Prosze o rade....

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aguska 23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 02 cze, 2008 20:12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Prosze o rade....

Post autor: Aguska 23 »

Witam jestem tu nowa i troszke zagubiona ,mam nadzieje ze pisze ze właściwym miejscu.

Moj problem dotyczmy miedzy innymi , jak dlugo powinnam jesc bezglutenowo wspomne iż na diecie bg, jestem od 4 miesiecy , niemam zdiagnozowanej celiakli , zdiagnozowane mam jedynie nieswoiste zapalenie jelita potwierdzone kolonoskopia i badaniem hist-pat chciala bym zrobic badania z krwi na własną reke,ze wzgledów takich iż moja lekarka bez badań każe mi byc na diecie bezglutenowej Jej słowa to szoda czasu na badania niewspomina mi o żadnej gastroskopi czy wystarczy tygdzien normalnego odzywiania sie jedzenia aby muc zrobic,badania prosze o rade i pozdrawiam wszystkich gorąco.


Aguśka 23
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

1. zmień lekarza. Ewentualnie twardo przedyskutuj z Twoją panią doktor , dlaczego według niej "nie ma sensu robić badań". Bo może wykluczyła u Ciebie celiakię już wcześniej ?

2. z tego co słyszałam, prowokacja powinna trwać kilka miesięcy , ale nie trzeba jeść tego glutenu dużo. Generalnie radziłabym jednak robić to pod kontrola lekarza
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Aguska 23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 02 cze, 2008 20:12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: Aguska 23 »

Magdalaena pisze:1. zmień lekarza. Ewentualnie twardo przedyskutuj z Twoją panią doktor , dlaczego według niej "nie ma sensu robić badań". Bo może wykluczyła u Ciebie celiakię już wcześniej ?

2. z tego co słyszałam, prowokacja powinna trwać kilka miesięcy , ale nie trzeba jeść tego glutenu dużo. Generalnie radziłabym jednak robić to p
od kontrola lekarza

Witam dziekuje ci za rade moja pani doktor wlasnie twierdzi i twarto mowi mi ze mam celiaklie, bez badań kazala przejsc na diete, badań niechce robic po powiedziala ze nato niema czasu iż mam wziasc udac sie do internisty do rejonowego lekarza i wziasc skierowanie do gastroenterologa , dzisiaj po pracy wyruszam do internisty zobaczymy co uda mi sie zalatwic pozdrowionka papap
ODPOWIEDZ