Afty

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wiosenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz 13 kwie, 2008 18:06
Lokalizacja: Dębica

Post autor: wiosenka »

Mnie na afty pomogło odstawienie mleka i przetworów mlecznych, odkąd nie używam tych produktów nie mam aft. Stosowałam dosłownie wszystko co tylko było dostępne, znikały na kilka dni, a później znów wracały. Miałam je nawet w gardle.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

wiosenko, mnie też pomogła dieta... Odkąd jestem na ścisłej diecie bezglutenowej i bezmlecznej - nie mam ich, ale dokuczały mi wcześniej przez całe życie... :)
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
wiosenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz 13 kwie, 2008 18:06
Lokalizacja: Dębica

Post autor: wiosenka »

No i to pewnie od mleczka wszystko, ciężko tak bez mleczka, sojowe próbowałam ale mi nie przechodzi, ryżowe też nie...żadne napoje mlekopodobne nie zastąpią prawdziwego mleczka od krówki :)
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Masz rację. Kilka puszek mleczka kokosowego stoi w szafce, sojowe spróbawałam i wylądowało w zlewie, ryżowe to samo. Mleko lekkie dla mnie odpada, bo jest tylko niskolatozowe... Smarowidło /masło/ na szczęscie zastępuje mi majonez. Smakuje mi to lepiej nawet niż masło. Raz kupiłam tłuszcz do smarowania "Omoega 3 i 6" Bevia... okropne :/ i w dodatku okrutnie drogie.
Właściwie nauczyłam się już obywać bez mleka i jego produktów.
Zamiennikami są majonez: do smarowania, zabielania zup, sosów, sałatek /tam, gdzie była śmietana/ lub oliwa i sosy vinigrette. Często potrawy, do których kiedyś dodawałam masło, teraz robię na rosole. Eeee da się żyć :)
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
wiosenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz 13 kwie, 2008 18:06
Lokalizacja: Dębica

Post autor: wiosenka »

Puma pewnie że się da, bez nerki można, bez jelita więc bez mleka też wytrzymamy :D ale wkurza człowieka jak piją koktajle bananowe :D (banana też nie mogę)
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

wiosenko, ja też banana nie moge /może będzie ci lżej/, nie mogę ananasa, imbiru, rzeżuchy, boczniaków, wanilii /tej naturalnej/, anyżu, kurkumy, czarnej herbaty, kawy, miodu, rzeżuchy... Już się przywyczaiłam i mnie nie wkurza.
Dziś wybieram sie na spotkanko do lokalu, zjem kolację z tego co mogę. a mogę: ziemniaki opiekane, sałatke z kapusty białej, herbatę zielona, wodę, tonic, sałatkę grecką bez fety...ale z sosem vineigrette...
Jak tak bardzo, bardzo latem nas najdzie ochota to lody możemy sobie pozwolić, ale najpier musimy wziąc tabletkę z enzymem laktazy... Jest w aptece bez recepty "Enzym Laktaza", trzeba tylko prosić o sprowadzenie go...
http://www.domzdrowia.pl/35792,enzym-la ... sulek.html
Ostatnio zmieniony pt 11 lut, 2011 12:00 przez PUMA, łącznie zmieniany 1 raz.
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Bardzo prosze o trzymanie sie tematu aft.
Dziekuje.

Mod.
Obrazek
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

ok! Odkąd jestem na diecie, afty przestały mnie gnębić :)
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Brawo.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

mnie afty dokuczały całe życie, od smaku Aphtinu do tej pory robi mi się niedobrze - ale tylko to działa i to szybko.
teraz rzadko mam afty (dopiero z forum dowiedziałam się, że są skutkiem nietolerancji glutenu), ale dopadają mnie, jak przesadzę ze słodyczami, a szczególnie czekoladą.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Ola_la: Goplany też?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Goplanę jem od niedawna, więc na razie trudno mi stwierdzić, tym bardziej, że ograniczam czekoladę, bo na nią też mam uczulenie...:/
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
sebek2893
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 16 paź, 2013 14:28
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: sebek2893 »

Witam.
U mnie afty wystepuja odkad pamietam, w zwiazku z tym mam pytanie do osob ktore zastosowaly diete bezmlekowa - czy wrocily wam afty czy po.wprowadzeniu diety przepadly na zawsze? Nie wiem do konca czy tylko dieta bezmleczna pomoze czy bede musial wprwadzic tez diete bezglutenowa, prosze o jakas.pomoc, porady, wskazowki
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

sebek2893, afty mogą być skutkiem wielu czynników.. rozumiem, że na celiakie/nietolerancje glutenu sie nie badałeś? może masz jakiegoś grzyba? napisz coś więcej o sobie
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Ja też miałam afty od zawsze.
Przeszły jak ręką odjął po zastosowaniu diety b/g.
Teraz czasem (bardzo rzadko) zdarzają mi się, kiedy przesadzę z czekoladą.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