Choroba Duhringa

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
izaA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 sty, 2008 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: izaA »

Też słyszałam teorię o burakach, ale...nie mam wśród rodziny nikogo takiego, kto by nie siusiał na czerwono po burakach. Tę teorię słyszałam od naturoterapeutki, która próbowała leczyć mnie holistycznie. Z tego, co piszesz, to osoba o podobnych poglądach do twojej dietetyczki.

Być może zmiany skórne to nie tylko Duhring, moja córcia nie brała Disulone, bo wszyscy lekarze zgodnie stwierdzili, że włączą dopiero, kiedy dieta sobie nie poradzi, a poradziła, zajęło to pół roku i ma skórę czystą. Ja sama byłam przerażona, że dziecko ma łykać lekarstwo na trąd :galy:

Wracając do głównego pytania - nie jestem celiakiem, a siusiam na różowo od kiedy pamiętam...
Ostatnio zmieniony pn 01 gru, 2008 14:40 przez izaA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Momac pisze:Proszę o radę-słyszałam że "stan swoich jelit" tzn. czy kosmki są odbudowane można sprawdzić przez picie soku z surowych buraków
Coś mi to trąci głębokim, metafizycznym znachorstwem.... ;) Sorki, gdyby to było takie proste, nikt nie robiłby gastroskopii z wycinkami, nie?
A co do Disulone. Faktycznie, ten lek jest obarczony całkiem sporą listą tzw. efektów ubocznych. Poczytaj na Forum, kilka osób pisało o tym), poszukaj w Googlach. Ale ja na Twoim miejscu, zanim wpadłabym w panikę po radach dietetyczki, poszukałabym pomocy u prawdziwego lekarza.
Momac pisze:Patrząc na mnie powiedziała że mam zadatki na Candidę, lambrię, nikiel i nne dolegliwości
Znaczy, że co? :galy: Że biorąc Disulone, łatwiej zarazisz się lamblią? Nikiel to pierwiastek, nie choroba.... Uwielbiam "fachowców" którzy zamiast leczyć, straszą. Może nie potrafią nic innego?
<:>>
Reasumując: burak nie będzie remedium na wszelkie dolegliwości, raczej nie sprawdza się jako diagnosta... Lepiej w tej roli wypada doświadczony histopatolog.

I jeszcze prośba ode mnie jako moda - nie pisz dwóch postów pod sobą, użyj funkcji "edytuj", ok?
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Momac »

W tym wszyskim chyba chodzi o to że ja już tak długo choruje i co chwila jakąś nowinkę słyszę i nie wiem w co wierzyć. Przytoczę przykład: całe życie (podczas mojego życia dłużej jestem chora niż nie jestem) mi wmawiali że kasza jaglana ma gluten a teraz znalazłam że nie ma i tak ze wszystkim, więc już nie wiem co robić i gdzie szukać rady a w moim życiu zero badań jakichkolwiek poza tymi wycinkami i methemoglobiną. Mam 28 lat a od 16 na diecie (a zmiany na skórze nadal są) i tak naprawdę nikt mi nie piedział co moge a co nie moge jeść. Poszłam do dietetyczki w sumie tylko po to by coś mi doradziła apropo jedzenia i wartości odżywczych w mojej diecie (ewntualnie jakiś przepis)-i tak się to skończyło. Dlatego szukam konkretów które pomogą mi zdiagnozować mi siebie samą i zobaczyc jaki to etap mojej choroby, bo nawet lekarz nie chce mi dać skierowania na żadne badania po tym moim super żelazie.
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Momac »

a Dandida-przy zmianach na skórze które wskazują na nie trzymaną dietę-ma tendencję do rozwoju iz tendencją na problemy z drogami rodnymi. Niekiel jest w kaszy gryczanej podobno w duzej ilości, a to zkolei zależy czy uczulenie na nikiel jest we krwi czy kontaktowe----------------------cały czas szukam przyczyny tej wieloletniej wysypki
Awatar użytkownika
izaA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 sty, 2008 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: izaA »

Jedno mi nie pasuje - tyle lat na diecie, plus lekrastwa, a zmiany ciągle są na skórze - albo to rzeczywiście nie jest Duhring, albo robisz jakiś błąd w diecie...
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Momac »

Prosze poradź coś bo zasiano mi straszny haos i trochę panikuję, nie wiem co robić i gdzie szukać, ostatnio zyję na kaszy i powidłach z suszonych owosów, na zupie z soczewicy i chlebie bg z masłem klarowanym (bez białek mleka, robie je sama w domu)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Momac, powolutku.

