomości na forum
) Po konsultacji z alergologiem zaczęliśmy stosować dietę w czerwcu. poprawa była po 1 miesiącu( wyregulowanie wypróżnień, lepszy sen, zmniejszone ,moczenie nocne. ) Wysypka pojawiła się po 2 tyg od stosowania diety na plecach, nikt nie wiedział co to jest, sama znikła po kolejnych 2 tyg. Lekarka stwierdziła,że to chyba był efekt oczyszczania organizmu. Teraz po 3 miesiącach diety mam obraz objawów córki tj, po glutenie ( jak nie dopilnuję ) zaparcie- bez wlewki się nie obejdzie, zaburzenia snu, intensywne moczenia nocne, marudzenie. po laktozie , czy czymkolwiek z mleka: biegunki, popuszczania stolca, wysypki, niepokój. To jest tylko to co ja w sposób obiektywny mogę ocenić. Córka nie mówi i nie potrafi określić, czy ją coś boli.
A ostatnio doszło do tego rumienia na pośladkach. I nie wiem co to było, wcześniej przed dietą często było podobnie. teraz znikło praktycznie tylko po natłuszczaniu Cutibasa, no i bardzo rygorystyczną dietą. Napiszcie co myślicie. Wizytę u gastroenterologa mamy dopiro na listopad.
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Skoro widzisz poprawę po stosowaniu diety bezmlecznej i bezglutenowej,to jedyne wyjścieDRASTYCZNE PRZESTRZEGANIE :!:
Najważniejsze ,żeby nie było objawów chorobowych.
A jeśli pojawią się ,może przyczyną będzie inny produkt.Z pewnością musisz Olę bardzo dokładnie obserwować :!:

Gorąco pozdrawiam Beata
ODPOWIEDZ