Może faktycznie być tak, że jeśli masz zmiany skórne, to robisz jakiś nieświadomy błąd ditetyczny.
Nie wiem, z jakiego miasta jesteś, ale spróbuj poszukać na forum jakiegoś polecanego gastrologa z twoich okolic. Koniecznie się do niego wybierz i dokładnie, na spokojnie porozmawiaj.

Na początek zajrzyj też tu: link do strony.
Wyszczególnione są tam produkty dozwolone i zabronione, oraz ryzykowne. Poczytaj na spokojnie, przyjrzyj się swojemu jadłospisowi i spróbuj znaleźć rzeczy, które mogą być podejrzane. Głowa do góry, to wszystko da się opanować :)

Edit: link już poprawiłam.
Ostatnio zmieniony wt 02 gru, 2008 10:58 przez Sheep, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Momac »

Wielkie dzięki :). Do gastrologa idę w nowym roku, już w tym nie ma miejsca. ;( <sciana> ale to nic, bardziej mnie martwi moja niewiedza po tylu latach i teraz myślę o poziomie i sposobie działania Służby Zdrowia zaraz po tym jak wykryto mi chorobę. Niestety link mi nie działa :(

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Celiakia i choroba Duhringa to bardzo specyficzne przypadłości - jeśli już mamy je stwierdzone to tak naprawdę sami dla siebie powinniśmy być lekarzami. Przecież jedyny lek to prawidłowa dieta. I zawsze w przypadku problemów zdrowotnych należy najpierw poważnie się zastanowić nad swoim jadłospisem, tak zwana "służba zdrowia" tu niewiele poradzi...
Obrazek
Momac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 09:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Momac »

miałam na myśli to że jako 12 stolatce nie powiedziano o co chodzi ani mojej mamie ani mnie
lara 262
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 07 sty, 2009 11:47
Lokalizacja: warszawa

Post autor: lara 262 »

Witam
Ja na tą chorobę choruję już 10 lat a teraz mam nawrót wysypki która strasznie swędzi. Mam pytanie czy jest możliwość odkupienia od kogoś z Was 3 tabletek disulone, bo formalności związane z załatwieniem tego leku potrwają jeszcze kilka dni. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Jestem z okolic Warszawy.
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

Iza: "W MC Donalds na przykład zostają tylko frytki, bo wszystkie dressingi mają w składzie gluten :([/quote]"

jesli chodzi o frytki z Mcdonalda to sa one niebezpieczne. Nie sa robione z samych ziemniaków, tylko z pure ziemniaczanego, zagęszczanego mąką i nie wiadomo czym jeszcze. Poza tym w McDonaldzie nie chce mi sie wierzyc ze uzywaja soli niejodowanej, wiec frytki rowniez odpadaja:/

Na tackach podawanych w MC znajduja sie karty na ktorych odwrocie jest tabela ze składnikami produktów i jest tam wyszczególniony gluten:) polecam lekturke:-)
Ostatnio zmieniony ndz 18 sty, 2009 12:13 przez manu666, łącznie zmieniany 1 raz.
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

w mc donal frytki nie maja zadnej maki!! sprawdzalam na skladniki i nie maja glutenu
Awatar użytkownika
izaA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 sty, 2008 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: izaA »

Już pisałam, mojej córce jod w soli jodowanej nie szkodzi, a mc donalds nie jest naszym stałym miejscem do jedzenia ;)
ODPOWIEDZ